Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.04.2020, 17:38   #1301
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 21 godz 7 min 26 s
Domyślnie

Jedyna opcja to chyba puszczenie osobnego obwodu z dodatkowym włącznikiem. Rozwiązanie oryginalne jest mało wygodne. Mały plus, że po wyjeciu kluczyka pamięta ustawienia.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2020, 17:45   #1302
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

4 czy 5 kliknięć na dwóch manetkach żeby włączyć /wyłączyć halogeny. 44FG uważasz że to proste i poręczne? Klaksonu też nie używasz codziennie, a jednak jest osobny dedykowany przycisk. Wiadomo że halogeny to ekstras jest ale po co tak komplikować.. Dzięki, jednak nie jest tak że nie ogarniam
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2020, 17:57   #1303
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,788
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 20 min 49 s
Domyślnie

Porażka. Ogólnie to naszpikowanie elektroniką jakieś posrane jest. W mojej 2016 wsio można guzikiem odpalić i wyłączyć a teraz menu/memory/setup/ i ch.. wie jeszcze co. I na co komu sto trybów TC? Ja używam dwóch on i off (bo on jest zawsze jak odpalam a off włączam zawsze jak wjeżdżam w teren), jak ktoś nie ogarnia jazdy bez kagańca to niech lata puszką bo to znaczy, że nie polega na własnych umiejętnościach tylko na elektronice co może być zgubne.
Więc Pany nie chwalcie proszę gównianych , absorbujących uwagę rozwiązań mówiąc że to żaden problem sobie poklikać w menu żeby coś wyłączyć, bo to nie zmieni faktu, że ktoś tego nie przemyślał i zrobił bubla.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2020, 18:36   #1304
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Taaaaaak. Wszystko co nowe to gówno. Tylko te wcześniejsze są przemyślane i doskonałe. Właściwie w tym wątku jakieś 90% opinii na temat tego motocykla jest dokładnie taka. Szczególnie wśród tych, którzy na żywo go nie widzieli nie mówiąc o jeżdżeniu nim czy posiadaniu. Narzekanie zaczęło się na grubo zanim pojawił się w salonach. Nienawidzę takich uogólnień, ale to takie strasznie 'polskie'. Zjebać wszystko. Wtedy dupa na fotel, piwo w rękę, orzeszki i ta wszechogarniająca duma... Ech, ludzie...
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2020, 18:39   #1305
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 godz 12 min 51 s
Domyślnie

Emek, może nie od razu do puszki... bo przecież nie każdy jeździec ma za sobą lata doświadczeń i praktyki on/off. Niektórzy dopiero szlifują formę i te asysty jednak trochę pomagają, bo a to odkręci się za mocno, a to heblem pociśnie... Umiejętności i drogowa mądrość przychodzą z czasem, a dzięki elektronice nauka jest nieco mniej kosztowna Natomiast fakt faktem, że trzeba rozumieć po co to jest - do wspomagania, a nie zastępowania myślenia.

PS. W ATAS 2018 ori włącznik halogenów jest w takim durnym miejscu przy owiewce, ni chu włączać/wyłączać to szybko w czasie jazdy... :P Zastanawiam się nad jakąś przeróbką tego na przycisk na kierze, bo teraz to jest przykład anty-ergonomii.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2020, 18:51   #1306
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 godz 12 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Taaaaaak. Wszystko co nowe to gówno. Tylko te wcześniejsze są przemyślane i doskonałe.
Spokojnie, Kolego Afra 1100 jest super, co najmniej tak samo super jak 1000 Masz rację, że niektórzy z nas narzekają na ten sprzęt pomimo, że nie mieli z nim do czynienia... Z drugiej strony u nowych użytkowników może działać "efekt oczarowania" I zachwalają nawet to co jest rozwiązane tak sobie. I akurat STEROWANIE elektro-ustrojstwami jest w 1100 rozwiązane tak sobie. Mało intuicyjnie. Można to było zrobić lepiej. Gdy brałem maszynę na testy, to nawet sprzedawca nie umiał mi "krótko i węzłowato" wyjaśnić co i jak... Może to świadczyć albo o sprzedawcy, albo o sprzęcie, raczej to drugie. Narzekania na sterowanie jest w internetach dużo, więc możliwe, że w kolejnej wersji poprawią Bo ponoć Honda słucha użytkowników. Ponoć.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2020, 19:08   #1307
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

Żeby była jasność, ja jestem w mojej bejbi zakochany. Uważam że jeździ zaje, wygląda zaje, brzmi zaje. Tyle tylko że kosztuje też zaje.. I takie małe rzeczy jak sterowanie, klikanie po 5 razy żeby gdzieś się dokopać jest nieco irytujące. Niewiele minusów za to wiele wielkich plusów.
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2020, 20:43   #1308
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lolex Zobacz post
Spokojnie, Kolego Afra 1100 jest super, co najmniej tak samo super jak 1000 Masz rację, że niektórzy z nas narzekają na ten sprzęt pomimo, że nie mieli z nim do czynienia... Z drugiej strony u nowych użytkowników może działać "efekt oczarowania" I zachwalają nawet to co jest rozwiązane tak sobie. I akurat STEROWANIE elektro-ustrojstwami jest w 1100 rozwiązane tak sobie. Mało intuicyjnie. Można to było zrobić lepiej. Gdy brałem maszynę na testy, to nawet sprzedawca nie umiał mi "krótko i węzłowato" wyjaśnić co i jak... Może to świadczyć albo o sprzedawcy, albo o sprzęcie, raczej to drugie. Narzekania na sterowanie jest w internetach dużo, więc możliwe, że w kolejnej wersji poprawią Bo ponoć Honda słucha użytkowników. Ponoć.
Jestem bardzo spokojny. Nikogo ani niczego nie atakuję, ktoś musi grać rolę adwokata diabła

Nie wiem czy sterownie jest najbardziej intuicyjne. Ja się go dość szybko nauczyłem. W pierwszym tygodniu użytkowania miałem opanowane. Zauważyłem jedynie, że halogenów nie włączam i nie wyłączam co 15 sekund więc fakt iż wymaga to wejścia w menu i wyboru którą z 4 rzeczy chcesz akurat włączyć nie jest dla mnie dramatem. Jeśli miałbym się realnie czepiać to czepiałbym się np prędkości działania tabletu. Uważam, że w obecnych czasach powinno być dużo szybciej i płynniej. Druga rzeczą, której można się czepnąć to brak jakiegoś sensownego opóźnienia dla działania trybu dzień/noc na tablecie. Jak jest zmierzch to czasem zmienia raz po raz z jednego na drugi. Ale to są realne uwagi kogoś kto tym sprzętem zaczął jeździć a nie wyłącznie widział go w internecie. Jak przyjdzie pogoda i wypuszczą nas z domów to mam nadzieję przyjdą realne uwagi odnośnie jak się tym np jeździ w trochę bardziej wymagającym terenie i czy te wszystkie tryby mają czy nie mają sensu.

Ostatnio edytowane przez 44FG : 18.04.2020 o 21:02
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 00:01   #1309
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Widziałem 1100, nawet siedziałem, ba, pobawiłem się trochę
Miałem również opcję wymiany swojego paździerza na cud pana hądy. Zastanawiałem się z miesiąc, rozważając za i przeciw, czytając, pytając porównując za i przeciw. I cieszę się, że mam nadal staroć To tyle w kwestii nie wie, a wie...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 00:39   #1310
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Nie macie wrazenia ze jestescie smieszni ze swoim wybujalym ego ktore potrzebuje publiki zeby potwierdzic ze jest duze?Wezcie sie ogarnijcie ,bo powoli zaczynam myslec ze pomyliliscie fora i psychoterapeuta bylby tu bardziej na miejscu.Macie fajne motocykle,ktore przekonaly was do ich zakupu i tyle.Potrzebujecie kogos zeby to sobie udowodnic?Ja mam 2016 po mocnych modach i nic wiecej mi niepotrzebne.Zlego slowa nie powiem na model 2018 czy 2020 bo mnie one nie interesuja.Wyluzujcie i ogarnijcie sie emocjonalnie.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja w 2020 bez wizy zz44 Kwestie różne, ale podróżne. 1 16.12.2018 22:42
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.