Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.10.2016, 13:38   #21
Sylwek_76


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lisków
Posty: 250
Motocykl: TransAlp PD06/PD10
Sylwek_76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 min 58 s
Domyślnie

Od strony zasilania:
-filtr powietrza (oryginał pieruńsko drogi,można założyć K&N,wielokrotnego użytku ),
-poziom paliwa w komorach pływaków (rozregulowany lub zużyte zaworki iglicowe),
-rozkalibrowane dysze (czyszczone drutem lub zużyte po dużym przebiegu),
-jak nadmienił Siwy-membrany (wielce prawdopodobne,jeśli awaria wystąpiła znienacka).
Sylwek_76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 19:03   #22
walther_white


Zarejestrowany: May 2015
Posty: 133
Motocykl: RD03
walther_white jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 21 min 51 s
Domyślnie

Czyli nie potrzebnie wytargaliśmy silnik

Filtr powietrza ma założony K&N

Moto ma przebieg 45 tys mil. Nie wiem czy kiedykolwiek zrobione tam były wcześniej gaźniki. Awaria wystąpiła znienacka, jechaliśmy po dużej pętli i nagle PC znikło z oczu stawiając za sobą chmurę nie spalonego paliwa. Od tego czasu nie było jazdy, do 4 tys. na każdym biegu i nic dalej.
walther_white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2016, 10:37   #23
Sylwek_76


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lisków
Posty: 250
Motocykl: TransAlp PD06/PD10
Sylwek_76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 min 58 s
Domyślnie

Z wymontowaniem silnika żartujesz chyba ?

Momentalnie przypomniał mi się cytat z pierwszej części Joe Bara :

"To wszystko rozebrałeś z powodu braku benzyny?"
Sylwek_76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2016, 15:36   #24
walther_white


Zarejestrowany: May 2015
Posty: 133
Motocykl: RD03
walther_white jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 21 min 51 s
Domyślnie

Z targaniem silnika niestety nie. Mechanik miał większą siłę przebicia i namówił szwagra na wyciągnięcie silnika i sprawdzanie nie wiem czego... Ja mechanikiem nie jestem więc nie miałem podstaw aby się zbyt mocno upierać przy swoim. Tylko zdrowy rozsądek. Nie pomogły moje prośby o podmiankę gaźników z shadowa 800

PC leży rozbebeszony bez serca

Wracając do meritum, jak sprawdzić czy to zaworki, czy membrany czy dysze?
walther_white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2016, 16:28   #25
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,305
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 15 godz 22 min 25 s
Domyślnie

Nigdy na zywo nie widzialem.
Patrzac na zdjecia to bardzo ladny stylistycznie motocykl.
Mam wrazenie ze to co najladniejsze w motoryzacji, juz bylo. Najladniejsze stylistycznie.
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2016, 16:58   #26
Sylwek_76


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lisków
Posty: 250
Motocykl: TransAlp PD06/PD10
Sylwek_76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 min 58 s
Domyślnie

Wrzućcie silnik z powrotem do ramy,zanim gość zacznie szukać benzyny w skrzyni biegów.
Zmień mechanika na kumatego. W PC nie ma gaźników zasadniczo innych od V-ek Hondy z tamtych lat.

Membrany pod światło,poziom pływaków/paliwa wg serwisówki,dysze też.
Wieczorem postaram się odnaleźć dane. A,i przydałoby się spa ogólne gaźników,skoro tyle rozebrane.Syfu nie ma w przewodach paliwowych?

Profilaktycznie nowe świece,może przewody (lub inspekcja),styki kabelkowe,napięcie ładowania,etc.
Sylwek_76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2016, 17:17   #27
walther_white


Zarejestrowany: May 2015
Posty: 133
Motocykl: RD03
walther_white jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 21 min 51 s
Domyślnie

Przewody, świece, styki, i generalnie prądy jak w powinny być (średnie wartości dla serwisówki). Syfu w przewodach nie ma. Bak, pompa, przewody sprawdzone. Czujnik położenia wału sprawdzony, podmieniony na inny dalej to samo.

Regel, moduł jak już wspominałem wcześniej sprawdzony, podmienione do innego moto i tam działa. Filtr powierza jest od K&N nasączony 300 km przed awarią, dla pewności wyprany i nasączony ponownie - brak poprawy.

Ostatnio edytowane przez walther_white : 18.10.2016 o 17:20
walther_white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2016, 19:47   #28
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

No to grubo wyjeliscie silnik z PC800?!?! latwiej sie rozpina stanik pierwszej lasce w zyciu i kiego chuja gosc tam szuka? Zlego mzimu? Co mu to da poza kasa za robote?

Urodzilem sie biedny i umre biedny. Nie wyjmuje silnikow z motocykli gdy zle dzialaja gazniki i nie nawijam bananom na uszy bzdur o chinskich ciuchach na ktore mam 50% marzy no i nie handluje hinduskimi motocyklami he, he... biznesmeny elita moze by sobie ktorys rece pobrudzil? Wojna, przygoda, ewakuacja

Jedz do kolesia i daj mu numer do mnie. Zadzwoncie na glosno mowiacym. Zapytam go kiego chuja szuka w tak prostym silniku. 504903149.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 18.10.2016 o 20:17
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2016, 20:41   #29
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 22 godz 47 min 17 s
Domyślnie

W połowie tego sezonu dwóch kumpli zgarnęło jakiegoś kolesia z trasy któremu padł taki motocykl. Podobno gasł , po jakimś czasie odpalał przejeżdżał kilkaset metrów i gasł ale też nie wkręcał się powyżej 3,5-4 tyś. Gość wracał z urlopu, bardzo mu się spieszyło a mieszkał gdzieś daleko od Lublina -300 czy 400 km, rano miał być w pracy.Zostawił motocykl u kumpla, pojechał busem, chłopaki mu to ogarnęli.Coś z pompą paliwa było, naprawili, nie wnikałem. W ramach próby dla pewności jeden z kolegów odbył jazdę próbną (kilkadziesiąt km). Zapytany o opinie o motocykl powiedział tylko tyle : wygodny ale NIE JEDZIE - przejechał się drugi i potwierdził -nie jedzie. Zaznaczę że sam nie jeździłem więc opinia jest zasłyszana jednak jeśli ktoś jest przyzwyczajony do szybkich motocykli musi koniecznie pojeździć przed zakupem żeby się nie rozczarować. A właściciel wrócił, przejechał się ,potwierdził że już wszystko ok i szczęśliwie dojechał do domu.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2016, 20:59   #30
walther_white


Zarejestrowany: May 2015
Posty: 133
Motocykl: RD03
walther_white jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 21 min 51 s
Domyślnie

Opinia o tym że nie "jedzie" może być względna. Jeśli koledzy przeskoczyli z jakichś sportów to rzeczywiście nie jedzie ani nie skręca:P Ale jeśli ja siadłem z xtz 660 '92 na to i jadę sobie patrze na licznik o 100, i nie próbuje mi wyrwać plomb z zębów, wiatr nie wali w łeb czy klatkę. Po chwili zdałem sobie że to 100 mil. Nie jest to sport ale przyśpiesza dość sprawnie jak na ponad 250 kg. Jest to wygodny turystyk na którym można przy prędkości 120 km/h rozmawiać ze pasażerem w otwartym kasku.

Szynszyll, dzięki Mleko się już rozlało. Silnik pewnie szwagier spakuje w wolnym czasie do maszyny. Będzie miał nauczkę. Ja spróbuje zajrzeć do gaźników. Lub je pożyczę od niego i podwiozę komuś kto się na tym zna żeby obejrzał.

Zmyler, a podpytasz dokładniej co było z tą pompą? Tutaj niby jest ok, daje odpowiednie ciśnienie, ale z natury jestem podejrzliwy i może nałożyło się kilka problemów a pompę sprawdzał ten spec-mechanik.
walther_white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.