Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.07.2009, 13:05   #21
Marcin SF
 
Marcin SF's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 687
Motocykl: RD07a
Marcin SF jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 42 min 27 s
Domyślnie

w PZU jak nie chcecie NW to polecam czytać przy przysyłaniu odnowienia, bo ja się trochę spóźniłem z zapłatą, płaciłem na szybko i mimo,że ubezpieczając motocykl nie chciałem NW to już je mam. Przy obydwu motocyklach.

Przesyłają kwitariusz do OC, ale już z dodaną składką za NW, na 3 stronie drobnym drukiem napisane że NW nie jest obowiązkowe i aby zapłaciś za samo OC trzeba sobie odjąć :/ na kwitariuszu ani słowa że składka za OC i NW
Marcin SF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2009, 13:40   #22
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Coś ściemniasz Dostaje z PZU, nie jest małymi literkami tylko całkiem sporym drukiem że policzona składka jest dla OC+NW i dla jednej wpłaty. Jak chcesz podzielić na 2 raty, nie płacić NW to sobie musisz wypełnić zamieszczony poniżej druczek Faktem jest że OC w PZU jest tanie, w cenę wliczona jest zielona karta i nie muszę o nim pamiętać bo 2-3tyg przed końcem przysyłają list (czego nie zrobiła np Warta i się kuleżanka obudziła z mandatem, chociaż mam wątpliwości czy powinna go wziąć).
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2009, 14:08   #23
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

A ja mam w Warcie. Agent przypomina mi ze konczy sie okres ubezpieczenia i zaplacilem 70 zl. Ubezpieczenie obowiazuje od dzisiaj wiec to aktualna cena. Nie wiwm ile mam znizek. Zielona karta tak jak przeczytalem na stronie Warty nie jest potrzebna no chyba ze ktos jedzie daleko:





"Czy potrzebuję Zieloną Kartę jeżdżąc po Europie?

W 12 krajach Systemu Zielonej Karty (wymienionych poniżej) trzeba mieć ze sobą ważną ZK. Klienci, którzy zawarli z WARTĄ umowę ubezpieczenia OC mogą nabyć Zieloną Kartę za niewielką dopłatą.


Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Serbia i Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina.

Przy wjeździe do 35 krajów europejskich (UE i państwa stowarzyszone - wymienione poniżej) nie trzeba już legitymować się ZK.

Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy"
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2009, 14:59   #24
janosik


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wrzeszcz
Posty: 29
Motocykl: RD07a
janosik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 22 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Warto pamietac o tym, ze nie ma juz takiego kraju jak Serbia i Czarnogora. Ktos kto wybiera sie do owych, niech zwroci uwage czy na ZK ma wyszczegolnione te kraje jako oddzielne, niezalezne byty. Jak sie trafi na upierdliwego pogranicznika, to sie moze przyczepic.
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2009, 16:40   #25
sweetnoisepl


Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 4
Motocykl: RD03
sweetnoisepl jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał eRTe Zobacz post
Teoretycznie macie rację. OC nie jest dla nas... Słusznym wydaje się zasada im taniej tym lepiej, ale... wszystko fajnie jak jest fajnie (ot prawda ludowa). Poszkodowany któremu towarzystwo "nie zrobiło dobrze" może kasę sciągnąć z nas. Osobiście nie chciałbym "spotkać się" na drodze z kierowcą z polisą "na telefon". Jeśli chodzi o warunki w przypadku OC muszą być takie same (ponieważ reguluje to ustawa a nie towarzystwa), stawki - nie. No to Wam q..a pomogłem. A wymądrzyłem się... Polecam jednak większe, starsze firmy. Nie pracuję dla żadnej z nich - wręcz przeciwnie...
Ja na przykład miałem bliskie spotkanie trzeciego stopnia z kierowcą ubezpieczonym w direkcie. Kobieta, chyba była mocno zamyslona, bo na światłach wjechała mi w tył. Wgneciony błotnik, wybite tynie swiatło. Okazało się, że OC ma w Link4. Zadzwoniła od razu z miejsca zdarzenia, potem przyjechał do mnie rzeczoznawca, poogladał szkodę, wycenił. Swoje pieniądze dostałem w miarę szybko, bez żadnych utrudnień, więc wiesz – takie ogólnie zasłyszane opinie, to w większości miejskie legendy, jak sam nie sprawdzisz to się nie przekonasz.
sweetnoisepl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2009, 22:23   #26
Batman
chory ale natchniony
 
Batman's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Trzcianka
Posty: 11
Motocykl: Twin Destructor Nine Hundred
Batman jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 13 min 11 s
Domyślnie

PZU:
- 10%
+ NNW 37pln
razem 231 pln

Ostatnio miałem wypadek, jeśli dostanę kasę z NNW to następnym razem wykupię ponownie a jeśli nie dadzą nic to się wypnę.

Ale raczej przeniosę się do Uniqi
__________________
A ku ku

Ostatnio edytowane przez Batman : 23.07.2009 o 22:25
Batman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2009, 23:00   #27
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Batman Zobacz post
PZU:
- 10%
+ NNW 37pln
razem 231 pln
To jakoś drogo. Ja także w PZU: OC 103 zł (może mam 10% zniżki, nawet nie wiem) + 43 zł NW (kierowcy i pasażera)
Razem 146 zł
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2009, 00:18   #28
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

58 zl PZU.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2009, 07:17   #29
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

W PiZietjU kupiłem dodatkowo za ok 50 zł asistans na Polskę. Fajna sprawa bo ma szeroki zakres. Jak ktoś dużo jeździ to daje radę. Nawet obejmuje dowóz paliwa, łatanie koła, awarię akumulatora, nocleg, holowanie itp. za te pieniądze warto.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2009, 08:13   #30
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Czy takie fajne to powiesz jak skorzystasz i zadziała
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.