Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.06.2020, 14:13   #51
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 17 godz 48 min 14 s
Domyślnie

Znalazłem w wersji polskiej

https://www.motocykl-online.pl/newsy...listow,14271,1
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 14:51   #52
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dobrze że mam gieesa, powinno nam się udać wjechać, zaledwie 89 dB przy 3500 obrotów na minutę
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 15:16   #53
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 12 min 37 s
Domyślnie

Lubię jak dziennikarze bezmyślnie robią kopiuj / wklej i wpisują taki kwiatek na listę zakazanych moto: KTM 890 Duke
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 15:43   #54
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 36 min 9 s
Domyślnie

Jaki kwiatek?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 16:53   #55
Mafrika
 
Mafrika's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: 100lica
Posty: 145
Motocykl: ATAS DCT 2018
Przebieg: 20250
Mafrika jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Szczęśliwie ATAS ma 95 dB
Mafrika jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 17:04   #56
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Skeeb, ależ jak najbardziej zgadzam się z Tobą i wolność mojej ręki kończy się na Twoim nosie.
Tutaj jest subtelna różnica. Ja w sumie sądzę, że wolność mojej ręki kończy się tam, gdzie sięga Twoja ręka, przy czym dopiero na wyraźny wniosek kogoś, komu macham przed nosem powinienem być przywoływany do porządku, żebym tak daleko nie machał ;-) szczegół.


Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Jak wyczytales w artykule, chodzi o motocykle LEGALNiE zarejestrowane z LEGALNYM wydechem i nie mogą tam pojechać. To jak? Administracja dopuściła, ale tu i tam nie wolno.
Ano tak. Siedlliśmy i uradziliśmy, ważąc za i przeciw, wady i zalety - takie a takie ograniczenia.
Na przykład:
Nie wolno na osiedlu domków jednorodzinnych rozpocząć hodowli krów czy kur, choć przecież rolnictwo nie jest zakazane. Podobnie z założeniem wspomnianego wcześniej zakładu usługowego, choć przecież prowadzenie, przykładowo, szlifierni czy galwanizerni nie jest zakazane.
Nie wjedziesz wszędzie legalnie zarejestrowaną ciężarówką bez żadnych przeróbek.
Nie zaparkujesz na rynku starego miasta, chociaż całkiem niedawno było to możliwe i technicznie nadal jest wykonalne.
Można zakazać wjazdu pojazdów, które mogą skazić wodę, chociaż są dopuszczone do ruchu, a przewóz odbywa się w zgodzie z obowiązującymi przepisami i zasadami bezpieczeństwa, oraz, co do zasady, kierowcę obowiązują przecież zasady PoRD.

Ja się, można powiedzieć, "przyczepiłem" do wrzuconego wyżej stwierdzenia o całkowitym zakazie, które w świetle faktów jest naciągane/nieprawdziwe. Być może niecelowo.

Czy uważam odpowiedzialność zbiorową za coś OK? No jasne, ze nie. Dlatego, jeżeli już, bardziej zasadne wydaje mi się to, co chcą zrobić austriacy. Zatrzymanie - mierzonko - konsekwencje. Zupełnie abstrahując od przyjętego tam "legalnego" poziomu hałasu.
Myślę, że w to najbardziej powinna uderzać podlinkowana petycja. Bo to, co tam przeczytałem raczej stara się podkreślić jak bardzo bardzo ważne są motocykle dla niemieckiej gospodarki i jaki to armageddon spowoduje jakiekolwiek ograniczenie. Co, umówmy sie, jest średnio trzymajacym się kupy bullshitem.



Cytat:
A co za rok? Zakaz jazdy motocykli czerwonych bo psują krajobraz?
Nie mogę powiedzieć, żeby mi towarzyszył nadmierny optymizm, patrząc na otaczającą rzeczywistość, ale staram się wszędzie nie widzieć spisku i nie lecieć w whataboutism. Staram się nie mieć paranoi i nie widzieć wszędzie trzeciego dna, na czymś się oprzeć. Przeczytałem to co oni proponują i generalnie widzę propozycje ostrych rozwiązań, trącących z lekka odpowiedzialnością zbiorową za grzechy (chciałoby się napisać nielicznych, ale to nieprawda. Więc napiszę: za grzechy trudnej do ustalenia, ale na pewno niepomijalnej) części. I naprawdę nie muszę się wysilać, żeby zobaczyć, co było impulsem do takich propozycji. Ktoś kiedyś w UK zaproponował całkowity zakaz ruchu motocykli, ale o ile wiem to przepadło z kretesem. We Francji był jakiś pomysł (w imię zadbania o nasze bezpieczeństwo, a jakże!) zmniejszenia maksymalnej prędkości motocykli. O ile wiem, padło. Nie słyszałem nigdzie indziej choćby cienia poważnej rozmowy o tym, żeby wprowadzić coś, co by choćby pachniało takim absurdem, jaki tutaj podnosisz. Takie "bicie na alarm", bez jakichś twardych podstaw, a na zasadzie: "noo, jak chcą to, to niedługo na pewno będą chcieli tamto" w mojej ocenie jest zaprzeczeniem jakiejś sensownej rozmowy. Nieważne, na jaki temat by to było. Czy związków partnerskich (które na pewno skończą się adopcją dzieci przez gejów), odwrócenia trendu urządzania miast pod dyktat samochodów (zaraz będą chcieli zaorać wszystkie ulice i posiać trawę) itd itd. Dla mnie to ten poziom rozmowy.
Można, i należy rozmawiać krytycznie. Ale zamiast alarmistycznych tekstów fajnie przyswoić ideę "płotu Chestertona". Żeby polemizować z jakąś regulacją czy postulatem, należy najpierw dobrze zrozumieć motywacje, jakie za tym stoją, wg schematu: "udowodnij, że rozumiesz, następnie udowodnij, że pierwotne motywacje są nieprawdziwe lub sie zdezaktualizowały"


Cytat:
, bo jak mój ojciec mawiał, prawa uzyskuje się wraz z odpowiedzialnością. Dziś każdy ma wszystko w doopie, ale pierwszy krzyczy: ja mam prawoooooo


Cytat:
Niech w Austrii postawia mikrofon i sprawdzają głośność, zmienia prawo lokalne/federacyjne i wtedy i tylko wtedy mają prawo i wolność od hałasu . Ale nie może być tak że wjedziesz tam i oni poproszą 220 ojro. To jest tylko powód do wydymania na kasę.


PS2. Pojadę golfem moim starym który ma 96dB tam. I co? I ja pojadę legalnie i nic mi nie zrobią, ale motocyklistów uyebia. Czyli co? Dzielimy na równych i rowniejszych?
Z tego co podlinkowałeś, zakładając, ze nic "lost in translation" to właśnie tak jest w A i jw, sądzę że takie cos w DE byłoby sprawiedliwsze.
Czy to znaczy, że uważam, że zakazy jazdy na legalnym, fabrycznym moto nigdy nie powinny stawać? Też nie.
Taki przypadek pierwszy z brzegu:
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnows...ariery-4599785
Droga publiczna o charakterze osiedlowej ulicy, mającej nieszczęście być objazdem dla głównej, miejskiej arterii. Nie zaprojektowana do przenoszenia takiego ruchu. Czy się dziwię tamtym mieszkańcom, ze wychodzili sobie u burmistrza bariery? Nie. Ba, stawiam dolary przeciwko guzikom, że wkurwieni użytkownicy tego skrótu nie wahaliby się ani chwili, żeby zrobić coś podobnego na swojej spokojnej ulicy gdzieś w Wawrze, gdyby tylko zaszła taka potrzeba.
W szczególnych, skrajnych przypadkach, gdzie jakaś mała droga stała się turystyczną autostradą, czy to dla motocykli, czy dla aut, czy dla kamperów, bo jakaś lokalna atrakcja miała niefart być umieszczona w jakimś popularnym przewodniku -to tak, widzę podstawy do wprowadzenia podobnego rozwiazania (i w tej ustawie z de między wierszami czytam o takim powodzie)

Cytat:
Dookoła Berlina jakikolwiek Offroad jest nielegalny. Pozamykali wszystko. Jak wjeżdża się na nielegalu to gazety trąbią jacy to offrodowcy są zli i mają w doopie zakazy. Świnie jedne. Zabronimy kataru i nagle tysiące winnych się znajdzie, jednocześnie mając prawo do strefy wolnej od kichania.

Eeee, z dupy przykład, bo a) wyimaginowany b) coś z wyboru vs coś niezależnego
Nie żebym jakoś chwalił taki zakaz (bo, jw, nie wiem skąd i kiedy się wziął i chwilowo nie mam czasu sie tego dowiadwać). Gdyby zabronili wychodzić z domu z katarem, to możemy pogadać

Cytat:
Socjalizm to ustrój który walczy bohatersko z problemami...
A jesteś za płatnym parkowaniem i opłatą za wjazd do miasta?

Cytat:
PS3. Ja nie chcę aby jakiekolwiek państwo wchodziło w sprawach blachych jak sranie na trawie i disco w mieszkaniu. Od tego są sąsiedzi, wspólnota, starszyzna a kara jest zwykły wpierdol słowny/fizyczny. Jak państwo wejdzie w sprawy blache, to mamy to co w germanii. Miliardy przepisów zabraniające wszystkiego, prawie wszystkiego bobte motocykle jeszcze warczą za głośno...
Brzmi jak raj dla patusów Prawo silniejszego. Komu się nie podoba, to slam albo morda w kubeł.
Mam w sobie coś z darwinisty, więc nawet przez chwilę zabrzmiało kusząco, ale koniec końców nie chciałbym żyć w takim świecie.
Widziałeś kiedyś, żeby na kogoś parkującego na trawniku zadziałał wpierdol słowny?

Ostatnio edytowane przez Skeeb : 20.08.2020 o 22:53
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 17:58   #57
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 12 min 37 s
Domyślnie

Skeeb,
Dobrze napisane. Dawno nie widziałem tak dobrej analizy Fazikowego podejścia do świata...

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Jaki kwiatek?
Patrz emek, nie wiedziałem, że zrobili obok Duke'a 790 również 890.
"Every day is a school day" jak tu mawiają

Ostatnio edytowane przez nabrU : 02.06.2020 o 18:07
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 18:39   #58
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Juz widze jak w swiecie rzadzacym sie prawami Faziego do lokalu nad fazikiem wprowadza sie "arabski kafar" - z 4 bracmi, sluchaja sobie syryjskiego disco-polo do 4 rano noc w noc - bo przeciez maja prawo, i fazik idzie im spuscic wpierdol slowny/fizyczny zgodnie z prawem silniejszego

Hmm.. czy bylby to ten moment kiedy Fazi nawraca sie na Panstwo opiekuncze i zaczyna narzekac w jakiej wujowej rzeczywistosci przyszlo mu zyc, bo nie ma porzadku, przepisow, policji i wogole ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 19:50   #59
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Widzę że najbardziej zadowoleni z zakazu jazdy moto są ludzie jeżdżący no czym?! Bo chyba nie motorami?
I piszą to na forum motocykielowym,MASAKRA. Teraz nie dziwię się że można wszystkich zamknąć w domu i im wmówić że tak będzie lepiej.Myśliicie że więcej zakazów dla moto nie będzie? Poczekamy,zobaczymy
Ja to mam w dupie bo stary jestem ale zobaczymy co wasi synowie/córki powiedzą jakich mądrych tatusiów mieli że tera moto to mogą po konsoli pojeździć
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 20:15   #60
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,349
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 30 min 47 s
Domyślnie

Ostatnimi czasy wmówili ludziom że mają siedzieć w domu ...... no to siedzieli.
Decydenci mieli z tego niezły test posłuszeństwa narodu.
Potem kontrolnie puścili wiadomości o skoku cen działek ..... no to wszyscy podnieśli ceny.
Znowu test posłuszeństwa ludzi nie myślących samodzielnie a ślepo słuchających TV, radia i internetu zdał egzamin.
Kolejny pomysł zakaz jazdy motocyklami ..... co dalej ?
Co jeszcze wymyślą by udupić ludzi , sterować nimi w 100% czyli całkowicie ubezwłasnowolnić robiąc z nich pieski na smyczy karząc za próbę swobody.
Czym obecna sytuacja się różni od obozów w czasie II wojny? Chyba tylko tym że jeszcze do nas nie strzelają ale w sumie po co strzelać jak i tak jak barany idące na rzeź potulnie większość wykonuje polecenia.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 14:58
Zakaz wjazdu dla moto Mieciek Inne tematy 48 15.12.2019 10:47
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 07:10
Święta, świeta i DAKAR... Patiomkin Inne tematy 270 12.02.2012 10:15
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 12:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.