Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.04.2015, 21:22   #21
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Szybka akcja - robimy nabór na bezpłatne szkolenia w Trójmieście. Najlepszych wyszkolimy na poziomie EFR.

Filmik z poprzedniej edycji z krzysimirnem w roli głównej

https://www.youtube.com/watch?v=WgMp...layer_embedded

Jak możecie to udostępniajcie dalej. Jeżeli jakiś Czarnuch by chciał się zapisać, a nie będzie miejsc - dajcie mi koniecznie PW.

Szczegóły:

Jeszcze nie jesteś motopozytywnym motocyklistą? Weź udział w darmowym szkoleniu i umiejętnie udzielaj pomocy przedmedycznej!

Rozpoczyna się sezon motocyklowy, a miłośnicy dwóch kółek mają szansę lepiej się do niego przygotować. Okazją jest darmowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, realizowane w ramach kampanii MOTOPOZYTYWNI, które rusza już 23 kwietnia.

- Zdecydowana większość motocyklistów respektuje zarówno przepisy, jak i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla nich najważniejsza jest przyjemność jaką czerpią z jazdy na swoich maszynach niż wygłupy, które nierzadko kosztują ludzkie życie – twierdzi Joanna Skrent z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku. Warto zatem kreować ten pozytywny wizerunek i podkreślać, że większość motocyklistów, to osoby świadome potencjalnych zagrożeń oraz ich konsekwencji, więc same jeżdżą z rozwagą.

Jazda motocyklem wymaga umiejętności prowadzenia, ponieważ w razie wypadku motocyklista narażony jest na bardzo poważne obrażenia ciała. W zderzeniu z samochodem nie ma szans – chroni go jedynie kask, który w wielu przypadkach okazuje się niewystarczający. Dlatego organizatorzy szkolenia kładą szczególny nacisk na część praktyczną dotyczącą podniesienia umiejętności jazdy oraz udzielania pierwszej pomocy, która zwiększy bezpieczeństwo motocyklistów, pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Szkolenie realizowane będzie w trzech etapach, pierwsze zaplanowano na 23 kwietnia. Ostatni etap, to szkolenie EFR obejmujące również część praktyczną.

W ramach poszczególnych etapów poza zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa na drogach, o których mówić będą przedstawiciele Policji, szkolenie wzbogacone będzie o teoretyczne aspekty jazdy motocyklem, gdzie instrukcji udzielał będzie sam Tomasz Kulik, jeden z najlepszych instruktorów jazdy na dwóch kółkach.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniach należy przesyłać do dnia 21 kwietnia 2015 na adres:biuro@brd.org.pl

Szczegółowy program szkolenia

23 kwietnia 2015
Sala 209 - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej – ul. Polna 16/20, Sopot

16.00 – Rejestracja uczestników

16.30 - Bezpieczeństwo ruchu drogowego – ogólne zagadnienia – Przedstawiciel Policji

17.00 -Motocyklista w prawie o ruchu drogowym.

17.30 – Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy – Ratownik Medyczny

Sprawdzenie stanu osoby poszkodowanej.
Procedura wezwania służb ratunkowych.
Udzielanie pierwszej pomocy adekwatne do stanu osoby poszkodowanej.
Jak ściągnąć kask rannemu motocykliście?

19.00- Technika jazdy motocyklem w rekreacji, sporcie i warunkach bojowych – różnice, korzyści i straty. – instruktor technik jazdy motocyklem

Szkolenie zostanie zakończone testem, na podstawie którego uczestnicy będą dopuszczeni do kolejnych etapów szkoleń.


Karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj!
http://przeklej.org/file/3r8DNz/kart....szkolenie.doc

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 17.04.2015 o 21:30
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2015, 08:57   #22
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Tak teraz zaczaiłem. Data 23 kwietnia to czwartek! Kto to wymyślił
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2015, 14:14   #23
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Odbywa się popołudniami by ludzie z pracy mogli wyjść. To raz. Dwa - tańsze sale są niż w weekendy - a początek u mnie na uczelni. W weekend bez szans. Szkolenia bezpłatne dla uczących się.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2015, 22:50   #24
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Wojtku a co ze szkoleniami EFR dla tych co w wawie byli na 1 wielkiej akcji w WSPS.
Tylko połowa zdawała egzaminy, a o reszcie zapomniano .......
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2015, 08:33   #25
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie zapomniano - nie mieliśmy więcej funduszy. Jak będą fundusze, to z wielką chęcią!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2016, 19:47   #26
zz44
 
zz44's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 297
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zz44 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 42 min 0
Domyślnie

Od jutra (07.04.2016) zapraszam na cotygodniowe warsztaty grupy Motopozytywni Trójmiasto.
Spotkania odbywać się będą w czwartki w godzinach 18-20.
Miejsce spotkań: Państwowa Straż Pożarna, ul Władysława IV 12/14, Gdynia.
zz44 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2016, 12:01   #27
krzysimirn


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Wyszków
Posty: 25
Motocykl: mam TA 650 z 2000 r ;-)
krzysimirn jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 40 min 54 s
Domyślnie

przyjszla ta wiekopomna chwila ...... chyba pora zaproponować terminy nowej serii kursów pierwszej pomocy. Troszkę pozmieniamy w układance tematycznej ale zakres powinie być taki sam ja te które robiliśmy w pierwszej- zmiany omówię na spotkaniach. Szkolenia medyczne zrobimy w oparciu o wytyczne szkoleniowe EFR (materiały i sposób prowadzenia zajęć). Mam pewne pomysły na recertyfikację w systemie EFR dokumentów które już Wam wygasły a które zdobyliście podczas pierwszej edycji - co prawda nie mamy na to sponsorów więc chętni będą niestety musieli pokryć część kosztów ale na pewno nie w takiej wielkości jak jest to standardowo na rynku - szczegóły także podam na kursie.

proponuje w tym cyklu szkolenia "medyczne" 6cio godzinne. Dodatkowe zajęcia (nie medyczne ale równie przydatne) dla chętnych będą organizowane w odstępstwach powiedzmy raz na 3-4 miesiące. Określicie się w których z zaproponowanych przez nas zajęć będziecie mieli ochotę wziąć udział i ile osób zgłosi chęć uczestnictwa i wtedy dopasujemy ilość zajęć. Chętni tylko na zajęcia medyczne oczywiście nie będą musieli w nich brać udziału. Szkolenia "medyczne" chciałbym w sezonie motocyklowym organizować raz na dwa miesiące, jak będą chętni to zagęścimy terminy poza sezonem tak od listopada do kwietnia.


Grupy na szkoleniach "medycznych" na początku po 12 osób. Jak będzie dużo chętnych zwiększymy w kolejnym terminie. Miejsce -jeden z biurowców w Warszawie który obiecał udostępnić bezpłatnie pomieszczenia. Godziny zajęć od 17.00 do 20.00.

Pierwsze spotkanie z zakresu "medycznego" proponuję 27.07 -3h zajęć
Drugie spotkanie z zakresu "medycznego" proponuję 03.08 -3h zajęć

Proszę tylko o listę osób żebyśmy wiedzieli kiedy dobijemy do 12 osób na najbliższe szkolenie. Na maila do mnie na adres knowak@brd.org.pl wyślijcie proszę dane :

Imię Nazwisko adres mail i numer telefonu (nie wiem na ile aktualne dane mam do Was)

SZKOLENIA OCZYWIŚCIE BEZPŁATNE !!
krzysimirn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2016, 21:49   #28
krzysimirn


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Wyszków
Posty: 25
Motocykl: mam TA 650 z 2000 r ;-)
krzysimirn jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 40 min 54 s
Domyślnie

druga tura w dniach 31.08 i 07.09 biurowiec Pryzmat na ulicy Mińskiej 63A. Chetnych prosze tylko o poinformowanie mnie na maila którego podałem w jednym z wczesniejszym mailu - grupa nie może przekroczyć 12 osób więc musze pilnowac listy
krzysimirn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2016, 21:57   #29
krzysimirn


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Wyszków
Posty: 25
Motocykl: mam TA 650 z 2000 r ;-)
krzysimirn jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 40 min 54 s
Domyślnie

lista na najbliższe szkolenie zamknięta. Dwa kolejne terminy także obsadzone przez ludzi którzy robią recertyfikację EFR. W październiku robimy spotkanie z psychologiem z SWPS na Torwarze. Poruszane tematy poniżej:

Agresja na drodze - road rage.
Psychologia niesienia pomocy - reakcje tłumu. Od wrogości, przez obojętność, kończąc na wykorzystywaniu psychologii tłumu.
Psychologia niesienia pomocy - reakcje psychologiczne niosącego pomoc.
Efekt etykietowania: motocyklista = dawca. Procesy dehumanizacji i ich skutki.
Wpływ ubioru na zachowanie - dezidywiduacja.
Osobowość prospołeczna - czy to w ogóle ma sens?
Efekt lepszy od przeciętnego - mnie to nie dotyczy!

Jak ustalimy szczegóły będę dawał znać bo będzie ograniczona liczba wolnych miejsc. Ale możecie zgłaszać wstępnie chęć uczestnictwa.

Wrzesień i Październik mamy już obsadzone szkoleniami, (recertyfikacja EFR, szkolenia ze strażą pożarną, zajęcia na Torwarze) a miejsca na nich już sa zajęte. Najbliższe bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy w Listopadzie. Chętni mogą pisać do mnie na knowak@brd.org.pl żeby rezerwować miejsca. Oczywiście informacje o szkoleniach może być przekazywana do Waszych znajomych lub na inne fora- niekoniecznie motocyklowe.
krzysimirn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2016, 15:48   #30
krzysimirn


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Wyszków
Posty: 25
Motocykl: mam TA 650 z 2000 r ;-)
krzysimirn jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 40 min 54 s
Domyślnie

Witajcie

Przypominam, że w dniu 27.10.2016 od godz 18.00 do 20.00 istnieje możliwość wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez dr hab. Wojciecha Kulesze z Uniwersytetu SWPS na którym będziemy poruszać następujące tematy:

Agresja na drodze - road rage.
Psychologia niesienia pomocy - reakcje tłumu. Od wrogości, przez obojętność, kończąc na wykorzystywaniu psychologii tłumu.
Psychologia niesienia pomocy - reakcje psychologiczne niosącego pomoc.
Efekt etykietowania: motocyklista = dawca. Procesy dehumanizacji i ich skutki.
Wpływ ubioru na zachowanie - dezidywiduacja.
Osobowość prospołeczna - czy to w ogóle ma sens?
Efekt lepszy od przeciętnego - mnie to nie dotyczy!

Ilość miejsc ograniczona. informacje i zgłoszenia: knowak@brd.org.pl
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Warszawa Torwar.jpg (999.0 KB, 3 wyświetleń)
krzysimirn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Darmowe mapy pod Garmina i nie tylko rambo Mapy 93 07.12.2021 08:59
Motopozytwni.pl - szkolenia przedmedyczne - Trójmiasto wojtekk Inne tematy 0 06.05.2013 01:46
Motopozytywni - film wojtekk Inne tematy 47 07.03.2013 09:56
Darmowe szkolenie z ratownictwa (CPR) 7Greg Inne tematy 13 04.10.2010 11:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.