Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.04.2017, 14:34   #21
VIPER
 
VIPER's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: TAK
Posty: 135
Motocykl: CRF1000L GS1200adv
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Jak sam chcesz zakładać to tylko 3M ventureshield połysk.

Jak wcześniej pisałem jest "gruba" (20 mikronów) dla niewprawionej ręki bezpieczniej. Dobrze zaopatrzyć się w tzw. raklę (rakla) do aplikacji folii. Są różnej twardości. Tu raczej średniaka lub miękką - warto dopytać. Ja używałem czarnej. Z ciekawości wziąłem paczkę cieńkich LM (nierozpakowaną) i też "działało" . Folię aplikowałem wykorzystując wodę z dodatkiem szamponu dla dzieci NIVEA (2ml na litr wody).
Ściąganie 3M ventureshield najlepiej wychodzi z pomocą opalarki ustawionej na 70-80 stopni lub suszarki do włosów. Wychodzi bez szkody dla powierzchni. Kurcze pitolony zbiornik, ze względu na "garba" robiłem dwa razy - nauka czasami boli
Ta folia, jak się zrobią ryski, po lekkim podgrzaniu wraca do idealnego stanu. Folię można niechcący trochę porysować podczas aplikacji jak zewnętrzna powierzchnia jest sucha.

Dla zainteresowanych folia jest trzywarstwowa - przezroczysta warstwa ochronna - folia podstawowa - podłoże.
Ktoś wcześniej pisał, że na lampach na krawędzi folia odstawała. Pod koniec procesu aplikacji takie coś można "docisnąć", gładząc kilkakrotnie palcem lub spodem dłoni w stronę krawędzi. Należy pamiętać aby robić to z dużym wyczuciem, ostrożnie. Moim zdaniem warto przed zabawą wziąć kawałek folii, np. taki 10x10 cm i potrenować na różnych kształtach - założyć - odkleić, mocząc od spodu (nie zostają ślady po łapach, i znowu przykleić i tak parę razy - zobaczyć jak ta folia się zachowuje podczas aplikacji, ile i do kiedy można ją podnosić, przesuwać, jak zarobić krawędź, zrozumieć jak to działa. Treningowo taki kawałek można zakładać i zakładać.
__________________
Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny

Ostatnio edytowane przez VIPER : 21.04.2017 o 15:04
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2017, 17:25   #22
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 15 godz 43 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Da się.
W naszych warunkach nie realne. Odejdzie ze szpachlą :-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szyba turystyczna jaka? LegacySVX Wszystko dla Afryki 40 17.06.2022 22:06
jaka szyba turystyczna i gmole do RDO7a ?? wojtalek Wszystko dla Afryki 8 02.04.2014 20:56
Szyba MGG - jaką kupić? robal1987 Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 65 08.09.2011 22:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.