Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.11.2022, 20:18   #1
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie Ciuchy do jazdy na moto w zimę.

Ktoś mógłby powiedzić .. nie jeździ się w zimę bo to..... czy tamto.
A to guma zimna a to lód .. a to tamto.
Jest mały procent ludzi którzy jednak jeżdzą cały rok.
Mam takich 2 kolegów w pracy .. jeden robi 85km dziennie.

Niestety jestem zmuszony minimum 2 razy w tyg dochechać do pracy.

W poniedziałek gdy było -4 zrezygnowałem z motocykla i pojechałem samochodem. Dojazd zajął mi 1.45h i powrót 2h.
Razem 3h 45min spędziłem w aucie robiąc raptem 52km w 2 strony.
Cóż Warszawskie korki były i będą.

Zima jest zawsze dla mnie trudna bo nie dość, że muszę ubierać się na cebulę to potem w pracy muszę się rozbierać .. wyciągać drugi komplet ciuchów i w drugą stronę to samo. ... i na koniec ta przeciwdeszczówka .. wiecie sami ile to roboty.

Dopracowałem aktualny ubiór i jest mi ciepło .. problem w tym, że jest tego za dużo.

Zacząłem się przyglądać nepalskim/hinduskim dostawcom pizzy którzy jezdzą skuretami cały rok po 12h dziennie. Zakładają grube puchowe kurtki.

Szukam czegoś co mógłbym wciągnąc na dzinsy i sweter/bluzę ... żebym nie musiał się przebierać po dojeździe do pracy... tylko zdjąć i założyć jednoczęściowy kombinezon.
Coś jak ten z Jula:
https://www.jula.pl/globalassets/cat...&bgcolor=white

Czy ktoś z Was miał może w ręku jaki kolwiek kombinezon na snowmobile (skuter snieżny) ?
Podobny do tego jak ten Klim :
https://youtu.be/jDqMcrSiXIQ
Czy to jest ciepłe ?

Jak widzę na YT to Ci co jeźdżą w Kanadzie czy Szwecji na snowmobile to robią to przy napradę niskich temperaturach.
Jakie są realia utrzymania temperatury na snowmobile ? ... Ci ludzie jednak jeżdżą długie godziny.
Macie może jakiś pomysł ?.. albo doświadczenie w tej kwestii ?
Może ktoś mieszka w Swecji / Norwegii i widział / korzystał z takiego kombinezonu.
Czy to się sprawdzi na moto ?
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2022, 20:42   #2
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

ja też jeżdzę cały rok, po miescie szybko sie nie jeździ wiec człowieka nie przewieje za bardzo. najwazniejsze stopy i ręce wiec grzane manetki i podnóżki musowo. Plus grube narciarskie rekawiczki i narciarski kombinezon lun cienka puchowa kurtka a pod nią dobra bielizna termiczna plus jakis merinos.

Pogoda dla mnie nie jest najwiekszym problemem, jak jest blisko zera lub poniżej to strach jest o poślizg pod jakieś auto, lub że auto nie wyhamuje i wjedzie w człowieka.
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2022, 21:25   #3
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Ja poczekam na opinie innych, ale czy rozważyłeś inne podejścia do problemu?

np:
- ja też jeźdżę 1-2 x w tygodniu do biura - po prostu jadę/wracam 7/15 i problem korków nie istnieje.

lub
- skuter jest dużo lepszy na miasto niż moto, szczególnie w zimę. Mam kolegę co kupił ostatnio po wielu latach jazdy na moto i jest wprost zachwycony. Skutery mogą mieć dużo lepszą osłonę przed wiatrem plus jak zimno to niektórzy taki koc na nogi zakładają. Nie wygląda to ale na pewno jest ciepłe. Jest też wiele innych plusów skutra..

++
W temacie to kombinezon dobra rzecz. Do tego mufki na ręce i jakieś górskie grubsze obuwie.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2022, 21:42   #4
at.pawel
 
at.pawel's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 219
Motocykl: RD04
Przebieg: 106000
Galeria: Zdjęcia
at.pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 23 godz 45 min 12 s
Angry

Od lat jeżdżę całe zimy po mieście. Klasyczne zimowe ciuchy + poniżej -10*C dodatkowo przeciwdeszczówka górna do ochrony przed zimnym wiatrem i więcej nie było trzeba. W tym roku będzie pierwsza zima z dojazdami do pracy poza miasto. Obecnie testuję spodnie sztormiaki (https://bruta.pl/spodnie-wodoochronn...os-p-2307.html) w połączeniu z termo i letnimi motocyklowymi (zimowe się skończyły a kasy na porządne nowe aktualnie brak ) Przy -5 dają super radę. Aż jestem zdziwiony, zwłaszcza, że przy tej temperaturze jeszcze jest sporo wilgoci w powietrzu która włazi wszędzie. Dużo zależy od motocykla jakim się jeździ. Od zeszłego roku Varadero 1000, wcześniej AT, więc ochrona przed zimnem w standardzie była duża.
at.pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2022, 22:47   #5
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Ja poczekam na opinie innych, ale czy rozważyłeś inne podejścia do problemu?

np:
- ja też jeźdżę 1-2 x w tygodniu do biura - po prostu jadę/wracam 7/15 i problem korków nie istnieje.

lub
- skuter jest dużo lepszy na miasto niż moto, szczególnie w zimę. Mam kolegę co kupił ostatnio po wielu latach jazdy na moto i jest wprost zachwycony. Skutery mogą mieć dużo lepszą osłonę przed wiatrem plus jak zimno to niektórzy taki koc na nogi zakładają. Nie wygląda to ale na pewno jest ciepłe. Jest też wiele innych plusów skutra..

++
W temacie to kombinezon dobra rzecz. Do tego mufki na ręce i jakieś górskie grubsze obuwie.
Dzięki za odp.
Motocyklem o 6.00 wyjeżdżam z domu ... jadę 25-30 min.
Kończę o 15 i jadę 40 min.
Bez szans na powrót autem w 40 min o godzinie 15... muszę przejechać całą Warszawę i nie zdążę po córkę

Skutera nie chcę , mufki/ manetki mam.
Nie mam problemu z zimnem tylko mam dosyć ubierania się na cebulę i ciągłego zapinania dużej ilości suwaków spodni na spodnie.
Szukam wygodniejszego rozwiązania które ktoś już przetestował... i potwierdzi, że działa.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2022, 22:55   #6
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał at.pawel Zobacz post
Od lat jeżdżę całe zimy po mieście. Klasyczne zimowe ciuchy + poniżej -10*C dodatkowo przeciwdeszczówka górna do ochrony przed zimnym wiatrem i więcej nie było trzeba. W tym roku będzie pierwsza zima z dojazdami do pracy poza miasto. Obecnie testuję spodnie sztormiaki (https://bruta.pl/spodnie-wodoochronn...os-p-2307.html) w połączeniu z termo i letnimi motocyklowymi (zimowe się skończyły a kasy na porządne nowe aktualnie brak ) Przy -5 dają super radę. Aż jestem zdziwiony, zwłaszcza, że przy tej temperaturze jeszcze jest sporo wilgoci w powietrzu która włazi wszędzie. Dużo zależy od motocykla jakim się jeździ. Od zeszłego roku Varadero 1000, wcześniej AT, więc ochrona przed zimnem w standardzie była duża.
Ciekawa opcja z tymi spodniami. Ja tak sobie myślę że taki kombinezon ocieplany co z zewnątrz byłby pokryty takim materiałem jak przeciwdeszczówka byłby najlepszy bo masz wszystko w jednym (waciak a na zewnątrz guma)
Żeby to w miarę luźne było , coby się wbiajać w to w dżinsach i w koszuli.. żeby po przyjeździe do biura szybko to z siebie zdjąć i do roboty.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2022, 06:53   #7
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Wczoraj od 17ej do 23ej robiłem przejazdy , wilgotna mazia na asfalcie , na zakrętach i łukach mało przyjemnie.
Cienkie moto ciuchy , cienkie podpinka góra i dół ,termoaktywna bielizna ale też cienka i golf. Było dobrze.
Generalnie każdy ma inną termikę ale dużą robotę robi zatrzymanie wiatru na zewnątrz. A tu już klasyczna przeciwdeszczówka zaczyna działać.
Żaden ciuch nie grzeje to ciało samo musi się ugrzać chodzi o niewpuszczenie z wiatrem chłodu do środka.
Miasto to nie trasa , trudno zmarznąć między światłami.
Kiedyś zrobiłem przy -4.5* rundkę , jakieś tam w sumie 200km wyszło, oj tak wtedy poczułem wychłodzenie ale głównie dlatego że ta rundka miała być krótka i nie ubierałem się ciepło, a pojechałem dalej.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2022, 07:03   #8
Yarro


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Białystok
Posty: 73
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Yarro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 9 godz 52 min 4 s
Domyślnie

Szwagier co pracuje na tirach ma taki gruby, ocieplany kombinezon, który zakłada jak musi coś zrobić na zewnątrz maszyny. Ma duży zamek z przodu (wada, bo będzie przewiewać) i dwa duże na bokach nogawek. Zakłada się to na normalne ubranie dosłownie w chwilę, jest wygodne i ciepłe. Niestety materiał nie jest nieprzemakalny. Zapytam gdzie kupił, może są inne wersje.
Yarro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2022, 09:13   #9
Ivan

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 42
Motocykl: CRF1100
Ivan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 14 godz 46 min 48 s
Domyślnie

Ja jeżdżę praktycznie cały rok po mieście (o ile nie ma śniegu). Właśnie dla wygody wybrałem skuter.
Ale do rzeczy, jako spodnie ocieplające polecam Spidi H2out. Mają 2 suwaki po całej długości nogawki a więc zakłada się je bardzo wygodnie na normalne spodnie. Jedyny minus to taki, że nie zepniesz ich z kurtką. Ale to rozwiązałem z kolei szerokim elastycznym pasem (dł. ok. 20 cm) przypiętym do kurtki, co wygląda trochę jak peleryna z tyłu, ale super chroni tyłek przed wychłodzeniem.
No i oczywiście koniecznie handbary i ciepłe rękawice.
Ivan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2022, 09:48   #10
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Jak juz skuter zima, to tylko z Tucano Urbano... Do pracy smigam w normalnych ciuchach i otwartym kasku. Do tego grzane manetki, a jakbym musial gdzies dluzej jechac to dodatkowo mufy na kierownice...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20221115_074720.jpg (766.5 KB, 26 wyświetleń)
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciuchy do jazdy miejskiej. Micek80 Ciuch Afrykańczyka 9 15.03.2022 16:34
Zakaz jazdy moto w niedzielę i święta? sambor1965 Inne tematy 171 29.07.2021 14:00
Ciuchy moto z wewnętrzną (osobną) kurtką poszukiwane darius Ciuch Afrykańczyka 5 24.09.2020 13:09
Ciuchy moto "na dojazdy po miescie" GregoryS Ciuch Afrykańczyka 15 23.01.2019 17:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.