Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.12.2021, 12:56   #31
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,649
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 5 godz 14 min 48 s
Domyślnie

Adaggio, jesteś w błędzie i to wielkim.
Mam dom grzany tylko ( kozy nie liczę) kablami w podłodze. Jeśli masz odpowiednią wylewkę to podłoga spełnia również funkcję kumulacyjną zatem kable nie grzeją non stop. U mnie w fundamencie mam dodatkowe pół metra keramzytu i podczas prób zeszłej zimy przy dużym mrozie temp w domu bez grzania wynosiła przez dwa dni ok 15 st.
Ale na mam mały dom bo razem ok 120 m z garażem i mi 10kW na dachu w zupełności na wszystko wystarcza. Alternatywę oprócz kozy szykuję agregat 10 kW wpięty poprzez rozłącznik.
THERMOVAL - takie proste sterowniki mam w każdym pomieszczeniu. Tam tylko podział na dni, interwały, temp itd. Bez WiFi

Ostatnio edytowane przez muszel72 : 05.12.2021 o 12:57 Powód: Grzechota
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2021, 13:22   #32
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,926
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 34 min 19 s
Domyślnie

U mnie na ranczu jak pizga wichrem to często nie ma prądu. Agregat jest potrzebny np. kiedy jest rozpalony piec i braknie prądu, nie trzeba go na szybko wygaszać i jest światło w chałupie. Przy -10 w nie ocieplonym starym domu temperatura spada szybko. Nie ma porównania nowego domu do takiego z 49 roku, gdzie na strychu dziś będzie koło zera .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2021, 19:31   #33
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,449
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 4 godz 59 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
....U mnie w fundamencie mam dodatkowe pół metra keramzytu.....
Co to znaczy? Czy możesz rozpisać warstwy od chudziaka po panel podłogowy (lub co tam masz innego np w kuchni)
Zdrowia
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2021, 20:37   #34
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,649
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 5 godz 14 min 48 s
Domyślnie

Wylali mi normalną ciepłą płytę fundamentową ale postanowiłem już po tym podwyższyć trochę bryłę budynku. Zatem po (chyba dwa) bloczki betonowe wokół oraz wszędzie gdzie ściany i żeby czymś to wypełnić przed posadzką postanowiliśmy wypełnić keramzytem w groszkach. Na niego styropian, i potem warstwy wylewki. Chyba 9 cm, potem kable i na nie 5 cm. Na to dopiero gres.
Mniej więcej tak
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2021, 21:54   #35
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,449
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 4 godz 59 min 0
Domyślnie

hmmm, keramzyt w groszkach

Muszę się doszkolić
Dzięki
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2021, 20:14   #36
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 345
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 21 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Ja mam mojego kopciucha pod ups komputerowym z akumulatorem z Fabii ostatnio chodził 8h przy braku prądu.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Super rozwiązanie, do tego pełna automatyka. Jeżeli ktoś miał by ochotę na podobne rozwiązanie, ważną sprawą jest dobór odpowiedniego UPSa. Wiadomo że musi mieć odpowiednią moc, ale do napędu urządzeń indukcyjnych (w tym wypadku pompy wody) nadaje się tylko UPS z tzw pełną sinusoidą. Jeżeli zastosujemy "zwykłe" urządzenie które wytwarza prąd o kształcie trapezowym silniki nie dają pełnej mocy, hałasują i co gorsza mocno się grzeją.
Następnym tematem jest ładowanie akumulatora. Zazwyczaj UPSy wyposażone są w niewielkie akumulatory, i co za tym idzie mały prąd ładowania. Nie ma problemu jeżeli wyłączenie będzie trwało kilka godzin, a następne będzie za kilka dni. Jeżeli jednak dożyjemy czasu kiedy będą nam limitować dostawy prądu (np tylko 6h dziennie) to tu przydał by się w zestawie konkretny prostownik.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2021, 14:02   #37
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,153
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 6 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Czy faktycznie potrzebne podtrzymanie ogrzewania przy pomocy agregatu lub ups przez kilka godzin ? Ile spadnie temperatura w domu ? 1 stopien lub nawet 3 na dobę?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Tu nie chodzi tylko o wystudzenie chaty. UPS zabezpiecza mi kocioł przed wybuchem bo jak zgasisz od razu rozgrzanego kopciucha działającego bez pomp w przypadku braku prądu. W moment masz na kotle 90 stopni i zawory bezpieczeństwa puszczają wodę na zewnątrz kotła.
Kiedyś robiło się instalacje grawitacyjne i to rozwiązywało problem bo piec pracował bez pomp i woda krążyła po instalacji. Dzisiaj nikt tego nie robi albo zapłacisz za to grubą kasę jak będziesz chciał.

Cytat:
Napisał kdf Zobacz post
Super rozwiązanie, do tego pełna automatyka. Jeżeli ktoś miał by ochotę na podobne rozwiązanie, ważną sprawą jest dobór odpowiedniego UPSa. Wiadomo że musi mieć odpowiednią moc, ale do napędu urządzeń indukcyjnych (w tym wypadku pompy wody) nadaje się tylko UPS z tzw pełną sinusoidą. Jeżeli zastosujemy "zwykłe" urządzenie które wytwarza prąd o kształcie trapezowym silniki nie dają pełnej mocy, hałasują i co gorsza mocno się grzeją.
Następnym tematem jest ładowanie akumulatora. Zazwyczaj UPSy wyposażone są w niewielkie akumulatory, i co za tym idzie mały prąd ładowania. Nie ma problemu jeżeli wyłączenie będzie trwało kilka godzin, a następne będzie za kilka dni. Jeżeli jednak dożyjemy czasu kiedy będą nam limitować dostawy prądu (np tylko 6h dziennie) to tu przydał by się w zestawie konkretny prostownik.
No niestety naładowanie aku z Fabii trochę zajmuje bo seryjnie mój UPS miał mały akumulatorek, ale raczej rządko się zdarza, ze nie ma prądu kilka dni pod rząd.
Sinus nie jest aż takim problemem. Urządzenia działają gorzej na UPS ale działają. Ja mam UPS Ever ECO 500Watt. Kupiłem go za 100zł
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2021, 21:30   #38
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 345
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 21 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Używany EVER SINLINE 800|520 W z sinusem na wyjściu (bez baterii) można na Alledrogo nabyć drogą kupna już za 180PLN
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powrót do domu consigliero Umawianie i propozycje wyjazdów 7 19.05.2018 19:32
Maty Husky czosnek Szpej turystyczny - Produkty i Porady 43 28.04.2017 22:47
Pomarańcza już w domu fazi Inne tematy 14 03.04.2013 20:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.