Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 12.08.2021, 17:35   #1
M5Q
 
M5Q's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: WZ
Posty: 167
Motocykl: SD09
Przebieg: 39999
M5Q jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 16 godz 42 min 38 s
Domyślnie ATAS 1100 - kompletacja wyposażenia dodatkowego

Jako że również zaczynam poważnie przymierzać się do negocjacji związanych z zamówieniem nowej ATAS 1100 oraz dodatków do niej to zebrałem listę zagadnień z pytaniami do szanownego grona. Przeczytałem chyba wszystkie wątki o wyposażeniu, jednak nadal mam sporo wątpliwości, nie zawsze znalazłem info o konkretnych szpejach do 1100. Sporo przemysleń już się zebrało, prośba o ewentualne uwagi.
Moto ma być używane na codzień oraz do turystyki głównie szosowej, może do 20% to szutry, ale bez głębokiego offroadu. Ma być solidnie ale nie za ciężko - sam kierownik dość już ciężki - 186 cm i okolice 100 kg. Użytek niemal wyłącznie jednoosobowy.

1. Gmole. Po dłuższym namyśle - Outback Motortek w wersji 2/3, czyli dolne i srodkowe. Zakładam że tyle wystarczy na parkingówkę czy paciaka w błocie. Jak z mocowaniem świateł przeciwmgielnych? Chyba że jednak obecne oryginalne gmole Hondy (Touratech?) są coś warte?

2. Płyta ochronna silnika - wiem że Bumot jest najlepszy, ale to kupa niezbyt finezyjnego żelastwa, a do 1100 w ogóle go nie znalazłem. Czy fabryczna płyta to nadal tylko ozdoba, czy wystarczy do ochrony przed kamienistymi szutrami i czołganiem w błotnych koleinach? Może jakieś inne sugestie?

3. Kufer centralny - najbardziej mi pasuje Givi. Pomysł mam taki, aby założyć bezpośrednio na bagażnik oryginalną płytę do kufra alu 42 l (lub Givi M8/M9) i na to Givi/Kappę alu 58 l (bez użycia dodatkowego stelaża Givi). Kufer głównie do miasta na kask i ubranie, ewentualnie na asfalty bez specjalnego dociążania. Bagażnik w ATAS ma udźwig 10 kg, powinno wystarczyć.

4. Stelaże kufrów bocznych - tu powinno być solidnie, ewentulanie z opcją do wykorzystania pod kufry lub sakwy. Najbardziej podoba mi się oferta Hondy do wersji kufrów alu - wykorzystuje fabryczne mocowania, bez wiercenia dziur, dość lekka, wygląda solidnie i podobno nierdzewna. Czy do tych stelaży zamontuję w miarę bez kombinacji uchwyt pod rotopaxa i skrzynkę narzędziową? Jak z solidnością zarówno stelaży jak i ewentualnie dołożonych kufrów? Ochronią moto przed zwyczajnymi paciakami?

5. Stopka centralna - tu raczej Honda, chyba że jest coś zauważalnie lepszego i tańszego.

6. Swiatła przeciwmgielne - ze względu na zintegrowane włączanie chciałbym oryginał. I tu pytanie - czy potrzebuję oryginalny zestaw montażowy, aby zamontować je do Outbacka czy też jakiś kit uniwersalny typu mocowania do rur gazowych? Czy może opanowana została już sztuka pełnej integracji świateł aftermarketowych z instalacją CRF 1100?

7. Deflektory - Honda oferuje zestawy na górę owiewki i na okolice chłodnicy. Miałem okazję jeździć jedynie wersją z deflektorami więc nie mam porównania - czy jest jakaś różnica przy jeździe autostradowej bez deflektorów? Czy istnieją jakieś produkty aftermarketowe?

8. Tankpady - czy fabryczny "ekskluzywny zestaw naklejek" chroni wystarczająco zbiornik czy też warto szukać czegoś innego?

9. Pytanie dodatkowe - widziałem kiedyś płytę dodatkowego bagażnika w miejsce siedzenia pasażera do CRF1000. Czy istnieje takie rozwiązanie do 1100? Wiem że kanapy są mocowane inaczej, więc czy to w ogóle możliwe?

Z góry dzięki za opinie.

Marcin
__________________
M5Q

Pony->ETZ150->ETZ251->ETZ250->...->CB750->CB1300SA->CRF1100D2

Ostatnio edytowane przez M5Q : 12.08.2021 o 20:16
M5Q jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uszczelniacze do lag ATAS '18 M_XX Rama, zawieszenia, napęd 42 28.02.2022 23:08
Czujnik ciśnienia ATAS 1100 Kondu Gadżety / wyposażenie 7 24.11.2020 23:08
Gmole nat/atas Dario Gadżety / wyposażenie 3 18.03.2019 22:55
AT vs. ATAS geniusz 900 Inne tematy 12 06.09.2018 18:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.