Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.12.2021, 08:33   #11
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,449
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 4 godz 59 min 0
Domyślnie

Większość z tego co czytam mówi o domkach letniskowych, nawet całorocznych. Ja mówię o domu klasycznym, murowanym. Z piętrem, powiedzmy 200m2.

Chyba klima z funkcją grzania w każdym pokoju nie jest najlepszym rozwiązaniem. Gazu nie ma, więc w zasadzie zostaje pompa ciepła lub te kable grzewcze.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2021, 09:58   #12
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
JAk to w domu. Trochę kafli, desek i paneli

Czy ktoś z wypowiadających się wyżej brał pod uwagę pompę powietrzną i wygrały te kable grzejne, czy też cena pompy była na tyle zaporowa, że od razu daliście sobie spokój?
Jak wiesz w N ogrzewanie elektryczne to standard i oba systemy są tu bardzo popularne. Pod panele, parkiet itd zdecydowanie łatwiejsze położenie maty bo nie trzeba robić dodatkowej wylewki. To rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku płytek gdzie musi być kabel zatopiony w wylewce. Kabel ma dużo większa bezwładność gdyż ciepło jest kumulowane w warstwie betonu.
Jeśli chodzi o pompę powietrze powietrze to sprawdzają się świetnie jeśli masz otwarte przestrzenie i są dużo bardziej ekonomiczne w użytkowaniu niż kable maty ale trochę halasuja , znaczy zewnętrzny agregat i wewnętrzna nagrzewnica szumią trochę, nie jest to specjalnie uciążliwe ale każdy z nas ma inne wymagania co do komfortu .
Jeśli jest to nowy budynek, czy też remont generalny może warto rozważyć pompę powietrze woda która jest połączeniem zalet obydwu systemów?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2021, 10:07   #13
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Zewnętrzny agregat hałasuje pełna zgoda, ale o co chodzi z wewnętrzną nagrzewnicą?
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2021, 10:17   #14
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Szumi troche, jak wspomniałem wyżej każdy z nas odczowa inaczej komfort akustyczny. Zauważ że w jednym z postów jest wspomniane o głośno działającym styczniku termostatu. Ogrzewanie matami/kablem jest całkowicie bezgłośne. Wewnętrzna nagrzewnica produkuje około 30 decybeli, mało ale jednak.
Stojąc przed wyborem jak i jest w pytaniu zdecydowanie wybrał bym pompę powietrze-woda.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2021, 17:24   #15
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 832
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 20 godz 48 min 53 s
Domyślnie

Usiąść na spokojnie pokalkulować policzyć . obawiał bym się w dzisiejszych czasach iść w ogrzewanie prądem jest to najdroższy nośnik energii i pewnie będzie drożał dalej
A 200m2 mało nie jest

Wiele zależy od samego budynku zapotrzebowania na energię ( ocieplenie rekuperacje ilość osób itp.
Raczej polecał bym zrobić tradycyjną wodną podłogówkę a później możesz to sobie napędzać czym chcesz prąd ,gaz , pelet lub PC


Następną opcją jest pompa ciepła powietrze -powietrze czyli tak naprawdę klimatyzacja najlepiej kanałowa z rozprowadzeniem po mieszkaniu
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2021, 17:33   #16
gkrz67
 
gkrz67's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 57
Motocykl: RD03
gkrz67 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 9 godz 2 min 15 s
Domyślnie

Miałem podłogówkę kablem elektrycznym wszędzie, cały parter ( góry jeszcze nie było) i musiałem zlikwidować ! Bo ? Bo żonie zaczęło w stawach strzelać, jakieś te kosteczki delikatne ma, no i mam kaloryferki z napowietrzną pompą ciepła i też jest git. Tak że... tego..zastanówta się czy macie dobrze chaupe ocieploną, coby ta podłoga za mocno nie grzała. Ale to tylko u mnie taki przypadek chyba był, bo kto ma jakąkolwiek podłogówkę to nie słyszałem narzekań. Ale.. to taka ciekawostka raczej.
gkrz67 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2021, 17:53   #17
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 494
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 2 godz 52 min 18 s
Domyślnie

Gregor, wpadnij jak będziesz miał po drodze to sam zobaczysz i pomacasz jak to działa.
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2021, 18:00   #18
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 39 min 50 s
Domyślnie

Klasyczna podłogówka a piec możesz mieć do niej na co chcesz. Moim zdaniem należy mieć przynajmniej dwa niezależne źródła ciepła w chałupie. W tych dziwnych czasach nie można się uzależnić od jednego. I nie można stawiać za przykład kraju jak Norwegia, tam nie ruchą się obywateli jak u nas.
Powodzenia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2021, 18:41   #19
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,449
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 4 godz 59 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał next22 Zobacz post
Usiąść na spokojnie pokalkulować policzyć ....
Racja. Tylko czego tu się trzymać?
Dzisiaj kWh tyle jutro tyle.
Rozliczenia fotowoltaiki takie, a jutro takie.
Ile ew będzie kosztowała naprawa pompy/kabli o ile będzie jakaś awaria.
Jak właśnie zareaguje człowiek na wodę pod posadzką, a jak na kable elektryczne i promieniowanie.

Tyle pytań, jak żyć?
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2021, 22:12   #20
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 345
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 21 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Klasyczna podłogówka a piec możesz mieć do niej na co chcesz. Moim zdaniem należy mieć przynajmniej dwa niezależne źródła ciepła w chałupie. W tych dziwnych czasach nie można się uzależnić od jednego. I nie można stawiać za przykład kraju jak Norwegia, tam nie ruchą się obywateli jak u nas.
Powodzenia.
Problem polega na tym że każda z metod potrzebuje prądu (nie wliczając kopciucha z grawitacją) Kocioł gazowy, olejowy czy na ekogroszek bez prądu nie ruszą.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powrót do domu consigliero Umawianie i propozycje wyjazdów 7 19.05.2018 19:32
Maty Husky czosnek Szpej turystyczny - Produkty i Porady 43 28.04.2017 22:47
Pomarańcza już w domu fazi Inne tematy 14 03.04.2013 20:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.