Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.10.2020, 18:17   #31
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał RAVkopytko Zobacz post
Bartek ,Wystawiasz XTZte ? Czemu tak drogo ?

Pytasz o starą czy nową...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2020, 22:24   #32
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Wydawałoby się, że normalną rzeczą po kupnie motocykla jest jeżdżenie. Najlepiej po starych, znanych, sprawdzonych trasach żeby zobaczyć, o ile lepiej jeździ się nowym w stosunku do starego oraz utwierdzać się w przekonaniu dobrze dokonanego zakupu. Ja miałem inaczej, najpierw jak odebrałem T7 to stwierdziłem, że muszę, nie że chcę, tylko muszę pojeździć, bo po pierwszym 1000km trzeba zmienić olej i docierać silnik. Z tym docieraniem silnika to trochę fobia, ponieważ nigdy nie miałem motocykla, który by nie brał oleju. Co prawda poza dolewaniem oleju nic się nigdy więcej nie działo, gdzie Transalpem zrobiłem z 40tyś a Tenerą coś koło 35tyś ale wożenie ze sobą oleju na dłuższe wycieczki trochę mnie wkurza i zajmuje stanowczo za dużo miejsca.
A czego można szukać w necie? Nowych tras, nowych ścieżek, czytać kto gdzie był, sprawdzić w którym miejscu najbliżej domu zaczyna się np. TET.

Ja od 2 tygodni siedzę w necie i przeglądam wszystkie sklepy oraz aliexpress, żeby zobaczyć co by tu jeszcze dokupić a bez czego nie da się jeździć. Wiecie osłona osłony oraz gmole do gmoli ... ostatnio siedziałem i zastanawiałem się, czy "Akrapovic racing head pipe Yamaha Tenere 700" za jedyne 572,96 € i daje power +3.8 kW at 9300 rpm, torque +3.4 Nm at 5800 rpm weight -4.1kg jest mi niezbędny... do tej pory mi nie brakowało tych 3,8kW a teraz brakuje, co prawda nie kręcę T7 powyżej 9300rpm bo mnie szkoda aleee...
I tak przeglądając ten internet złapałem się na tym, że nie cieszy mnie myśl o jeździe tylko szukam pierdół, które wcale mi nie są potrzebne i które kosztują chore pieniądze. Tak samo wolę oglądać jak inni jeżdżą, przeglądnąłem już prawie cały YT, jak skończyły się angielskie, to zacząłem włoskie, chociaż nie rozumiem co gadają, potem hiszpańskie, obecnie ruskie i norweskie. Tylko niemieckich nie oglądam bo ten język mnie odrzuca.
Ja swoją nie jeżdżę bo.... mi szkoda. Wolę oglądać jak jeżdżą inni
Starą na myjni pochlapałem wodą albo poczekałem na deszcz i sama się umyła. Nową od 15min leje wodą na bezdotykowej myjni, bo na tym kolorze widać każdą muszkę. Złota felga uwalona smarem do łańcucha, nie chce się wyczyścić. Czarny motocykl z czarnymi felgami jednak jest praktyczniejszy. Ale na zdjęciach gorzej wygląda.... tak, bo motocykl nie jest do jeżdżenia, tylko do cykania fot, żeby inni widzieli, że jeżdżę
I tak siedząc przed tym netem, zakładając kolejne arkusze Exela które mi zliczają ile razem będzie w euro za cały "szpej" i przeliczają od razu na złotówki przypomniałem sobie o czym śpiewała Sylwia Grzeszczak w "Małych rzeczach"
Żadne z nas już nie pamięta,
jak beztrosko biegły dni.
Wiele nam nie było trzeba (...)
(..)cena nie gra roli dziś,
kupiliśmy prawie wszystko,
ale wciąż nie mamy nic.(..)

Coraz więcej zarabiam bo coraz więcej pracuję, mam dużo drogich rzeczy, którymi nie mam czasu się cieszyć bo siedzę w robocie. Co prawda jest pracoholikiem i jak nie jestem w pracy, to mam problem ze zorganizowaniem sobie wolnego czasu ale już chyba najwyższy czas na przerwanie tej spirali. Od 2 lat obiecuje to żonie... spłacimy auto- będę pracował mniej, nadpłacimy kredyt mieszkaniowy- będę pracował mniej. Ale po jednym aucie przychodzi kolejne, kończy się jeden leasing to zaczyna kolejny... telefony, laptopy. Tylko na ubrania nie wydaję ku rozpaczy Asi i wyglądam jak łachmaniarz...

Wracając do pytania kiedy zaczyna się wyprawa a kiedy wycieczka...
Siedząc w pracy, podszedł kolega i zapytał czy jadę z Nimi na konferencję nad morze (dla tych co nie wiedzą, tak w ogromnym skrócie i uproszczeniu. Ratownicy medyczni mają obowiązek raz na 5lat nazbierać 200pkt edukacyjnych, z czego 120 jest za kurs ALS, który trzeba sobie odświeżać, konferencje naukowe itp to różnie, raz 5 a raz 20pkt Zależy ile dni i jakie tematy są poruszane oraz kto je prowadzi). W sumie koniec akurat mojego urlopu 3 dni w środku tygodnia to można pojechać.
-no dobra, ale ja lecę na moto
-to polecimy razem, a reszta pojedzie autem.
No więc tak siedzę i myślę czy to już podchodzi pod wyprawę czy tylko wycieczkę.
Definicje z PWN
1. wyprawa «udanie się dokądś w celu naukowym, turystycznym lub wojennym, zwykle po starannym przygotowaniu się»
2. wycieczka «wędrówka lub wyjazd w celach turystycznych»

Niby jedziemy w celach naukowych, ale czy zabranie ze sobą wódki i parówek można podpiąć pod staranne przygotowania?

We wtorek 06.10 spotykamy się pod "naszym SORem", reszta ekipy ładuje zapasy oraz siebie do jednego auta a ja czekam na Łukasza, który kończy dyżur. Startujemy. Ekipa samochodowa na S8 potem na A4 do Żagania, gdzie zmieniają auto celem zgubienia ewentualnego pościgu i zabierają jeszcze jedną osobę. My z Łukaszem kierujemy się przez Wołów, Górę, Wolsztyn, Drezdenko, Ińsko, Golczewo do Dziwnowa. Z postojami, tankowaniem, śniadaniem na trasie wyszło coś koło 7h. Odległość 476km. Droga dosyć fajna, leci się głównie szosą przez lasy, aut bardzo mało, wioski też jakieś takie "opustoszałe". Początkowo prędkość niska, bo asfalt zimny i mokry po nocnych opadach. Ale po 10.00 tak lecimy po 140-160km/h, sporadycznie 180 na długich prostych między wioskami. Tenera znakomicie się odnajduje na fabrycznych oponach na takiej trasie. Łukasz na VFR... no cóż, na odcinkach z gorszym asfaltem narzeka. Niebo zachmurzone, dosyć mocno wieje, lecz generalnie nie ma dramatu. Dojeżdżamy do Dziwnowa, szybki telefon do reszty grupy i ustalamy, że spotykam się najpierw w knajpie na obiedzie. Miasto puste, ludzi brak, sklepy oraz knajpy w większości pozamykane. No tak, jesteśmy po sezonie.
Domek wynajęty tuż przy plaży, każdy zabezpiecza sobie miejsca gdzie będzie spał i zaczyna się impreza.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_6610 (1).jpg (510.4 KB, 33 wyświetleń)
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2020, 23:25   #33
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Pokaż lepiej te excele...

Ja mam podobnie... ale ubieram moto powoli, gdyż niestety nie ma na stanie tego co chce się kupić na już

Adventure spec robi fajny bagaznik z plytami po bokach i ma byc dostawa na koniec miesiaca bo koresponduje z nim w tej kwestii, tak wiec mozesz zużyć nadmiar wolnych środków...

Bagażnik z płytami bocznymi: https://www.adventurespec.com/shop/c...ha+t700&order=


Ostatnio edytowane przez Jarek_MTB : 09.10.2020 o 23:31
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2020, 07:28   #34
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 44 min 33 s
Domyślnie

Pisz Pan o odczuciach i wrażeniach na tym motocyklu.Ostatnio spotkałem dwóch chłopa na tych Tenerkach. Pogadaliśmy i dowiedziałem się ,że podobno plastiki w razie draki nie są takie drogie jak w innych motocyklach.
Zacząłem właśnie rozmowę od gmoli do gmoli bo chłopy tego nie mieli a pozakładane kostki i motocykle brudne.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2020, 07:52   #35
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,140
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 8 godz 8 min 7 s
Domyślnie

Trafne przemyślenia. O plastikach też czytałem, pytanie jak w tym malowaniu. Czyste Enduro ma -20 do ogłady i lansu więc nie przejmuj się muchami na plastikach, ważne żeby muchy nie srały bo wtedy widać zę motocykl nie jeżdzi. Bardzo telepie przy dużych prędkościach na czarnym? Możesz już powiedzieć czy jest coś co ci zawadza w tym t700? Jeżdziłeś po tamtej plaży?
Pozdro.
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2020, 08:48   #36
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Poniżej 2 paczek trzeba się już pochylić nad bakiem jak wysoki jesteś. Trochę mnie telepalo po czarnym ale jechałem dłuższy dystans w pewnym górnym zakresie prędkości. Dostaje się wiatr na barki, do 140 jest komforcik.

Ciekawe kolega jakie ma odczucia?
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2020, 10:41   #37
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał calgon Zobacz post
Pisz Pan o odczuciach i wrażeniach na tym motocyklu.Ostatnio spotkałem dwóch chłopa na tych Tenerkach. Pogadaliśmy i dowiedziałem się ,że podobno plastiki w razie draki nie są takie drogie jak w innych motocyklach.
Zacząłem właśnie rozmowę od gmoli do gmoli bo chłopy tego nie mieli a pozakładane kostki i motocykle brudne.
Spotkałeś ich w drodze do/z Chorwacji może?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2020, 12:48   #38
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 16 godz 48 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek_MTB Zobacz post

Adventure spec robi fajny bagaznik z plytami po bokach i ma byc dostawa na koniec miesiaca bo koresponduje z nim w tej kwestii, tak wiec mozesz zużyć nadmiar wolnych środków...
Znajomy ma srebrny używany do sprzedania za 70 funtów:

Jedyny problem jakbyś był zainteresowany to przesyłka z UK do PL.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20201008_092717.jpg (824.7 KB, 43 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20201008_092654.jpg (1.01 MB, 43 wyświetleń)
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2020, 21:51   #39
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Ja chce czerwony + białe boki, czemu kolega sprzedaje?
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2020, 22:08   #40
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 16 godz 48 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek_MTB Zobacz post
Ja chce czerwony + białe boki, czemu kolega sprzedaje?
Nie mam pojęcia bo to forumowy znajomek. Może sprzedał T700...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
iGO Primo Motorcycle Edition Patiomkin Zastosowanie praktyczne 17 11.07.2019 15:17
Chorwacja 2011 - Lajdis Edition Ashanti Lejdis 51 15.12.2011 12:38
Lmited Edition? struk Inne tematy 6 21.08.2010 13:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.