Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.09.2015, 09:44   #2821
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

NIe wiem, nie jeździłem tak starą Afryką.

A Tenerka ciągnie bardzo ładnie z dołu, więc nie masz odczucia braku mocy, a ja rzadko jeżdżę w górnych zakresach. No i na asfalcie bardzo ładnie niesie przy 120 kmh, tak samo jak Afrika, bo Trampek np. ładnie niesie w ~100 km/h
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2015, 09:54   #2822
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Dla kogo nowa Africa?
Być może dla przeciętnego Kowalskiego, co to będzie nią "jeździł po bułki do sklepu i na weekendy na Mazury czy Bieszczady z pasażerką.
Bez Akrapa, WP, Ohlins, Power Com, K&N i innych gadżetów (no może z GPS )".
Czyli wypisz wymaluj statystyczny klient cycatego GS-a bez szeroko zakrojonych aspiracji terenowych z gatunku hard enduro.
Rambo, dowaliłeś do pieca . Mam wrażenie, że gdybyś w salonie jako demówkę Afri True Adventure dostał starego dobrego GS-a 800 ze znaczkiem Hondy na atrapie baku, to piałbyś z zachwytu jakie to moto zajebiste, jak bardzo terenowe na równiutkim asfalcie, jakie to zawieszenia selektywne i długie, jaki ten silnik żywiołowy, kulturalny i oszczędny, jaki to ten motór lekki i wygodny, jaki on bardzo japoński i skośnooki... tfu... germański... Kurwa...
Panowie, z całym szacunkiem, bo bardzo Was tu wszystkich lubię, ale pierdolicie takie kocopoły że słabo się robi...

Ewidentnie Japońce nie czytali naszego Forum, a jeśli czytali to olali wskazówki w nim zawarte. Wg nich mieliby zrobić motocykl o mocy 80 koni, który będzie ważył 150kg, będzie pancerny, wygodny, oszczędny a ogień z dupy będzie miał większy lub porównywalny do LC8.
No nie posłuchali. Skonstruowali po prostu Afrykę. Chcecie to bierzcie, nie chcecie to nie bierzcie, jak to Kazik głosił...


Obserwowałem kulisy wydania nowego R12GS LC jak już było o nim sporo wiadomo, czytałem podobne do tej dyskusje, ba nawet sam brałem w nich udział...
Ojej jakie to miały być problemy z tymi chłodnicami, a ile to będzie ważyło, a jakie do dupy delikatne i w ogóle... Finalnie okazało się, że wyszedł z tego całkiem fajny motocykl, oczywiście z dość dramatycznie brzmiącymi chorobami wieku dziecięcego (przyznacie że rozsypanie się skrzyni na wyjeździe nie należy do "przeciętnych przygód serwisowych").
Dążę do tego, że stworzenie wątku w rodzaju "Nigdy nie jeździłem, raz siedziałem ale po pijaku, to się wypowiem" na temat nowej maszyny to pestka, jeśli zaprzęgniemy do niego ze stu forumowiczów. Nowego GS-a testuje codziennie już tysiące użytkowników, niektórzy zrobili dziesiątki tysięcy km i dopiero wtedy mogą coś powiedzieć o awaryjności maszyny, przydatności do określonych zadań, porównaniach z innymi modelami.
A tutaj co? Cztery zdjęcia nowej AT, ze trzy sztywne i mało szczegółowe rendery i już wiemy wszystko! Jesteście zajebiści. Rentgen w oczach! Wróżbita Maciej to się w dupie chowa!

Ja nie kupię nowej Afri z kilku powodów. Raz, że mnie nie stać i pewnie jeszcze długo nie będzie (wolę wykończyć dom, założyć rodzinę). Dwa, że powoli idę w kierunku lżejszych motocykli i bardziej przeprawowo-terenowych. Trzy, że mojego starego, dobrego, w cholerę niezawodnego, megawygodnego, prostego i taniego w eksploatacji i serwisach R1100GS nie zamierzam się pozbywać, a wypełnia mi on z powodzeniem ten zakres użytkowości, o którym pisał Rambo. Do zadań ambitnie-terenowych kupiłem sobie LC4 ADV i zobaczymy jak się będzie sprawował.
A tak to bym sprzedał wszystkie motocykle, zadłużył się na jeszcze wyższą kwotę, niż bym z nich dostał i miałbym lśniącą, nówkę AT, której bałbym się porysować w obawie o utratę wartości dobytku rodzinnego. Za biedny jestem żeby sobie na takie coś pozwolić.
W tym temacie właśnie zazdroszczę naszym kolegom zza zachodnich granic, bo przeważnie mogą się wykazać tutaj większą swobodą...
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2015, 10:09   #2823
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 2 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Widzę Puszek, że poczułeś MOC. Jeszcze trochę i dołączysz do grona +100 KM
Tak Lepku, jesli mnie policzysz za 40 kuni to razem z Afryczka mamy 102 :-)) Całkiem jak RUDY
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2015, 10:16   #2824
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek
...A do tego singiel...
W motocyklu do terenu to chyba zaleta...szczególnie że maks moment jest taki jak w RD07, tylko wcześniej...

Cytat:
Napisał borys609
...W tym temacie właśnie zazdroszczę naszym kolegom zza zachodnich granic, bo przeważnie mogą się wykazać tutaj większą swobodą... ...
Chyba nie masz czego. Mam paru kolegów w innych krajach których stać na większą swobodę i jeżdżą głównie....LC4 Adv, przerobionymi DR650, przerobionymi GS 1200 lub ktm 950 (tak, tak 950 a nie 990). Mówię o tych co jeżdżą. Ci co nie jeżdżą mają natomiast pełen wypas nowych modeli...
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis

Ostatnio edytowane przez Arkan : 02.09.2015 o 10:27
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2015, 10:57   #2825
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 2 min 59 s
Domyślnie

Poczytałem troszkę o tej tenerce, pogadałem i jest lepiej niz wyglądało z tego mojego kontaktu. Chwalą motor za solidny silnik i łatwość podniesienia mocy o 10 kuni(wydech, sterowanie i coś tam jeszcze) Masa wtedy spada o 10 kg. Najnowsze wersje z ABS maja obniżony sporo skok zawieszenia. Problemem niejakim jest tylny amortyzator wytrzymuje podobno 50 tyś przy użytkowaniu w terenie.Co 10 tyś olej, zawory co 20 tyś.
Własnie jeden z eksplodowanym amorem zmierza w stronę Krakowa ...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2015, 11:16   #2826
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Puszek - nie ma problemu z tylnym amorkiem, albowiem należy go obowiązkowo wyj...bać natychmiast po zakupie motocykla Chyba, że ktoś waży w ciuchach 80kg i zamierza jeździć głownie po czarnym...
P.S.
Szukać trzeba wersji bez ABS. Moja jest 2013, ale chyba od 2015 już tylko ABS.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis

Ostatnio edytowane przez Arkan : 02.09.2015 o 11:18
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2015, 11:35   #2827
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 13 min 30 s
Domyślnie

Hej rajdowcy nie wiem czy wiecie że w Hondzie na Atacama Rally znów dupła elektryka i Goncalves stracił godzinę , kolejna porażka i nici ze zwycięstwa . Zastanawiam się czy nie są to akcje sabotażowe jakiegoś pomarańczowego szpiega z zespołu HRC .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2015, 11:37   #2828
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał borys609 Zobacz post
Dla kogo nowa Africa?
Być może dla przeciętnego Kowalskiego
Motocykl nowy za 50 kzł nie jest dla Kowalskiego.

Motocykle dla Kowalskiego to chińskie 125 ze znaczkiem Romet albo Junak.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2015, 12:02   #2829
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Rambo, skoro tak to czemu tak wielu przeciętnych Kowalskich kupuje 10-letnie "dorosłe" motocykle zamiast tych piździnek? Chyba znów trafiasz w pudło... :-)
Przeciętny Kowalski to normalny gość, z rodziną, pracą, być może kredytem dożywotnim na dom i samochód.


Wysłane z ajfona..
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2015, 12:09   #2830
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Ty piszesz po prostu o Normalsach, a ja o statystycznym Polaku.
Chętnie się dowiem, gdzie swoim postem dowaliłem do pieca

Ostatnio edytowane przez rambo : 02.09.2015 o 12:11
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.