Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.07.2020, 13:43   #141
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 37 min 20 s
Domyślnie



Czyli nie Zapytałem o jakąś ochronę przed piachem czy innymi w czasie tankowania. O takie skarpety no
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2020, 13:50   #142
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

aaa to nie przecież sam wiesz, że na stacjach jakoś czysto mają, do tego staram się sam zawsze tankować i kontrolować co leci do baku.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2020, 19:32   #143
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

Pogryzieni przez komary, niewyspani zbieramy sie ospale. Miasteczko jest dość specyficzne wszystkie budynki są dość grubo obłożone marmurem ktoś tu robi niezły interes na tym

Do granicy kilkanaście km, tankujemy na stacji i wydajemy kasę która nam została, ja standardowo kupuje zapas gum cynamonowych

Po drodze trafiamy na pogrzeb.





[/url]


Ostatnio edytowane przez rumpel : 27.07.2020 o 19:41
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2020, 21:06   #144
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

Ok, wbijamy na granicę. Pojawiają się oczywiście myfrendy i po raz pierwszy korzystam z ich usług, nie chce mi się po prostu latać z tymi papierami. Gość dostaje parę dolców od osoby i po kilkunastu minutach jedziemy na część Azerską i tu już są szopki. Nikt nie wie gdzie mamy jechać, celnicy jedno, straż graniczna drugie. W końcu znajdujemy odpowiednie okienko okazuje się, że musimy wrócić bo kamera nas nie nagrała czy zeskanowała na wjeździe ;( ok wracamy. Moje foty wyszły wyraźnie, Krzychu jeszcze raz musi wrócić.Przed nami jeden samochód, w środku Ona Azerka on Irańczyk i noworodek a te skurwiele rozkręcają im furę na części. Żar się leje, dziecko płacze. Kierowca się skarży na to jak ich traktują, ogólnie narzeka na władze w Iranie i cieszy się, że wyjeżdżamy z tego kraju szczęśliwie. Ok kontrola paszportowa i na koniec wszystkie bagaże na rentgen. Ja kłócę się z ciulem, że nie będę odpinał sakw i ostentacyjnie wyciągam powoli sztuka po sztuce pakunki z każdej sakwy osobno i kładę na taśmę. Po paru min przychodzi jakaś szycha i każe dać mi spokój.

aaaaa o oczywiście pytali nas po co byliśmy w Armenii czego tam szukaliśmy co widzieliśmy, gdzie spaliśmy i w ogóle bez sensu tam jeździć. Chcą abyśmy pokazali zdj i nagrania, ja mówię, że nie mam aparatu (a wisi mi na ramieniu od plecaka). Widać, że oba narody nie pałają do siebie miłością.

Nie wiem ile nam tam zeszło ale krótko to nie trwało, odjeżdżając pożegnaliśmy się z "trzepaną" rodzinką współczując im strasznie.

Wbijamy na autostradę i lecimy na Baku. Na pierwszym checkpoincie gliniarz zatrzymuje Krzycha ja jadę parę km dalej i czekam. Mija pewnie z 30 min i przyjeżdża Krzysztof. Okazuje się, że gliniarz kazał mu czekać na poboczu i poszedł po jakimś czasie podszedł do niego następny i zdziwiony, że on tu stoi i czeka. Kazał mu jechać.

w oczekiwaniu na Krzycha


Zbliżając się do Baku widać coraz więcej płomieni, szybów wydobywczych i pomp. Widać z czego maja pieniądze. Powoli zapada zmrok, Krzysztof wybiera hotel blisko centrum, zamierzamy tu spędzić dwa dni i poszwendać się trochę.

10m od hotelu nie zauważam, że Krzysztof się zatrzymał i ładuję się w jego lewy tył (kufer), ja zaliczam paciaka (uchwycone na kamerce), Krzychu stoi dzielnie. Duma moja ucierpiała ale to co mnie martwi, zastanawia, nikt nawet się tym nie zainteresował nie podszedł i nie zaproponował pomocy przy podnoszeniu sprzęta, no cóż.

Przebieramy się i ruszamy głównie po %, w końcu długo mieliśmy przerwę, ale też wymienić walutę.









jest i Krakowska






Ostatnio edytowane przez rumpel : 31.07.2020 o 21:26
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 20:33   #145
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

Baku, jeśli dobrze pamiętam, znaczy wietrzne miasto. Z ciekawostek to jedyna stolica która leży pod poziomem morza, dokładnie 28 metrów. Na każdym kroku są ślady Polaków związane z wydobyciem ropy czy też mają duzy wkład jeśli chodzi o obecny stan/wygląd miasta (architekci).


Dzień nastepny to zwiedzanie miasta. Na każdym kroku widać przepych i bogactwo, wszystkie przejścia podziemne wyłożone marmurami. Salony samochodowe chyba wszystkich topowych marek. Choć kraj muzułmański to dziewczyny ubierają się w końcu normalnie, z alkoholem tez nie ma problemu
My bawimy się w turystów i zwiedzamy co się da, ba nawet robimy sobie tour po mieście autobusem piętrowym. W mieście mnóstwo turystów przeważają hindusi. To co mnie osobiście mega wkurzyło to ceny dla turystów za wszelkie możliwe atrakcje turystyczne, średnio 5-8 razy drożej niż dla miejscowych, lekkie przegięcie.











Zastanawiające troche jest to, że takie jachty ktoś sobie strzelił i pływa tylko po Kaspijskim no ale kto bogatemu zabroni.





Baku na tyle mi się spodobało, że chętnie tu wrócę na parę dni pobalangowa z ekipą

Ostatnio edytowane przez rumpel : 01.08.2020 o 20:39
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 22:49   #146
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

Rano pobudka i jedziemy w stronę https://en.wikipedia.org/wiki/Yanar_Dag
przeciskanie się przez poranne korki trochę trwa i moim zdaniem chyba nie za bardzo miało to sens, płomienie nie robią wrażenia. Ciekawa jest za to droga dojazdowa i przedmieścia mocno kontrastujące z centrum. Tu ot postsowiecka bieda a tam Dubajskie bogactwo.







Kierujemy się drogą M5 w stronę Gruzji, na granicy znowu wypytują nas po co byliśmy w Armenii i znów chcą zrobić rentgen bagazy, tym razem starcza im kilka reklamówek z jednej z sakw. Nocleg planujemy w https://www.szalonewalizki.pl/signag...iasto-milosci/
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2020, 11:56   #147
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

No to lecimy dalej.

Wieczorkiem docieramy do Signagi. Znajdujemy nocleg u szachisty który za ok 2 tyg ma jakiś turniej w Katowicach. Widać, że już po sezonie, mało turystów i knajpki też już pozamykane. Udaje nam się namierzyć jedną otwartą. Po dwutygodniowej wstrzemięźliwości od alkoholu dziś nadrabiamy straty

Rano udajemy się na krótki rekonesans.





Moskwicz 407 ojciec miał takiego





rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2020, 12:01   #148
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

Następnie udajemy sie do klasztoru Bodbe (klasztor z IX wieku) i tam trafiamy na wycieczkę z PL





rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2020, 12:51   #149
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

Następny kierunek to Davit Gareji Monastery.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dawit_Gared%C5%BCa

Po przejechaniu kilkunastu km z przeciwka jedzie Policyjny Pickup, gliniarz macha nam abyśmy się zatrzymali. Kilka pytań skąd dokąd. Skoro jedziemy z Signagi a ta przecież znana jest z wina i jesteśmy Polakami to pewnie nawaleni. No cóż alkomat idzie w ruch, jakież było zdziwienie i lekki wkurw kiedy wyszło nam 0 .

Do monastyru prowadzi b. fajna droga szutrowa która niestety chyba za niedługo zostanie wyasfaltowana, widać to po wzmożonym ruchu geodetów i tym podobnych ekip drogowców.

















rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 23:47   #150
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

.... może spróbuje dobrnąć do końca.

"Na powrocie" zaglądamy do polskiej restauracji w Udabne. Sporo czytałem o tym miejscu i niestety ale chyba nie tego się spodziewałem, na miejscu sami francuzi (obsługa) a jedynymi polskim akcentami jest kilka flag, naklejki no i jest Łada Niva na krakowskich nr.

Zamawiamy herbatke i pomidorową ktora jest na włoską modłę



Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1045.jpg (809.1 KB, 22 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1048.jpg (997.1 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1050.jpg (806.4 KB, 23 wyświetleń)
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Iran 2014 CeloFan Trochę dalej 2 16.07.2017 22:56
Iran 2015 ofca234 Trochę dalej 28 11.11.2016 01:38
Iran 2014 CeloFan Trochę dalej 18 25.11.2015 09:54
Iran ofca234 Przygotowania do wyjazdów 24 16.08.2015 09:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.