Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat AfricaTwin > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.10.2019, 16:12   #131
wojtekk

wojtekk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Warszawa - Saska Kępa
Motocykl: Były: TA, Yamaha Super Terene Xtz 750, DR 650 SE. Motocykla już będzie tylko w duszy.
Przebieg: 20 000
wojtekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 5 godz 19 min 25 s
Domyślnie

No sporo - i pali i mnie kosztuje. Na razie walczę z jednym i drugim. Prędkość - ja chyba nie umiem tak jeżdzić Może nie dojrzałem, nie dorosłem A koszty serwisu - na razie ciut większe niż zakładałem. Jak się nie skończą - pójdzie na sprzedaż. Skończą się - zostaje na wiele lat. I tak na razie jeżdżę więcej rowerem, więc mniej się "psuje" audi Test w Sylwestra - Bukovel.
wojtekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2019, 19:23   #132
zimny
trampkarz emeryt

zimny's Avatar

Miasto: Garwolin
Motocykl: V-Strom 1000 K4
Przebieg: 60tys.
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 17 godz 6 min 37 s
Domyślnie

Jak wy piszecie o spalaniach rzędu 20 litrów to mi kopara opada. To o ile nie jest to LPG to trzeba mieć gruby portfel albo mało jeździć.

Ja robię codziennie w sumie 180km. Dzień w dzień. I im dłużej jeżdżę obecną Mazda 6 GH to tym bardziej się cieszę z wyboru. Moc niewielka bo 2.0 147km w klasycznym 5 biegowym automacie. Jak na razie 60kkm bez awarii. Nawet w mieście nie przekracza mi 11 litrów LPG a zwykle 10. W trasie 140-160kmh (szybciej nie jeżdżę samochodem) około 9,5. Benzyny analogicznie o litr mniej. A kawał auta, ma oczywiście wady ale są mało wkurzające na tle zalet. Wolę niech mi fotel skrzypi i coś trochę podrdzewieje (to niestety lipa) niż co chwila u mechanika z poważnymi sprawami. Niestety z niemieckimi miałem takie sobie doświadczenie, choć najgorsza była astra 2.0DTL (dramat, ale może miałem pecha). Za to bmw e90 w dieslu 2.0 jeździło świetnie ale spalanie ok 8 było dla mnie upierdliwe kosztowo no i chciałem automat. I np przeciekaly drzwi co jest fabryczna wada - naprawiłem ale żenujaca sprawa w aucie które nowe kosztowało 140 koła..

Wojtku, życzę wytrwałości i powodzenia. A jak zabraknie jednego lub drugiego to pogoń i kup Japonię np. Camry w automacie z LPG.

Nauczyłem się że im bardziej premium auto starsze tym więcej drogich problemów.

Pozdrawiam
Zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2019, 11:22   #133
wojtekk

wojtekk's Avatar

Motocykl: Były: TA, Yamaha Super Terene Xtz 750, DR 650 SE. Motocykla już będzie tylko w duszy.
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Jak wy piszecie o spalaniach rzędu 20 litrów to mi kopara opada.
Mnie nie - z prostej przyczyny: duża prędkość więc spalanie wielkie. Spalanie przy silniku 2.8 nie różni się od 1.3 przy prędkości ok 135 km. Kiedy jechałem tyle Toyotą to paliła dokładnie tyle samo, co August. Z racji, że August jest planowany na długie trasy, to wygodniejsze siedzenie, różne szmery-bajery -> znacznie lepsze auto.

Spalanie w mieście: 11 - 13, w sumie tyle samo albo niewiele więcej niż Twoja Mazda. Dużo więcej niż Toyota, tyle, że po mieście staram sie i tak rowerem?

Cytat:

niż co chwila u mechanika z poważnymi sprawami.
No bywam, bywałem często. Ale...
1) to auto to miłość, a nie rozum. Rozum, to bym kupił Fabię, albo Multiplę. Więc na razie - po stracie motocykla - tak topię smutki w morzu gotówki To nie to co moto, ale z rozsądkiem ma mniej więcej tyle samo wspólnego. Nie ma więc jak porównać rozsądnej Mazdy od nierozsądnego Audi. Inna sprawa, że to zupełnie inna półka.
2) to auto ma 21 lat. Musi coś wyjść. Mam na to zgodę. Jak będzie wychodziło zbyt dużo, to przestanę kochać (patrz punkt 1) i kupię równie absurdalny samochód

Cytat:
Za to bmw e90 w dieslu 2.0 jeździło świetnie ale spalanie ok 8 było dla mnie upierdliwe kosztowo no i chciałem automat. I np przeciekaly drzwi co jest fabryczna wada - naprawiłem ale żenujaca sprawa w aucie które nowe kosztowało 140 koła.
DO BMW się przymierzałem, ale zupełnie mi nie leżało. No po prostu kwestia gustu. Chciałem stare auto i BMW z tych lat jednak wypadało dużo słabiej. A że miało być auto absurdalne wymyśliłem napęd na 4 kopyta. Poczytałem i Ałdi po prostu wypadło lepiej.

Ostatni argument to serwis i jego koszty. Audi wypadło mi taniej a poza tym, bliżej mam warsztat od Audi niż BMW. Więc trochę rozsądku w tym było

Cytat:

Wojtku, życzę wytrwałości i powodzenia. A jak zabraknie jednego lub drugiego to pogoń i kup Japonię np. Camry w automacie z LPG.
Miałem starą Corollę (x2) i jednak stwierdziłem, że Japonia nie dla mnie. Jakość wykonania, grubość i jakość blach jednak słabsza.

Padło na grupę VW.

Ale...serce nie słucha. Następne będzie stare Subaru

Z racji, że napisałem ogłoszenie o kupnie auta informuję, że August nie jest na sprzedaż. Po prostu potrzebny drugi wózek

August chyba wyleczony. Nic nie cieknie, przyspiesza, hamuje etc. Zawlokę go na Ukrainę i zobaczymy, czy coś mu klęknie.
Stary 20.11.2019, 11:30   #134
Emek

Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Scyzortown
Motocykl: CRF1000L+CRF450X+DR650+SR500
Przebieg: 39000
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 8 godz 3 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Zawlokę go na Ukrainę i zobaczymy, czy coś mu klęknie.
Zawias najprędzej. Trzymaj się głównej ścieżki bo mnie navi w nocy wywiodło na taką wyrypę, że ledwo terenówką udało się przejechać.
Stary 20.11.2019, 11:32   #135
wojtekk

wojtekk's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Zawias najprędzej. Trzymaj się głównej ścieżki bo mnie navi w nocy wywiodło na taką wyrypę, że ledwo terenówką udało się przejechać.
Też to obstawiam pamiętając ukraińskie asfalty oraz delikatność ałdi.

Mam nadzieję, że Google mnie poprowadzi jak najbardziej cywilizowanymi drogami.
Stary 20.11.2019, 11:49   #136
Emek

Emek's Avatar

Domyślnie

Tak z ciekawości, gdzie znalazłeś bazę?
Stary 20.11.2019, 11:53   #137
wojtekk

wojtekk's Avatar

Domyślnie

Kurczę, nie pamiętam. jakaś mieścina. 30 km od Bukovela (dla nas nie problem dojechać a wolimy na uboczu). Wziąłem do serca Twoje rady jeżeli chodzi o Bukovel i wybrałem poza. dom na 5 osób (jedziemy w dwie rodziny) za 1400 w sylwestra - nie możliwe w PL i "zachodnich" okolicach (na rodiznę 750 pln). Dzięki za polecenie!
Stary 20.11.2019, 12:20   #138
Emek

Emek's Avatar

Domyślnie

Słusznie zrobiłeś bo tam idzie sie zadusić zimą. Co do tych cen to faktycznie teraz szukałem domku na ferie w PL dla 7 osób to ceny mnie powaliły na glebę. Dwa razy taniej znalazłem domek na Litwie w Druskiennikach więc w tym roku będą łyżwy, biegówki i baseny i ewentualnie jazda pod dachem.
Stary 20.11.2019, 12:25   #139
wojtekk

wojtekk's Avatar

Domyślnie

Byłem rok temu w Druskiennikach i mega sobie chwaliłem.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania