Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.08.2008, 23:22   #1
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie Mefo ( Heidenau) ?

Czy ktos cos wie o takich oponach ? PokazałY SIE OSTATNIO NA ALLEGRO ALE MAJA równiez polskiego dystrybutora. Opony praktycznie nowe bo roczne albo dwuletnie. Kupiłem taka 90/90/21 na przód i na razie testuje coby w teren pasowały ale i na asfalt do dojazdu sie nadały.
Kto ma jakies doświadczenia prosze sie podzielic. Po założeniu na przód i przejechaniu próbnym wokół komina na asfalcie jechała przy hamowaniu jak narta. dopiero po przetarciu jest juz niezle. Na dłuższy wyjazd w teren jeszcze nie próbowałem. Wydaje sie jakas taka okrągła.

http://www.allegro.pl/item422742195_...ny_okazja.html

Ostatnio edytowane przez petrosbike : 21.08.2008 o 00:25
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2008, 07:20   #2
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

http://africatwin.com.pl/showthread....light=heidenau
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2008, 10:10   #3
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Heidenau to Heidenau ale Mefo to cos innego - tyle ze podobno zmiana nazwy ale kto to wie? Byc może to jakas inna firma albo inna guma?
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2008, 12:51   #4
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Mam wrażenie, że aż tak eksperymentujących ludzi tutaj wielu nie znajdziesz. Ramires ma fajne ceny na opony, to czego nie ma ramires ma bodo-car. Ja się może już powtórzę, i to nie pierwszy raz, ale kurde, na oponach oszczędzać i nadmiernie eksperymentować nie warto .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2008, 15:33   #5
sadzio


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 18
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sadzio jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 9 godz 9 min 32 s
Domyślnie

kiedyś w jawie 350 ts miałem, podobna. wtedy to byly lux. wydawały się takie super. bo super trzymały i dobrze wyglądały.
sadzio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2008, 22:16   #6
krystek
ratownik
 
krystek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 637
Motocykl: RD07
Przebieg: 72800
Galeria: Zdjęcia
krystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 1 godz 57 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał petrosbike Zobacz post
Czy ktos cos wie o takich oponach ? PokazałY SIE OSTATNIO NA ALLEGRO ALE MAJA równiez polskiego dystrybutora. Opony praktycznie nowe bo roczne albo dwuletnie. Kupiłem taka 90/90/21 na przód i na razie testuje coby w teren pasowały ale i na asfalt do dojazdu sie nadały.
Kto ma jakies doświadczenia prosze sie podzielic. Po założeniu na przód i przejechaniu próbnym wokół komina na asfalcie jechała przy hamowaniu jak narta. dopiero po przetarciu jest juz niezle. Na dłuższy wyjazd w teren jeszcze nie próbowałem. Wydaje sie jakas taka okrągła.

http://www.allegro.pl/item422742195_...ny_okazja.html

Miałem takie do czasu aż Podos zaproponował mi inne
jesli chodzi o asfalt to na suchym możesz przycierac kolana, ale na suchym wszystko trzyma, natomiast mokry asfalt to koniec świata na tych gumach, jakas ch.... mieszknka. Na mokrym nie ma jazdy, przy 50 na h lapiesz uślizgi a jak widzisz zakręt to myslisz, że sie zabijesz. Kupiłem je przed wujazdem na Ukraine i Ruminie, i po ok 10 tyś zaczęły pekać.
Jeśli chodzi o teren to nie są najgorsze, ale ani to nie kostka ani nie asfalt, takie gówienko, na błocie strasznie szybko sie zapycha i nawet raz zablokowało mi przednie kolo jak teren błotnisty robiliśmy tak się zapchała.
szuter to git ale na szutrze każda idzie. to chyba tyle, generalnie rzecz biorac, nie polecam. Mam teraz T63 Michellin i juz czuje róznicę.
pozdrawiam
__________________
Moja Galeria Picassa



CANEI-continuous and never-ending improvement
krystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2008, 00:14   #7
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Troche juz pojezdziłem na tych Mefo , trzymaja niezle na suchym- to fakt. Na mokrym troche jeżdziłem ale z szybkościa 80-100 nie było zle. W terenie sa ok na piasku przy ciśnieniu 2 atm sa okragłe i jakos dziwnie prowadza ale kierunek trzymaja znosnie. Nie popuszczałem cisnienia w terenie więc nie powiem jak na kapciu ida.
Ogólnie uważam że dla jeżdżacych "inaczej"tj 80-100 dobre opony i za tą cene mozna je wymieniac co sezon. W błoto nie wjeżdzam bo sie brzydze. Najpiekniejsza dla mnie trasa w terenie to las, sciółka leśna, piaszczysta droga i szuter- błoto brrrrrrrrr.
Powiedz jak ci sie jedzie na tych T63 po asfalcie? Bo na moich Mefo to jakbym na organach grał w czasie jazdy .
Acha - miałem wypadek w czasie deszczu i nocą- w ostatniej chwili zobaczyłem pod kołami przejechanego świezo psa. Zrobiłem mały unik , rzuciło mnie deczko w lewo ale sie utrzymałem w pionie i w osi no i zyje -pewnie przejechałem psa przez szyję lub głowe. Z tyłu siedziała żona i nawet nie zdazyła sie przestraszyć. Dopiero pózniej jej powiedziałem co to było-miałą dreszcze juz w domu. To były te Mefo P+T explorer.
Wobec tego bardzo je chwalę. Tylna oponka pieknie drze glebę na zakretach z przygazem- daje sie dobrze kontrolować.
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2013, 12:10   #8
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 34 min 9 s
Domyślnie

Gdzie w Polsce można zanabyć drogą kupna Mefo na tył do AT? Na alledrogo nie ma rozmiarów 17' ...
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2013, 21:57   #9
dreed
 
dreed's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Katowice
Posty: 116
Motocykl: RD04
Przebieg: 99kkm
dreed jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 2 min 4 s
Domyślnie

Mam te Mefo zalozone tyl i przod model MFE 99 Explorer. Przejechane jakies 13-14 tys. przod wyzabkowana ale smiesznie... tzn srodek ok, boki ok, miedzy srodkiem, a bokiem wyzabkowana. Tyl jeszcze znosnie. Teraz dziwnie sie zachowuje przod na asfalcie. Potwierdzam na suchym mozesz podnozkami trzec - klei super, jak jest mokro i przejedziesz przez pasy nawet jadac prosto czuc, ze traci przyczepnosc, w terenie jakos jedzie ;-) Jak ktoś chce to porobie fotki jak wygladaja
dreed jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2013, 22:14   #10
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 49 min 26 s
Domyślnie

mirkoslawski pisz do Kulki,sciągał z niemiec do swojej zmoty http://africatwin.com.pl/member.php?u=3607
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Heidenau - co o tym sądzicie wojtek II Hamulce, kola, opony 20 10.05.2012 11:45
opony Mefo Explorer - co myślicie o nich?? JarekAT Hamulce, kola, opony 0 12.02.2009 13:05
Opona HEIDENAU ??? boryś Hamulce, kola, opony 5 14.08.2008 07:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.