Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.10.2021, 22:09   #21
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 18 min 50 s
Domyślnie

Branie urlopu i gnanie na łeb i szyje od świtu do nocy żeby zrobić Bartag czy Korytarz Wachański i wrócić dla mnie nie jest pomysłem godnym uwagi.Żeby poczuć drogę musiałbym się jej poświęcić,powąchać,posmakować poznać.
Na razie wystarcza mi tak jak robię dotychczas czyli jadę tam gdzie chcę włóczę się gdzie chcę i jak chcę.Może już nie długo jak uwolnię się zobowiązań które na siebie przyjąłem,a może wcześniej nadejdzie dzień kiedy już nie będę dał rady.
Zauwazyłem że zaczyna podobać mi się jazda solo,może to znak żeby pomyśleć o tym by ruszyć w kierunku a nie do.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 22:53   #22
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Ja zawsze jeżdżę solo.
Mnie się uśmiecha gnać 5tś w jedną str.
Mogę bez problemu dostać urlop 4tyg. Dojazd traktuję jako część przygody.

Jazda solo ma zalety i wady.
Jedziesz sam, robisz co chcesz, nie musisz się z nikim i niczym liczyć.
Łatwiej znaleźć nocleg na dziko.
Za to bezpieczeństwo jest mniejsze.
Skończy Ci się paliwo .. zostawiasz moto w krzakach, łapiesz stopa i wracasz 50km.
A jak jedziesz z kimś , to kolega wróci i dowiezie paliwo.
Jest wypadek .. nie jesteś sam.

Ja zawsze wpadam taki niesamowity stan psychiczny .. jak by mnie nic nie dotyczyło.
Odcinam się całkowicie od wszystkiego i wszystkich. Połykam świat jakoś inaczej niż w grupie.
Solo jest super.

Cytat:
Napisał El Kowit Zobacz post
Do tego adresowany bardziej do tych dla których dane koszta zleconego transportu motocykla są abstrakcją.
Czyli adresatami tego postu są biedaki-marzyciele.
Często to nie koszta transportu są problemem tylko brak czasu.
Ogranicza to praca , obowiązki , rodzina itd.
Ci co wybierają transport moto do kraju DST chcą skorzystać z najfajniejszych odcinków trasy w "egzotycznym kraju" a nie marnować 10 dni na dojazd.
Te 10 dni przeznaczą na zlizywanie kremu z tortu.

Druga strona medalu jest taka ,że ten dojazd jest również bardzo wartościowy. To po prostu inna część tej przygody.
Warunek .. trzeba mieć jednak czas.

Ostatnio edytowane przez Novy : 29.10.2021 o 23:20 Powód: Połączenie postów
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 23:24   #23
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Solo to kwintesencja podróży.
Nie rozstrzygam wtedy bezpieczeństwa w taki sposób, jakbym jechał w grupie. Podejmuję "lepsze" decyzje i przede wszystkim nikt mnie z niczego nie rozlicza i ja też dla nikogo nie jestem problemem a to daje niesamowity komfort.
Samemu podejmuje racjonalne decyzję a do potencjalnych awarii podchodzę w bardzo pragmatyczny sposób. To się może wydawać dziwne ale kiedy mogę liczyć głównie na siebie, radzę sobie zdecydowanie lepiej.
Bije z tego egoizm ale on nikogo i tak nie boli w tym momencie.
Czas...? Hm... To tylko kwestia priorytetów potem okoliczności.
Jedną z tych wspaniałych chwil, to jest po prostu moment, w którym odpalasz sprzęta i ruszasz.
Byłem w Magadynie i to nie była moja najdłuższa podróż. Dłuższa była chyba przez Turcję i Iran do Pakistanu. Wtedy nie liczyłem kilometrów ale nie byłem tam solo.

Do Magadanu można dotrzeć w prosty sposób. Robię przegląd Golfa 2, wsiadam i jadę. Drogą dostępna dla niego albo w terenówkę i drogą trudniejszą. Na pierwszy raz wybrałbym tę pierwszą - jadąc solo.
Na trudne trasy w dwie, znające siebie osoby może być lepiej.

Piszą tu ludziska o Magadanie a nic o trasie poza majo ale on ten łatwiejszy Magadanu solo ma już za sobą.
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 08:12   #24
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Jest jakaś wielość tras żeby się tam dostać ciężkim motocyklem? Proszę mnie laikowi powiedzieć co takiego fascynującego jest w tym Magadanie żeby się pchać te 11 tysi w jedną mańkę. Oprócz oczywista stanu bycia w podróży.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 08:16   #25
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Jest jakaś wielość tras żeby się tam dostać ciężkim motocyklem? Proszę mnie laikowi powiedzieć co takiego fascynującego jest w tym Magadanie żeby się pchać te 11 tysi w jedną mańkę. Oprócz oczywista stanu bycia w podróży.
Pewnie Stara Kołyma i obcowanie z ludźmi
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 16:42   #26
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,379
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 2 godz 31 min 37 s
Domyślnie

Odcinek między Tomtorem a Kadykczanem solo jest trudny. Reszta jest bardzo ekscytująca. Jak ktoś lubi jeździć to fajna wycieczka. Po Kołymie jeździ się inaczej niż po reszcie gruntu który odwiedziłem. Taki wyższy poziom obcowania ze wszechświatem.
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 18:06   #27
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 27 min 37 s
Domyślnie

Emek: "Proszę mnie laikowi powiedzieć co takiego fascynującego jest w tym Magadanie żeby się pchać te 11 tysi w jedną mańkę. Oprócz oczywista stanu bycia w podróży. "

Magadan jest celem, daleko na końcu.... tak jak np. Nordkapp, Cape Town, który zdobywa się, jak szczyty gór (może mnie trochę poniosło, ale to chyba najlepsze porównanie). Po prostu tam dojechać i zamoczyć palec (a co bardziej twardzi jajka) w Morzu Ochockim.

Po drodze można sobie zorganizować kilka ciekawszych punktów do odwiedzenia. Kwestia gustu (kto, co lubi) i wolnego czasu.

Najciekawszy odcinek, jeśli chodzi o jazdę, zaczyna się za Skoworodino, gdy droga odbija na północ. Może być łatwo (sucho) lub można dostać w kość taplając się w błocku, ubijając dupsko na dziurach wiele dni w deszczu, w temperaturze bliskiej zera. Przyjemna jest ciekawość żyjących tam ludzi względem podróżujących, ich chęć bezinteresownej pomocy, lub po prostu wymiany kilku zdań. Dzika przyroda, odległość tego miasta, dzieje historyczne związane z Polakami w tamtych regionach i chyba sama nazwa "Syberia" powoduje, że są "nienormali" którzy chcą tam dotrzeć (choć tak na prawdę sam Magadan jest już poza obszarem Syberii). "Nienormalnym" nazwała mnie żona, gdy rozłożyłem sporą mapę Europy i Azji pokazując na niej gdzie jest ów Magadan. Są szczęśliwcy, którym było dane przejechać "Drogą letnią" i odwiedzić najzimniejsze stale zamieszkane miejsce na ziemi. Nam niestety nie, ale nie często wychodzi tak, że realizuje się 100% planu. Są za to inne rzeczy, które w drodze wychodzą spontanicznie i one to wynagradzają.

Pewnie wielu z tych rzeczy już doświadczyłeś, jednak Magadan to dla mnie coś innego, w porównaniu do tego, co wcześniej na motku przejechałem i nie chodzi tu tylko o odległość.

Wyszło może trochę górnolotnie, ale ja tak to odczuwam. Po prostu od lat kręciło mnie, żeby tam dojechać i lubię te regiony jak i ludzi.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2021, 16:40   #28
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 8 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtek II Zobacz post
Grzechu2021 - jaki masz pomysł na dotarcie do Magadan? Na kołach czy może jakoś wysłać?
Tak, tylko i wyłącznie na kołach, chociaż ta droga jest nudna jak grzybobranie to w tamtą stronę chce zaliczyć kilka punktów po drodze.

Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
Emek: "Proszę mnie laikowi powiedzieć co takiego fascynującego jest w tym Magadanie żeby się pchać te 11 tysi w jedną mańkę. Oprócz oczywista stanu bycia w podróży. "

Magadan jest celem, daleko na końcu.... tak jak np. Nordkapp, Cape Town, który zdobywa się, jak szczyty gór (może mnie trochę poniosło, ale to chyba najlepsze porównanie). Po prostu tam dojechać i zamoczyć palec (a co bardziej twardzi jajka) w Morzu Ochockim.

Po drodze można sobie zorganizować kilka ciekawszych punktów do odwiedzenia. Kwestia gustu (kto, co lubi) i wolnego czasu.

Najciekawszy odcinek, jeśli chodzi o jazdę, zaczyna się za Skoworodino, gdy droga odbija na północ. Może być łatwo (sucho) lub można dostać w kość taplając się w błocku, ubijając dupsko na dziurach wiele dni w deszczu, w temperaturze bliskiej zera. Przyjemna jest ciekawość żyjących tam ludzi względem podróżujących, ich chęć bezinteresownej pomocy, lub po prostu wymiany kilku zdań. Dzika przyroda, odległość tego miasta, dzieje historyczne związane z Polakami w tamtych regionach i chyba sama nazwa "Syberia" powoduje, że są "nienormali" którzy chcą tam dotrzeć (choć tak na prawdę sam Magadan jest już poza obszarem Syberii). "Nienormalnym" nazwała mnie żona, gdy rozłożyłem sporą mapę Europy i Azji pokazując na niej gdzie jest ów Magadan. Są szczęśliwcy, którym było dane przejechać "Drogą letnią" i odwiedzić najzimniejsze stale zamieszkane miejsce na ziemi. Nam niestety nie, ale nie często wychodzi tak, że realizuje się 100% planu. Są za to inne rzeczy, które w drodze wychodzą spontanicznie i one to wynagradzają.

Pewnie wielu z tych rzeczy już doświadczyłeś, jednak Magadan to dla mnie coś innego, w porównaniu do tego, co wcześniej na motku przejechałem i nie chodzi tu tylko o odległość.

Wyszło może trochę górnolotnie, ale ja tak to odczuwam. Po prostu od lat kręciło mnie, żeby tam dojechać i lubię te regiony jak i ludzi.
O to to pięknie ujęte
__________________
www.grzechunakolach.pl

Ostatnio edytowane przez Novy : 30.10.2021 o 21:18 Powód: Połączenie postów
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2021, 23:15   #29
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Grzechu w jakim miesiacu chcesz jechac ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2021, 08:05   #30
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Rosja jest piekna sama w so ie jak rowniez inne kraje po bylym ZSRR. Wg. mnie sa to kraje gdzie jeszcze mozna doswiadczyc czegos za czym sie teskni - wolnosc (oczywoscie dla kazdego bedzie ona czyms innym ale wydaje mi sie ze w kazdym przypadku powinna byc apolityczna), przestrzen, dzikosc, wiatr we wlosach i przygoda
Tesknie za moja Rosja i dalej
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja lawetowo - jak? ArturS Inne tematy 3 26.06.2018 11:37
Wiza Rosja trzykawki Kwestie różne, ale podróżne. 32 09.02.2018 16:56
Rosja - Alaska Jak przejechać ?. Wojak Przygotowania do wyjazdów 20 16.11.2014 22:01
rosja->gruzja kyller Przygotowania do wyjazdów 23 05.05.2010 10:28
Prom Rosja-Stany Poncki Przygotowania do wyjazdów 9 06.07.2009 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.