Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.03.2024, 13:46   #11
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 262
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 14 godz 7 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
noo racja.. brzmi trochę jak rozdwojenie..

zasadniczo użytkuję ten motocykl Asfaltowo- terenowo- wyprawowo
i lubię właśnie taki rodzaj wyjazdów.. gdzie teren stanowi jego cześć.. i wkurza mnie trochę, że tak sobie się do tego nadaje niby ok.. bo jest kolo 21 zawias USD, niezły skok zawiasu.. ale tak trochę kondoniasto jedzie.. czasami

i trochę.stąd to rozdwojenie.. Lubie wyprawy i uniwersalność.. chciałbym, aby w terenie jechała lepiej.. zawieszeniowo

Afra jest super do latania.. i naprawdę uwielbiam ten motocykl.. dlatego jest juz trzecia..

aa z tym wydechem.. to osostanio polatałem GS1250 i tam jest dużo głośniej.. starsza crf1000 też ma głośniejszy wydech
według mnie jest całkiem ok.. wyważenie Afra ma bdb.. tyle ze ona ciężka wiec może dlatego tak to odczuwasz..







nie wiedziałem o tym że da się porzypisać gwiazdkę.. do funkcji.. z tym, że w trybie offroad z tego co pamietam i tak jest ABS na oba koła,, ( muszę sprawdzić) i tak jest wheele control.. co i tak zmusza mnie do zatrzymania, ściągania rękawic i klikania po ekranie.. słabe to..

w Aprili mam zdefiniowane tryby wszystkiego i sobie w locie tylko przełączam tryb właściwy
Wheelie wyłącz, w trybie offroad masz abs offroad czyli tylko przód, w pozostałych trybach o ile pamiętam jest abs road, ale to też możesz zmienić
I tym sposobem bardzo szybko wyłączysz TC i ABS.
Gwiazdka tylko musisz się naklikac w zależności na jakim trybem jeździsz, bo każde kliknięcie zmniejsza TC o jeden stopień, a na zero trzeba przytrzymać z poziomu 1
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 17:52   #12
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 5 s
Domyślnie

Polatałem dwa dni najnowszą CRF1100 DCT ES (nie Adventure Sport) w szkole Hondy i drapię się w głowę czy opylić moją wypieszczoną i wyakcesoriowaną pode mnie NAT z 2017 roku:



i zamienić właśnie na CRF1100 DCT model 2024:



Toni Bou to ja nie jestem, ale coś tam w offie od czasu do czasu 'robie', choć w ciężki teren to ja się tym moto nie zapuszczam (bo to podnieść jak się 70kg samemu waży i jest się zrypanym, jest niezłą sztuką). Tyle, że NAT to (jak ex napisał) bardzo uniwersalna maszyna i tak chciałbym ją wykorzystywać (choć żona już mniej chętna na jazdę jako plecak jest). Dylematy...

A propos ustawień, poniższa fotka przedstawia ustawienia jakie miałem w trakcie szkolenia HAC i jak Rajtek wspomniał zmienialiśmy tylko 'wheelie control' na 0 (poprzez dłuższe przytrzymanie strzałki w lewo obok 'w'). Choć muszę przyznać, że wyłączaliśmy moto przes kill switch i zostawialiśmy na zapłonie w trakcie krókich przerw na omówienie.



PS. Czy wasze CRF1100 DCT (najlepiej jak ktoś ma model 2024) też mają gaz działający bardzo 'on/off'? Miałem problem z ciasnymi 'ósemkami' aby utrzymać jednolite niskie obroty bliskie jałowym.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 18:10   #13
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post

PS. Czy wasze CRF1100 DCT (najlepiej jak ktoś ma model 2024) też mają gaz działający bardzo 'on/off'? Miałem problem z ciasnymi 'ósemkami' aby utrzymać jednolite niskie obroty bliskie jałowym.
Patrząc na ustawienia na zdjęciu to obstawiałbym winę EB (engine brake), jest ustawiony na maxa co powoduje gwałtowne hamowanie po puszczeniu gazu.

Takie wolne manewry jak ósemki najlepiej robić z EB na minimum i P też na minimum. Wtedy reakcja na gaz i jego puszczenie jest najłagodniejsza. Jak nadal za szybko to korygować tylnym hamulcem.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 18:19   #14
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Takie wolne manewry jak ósemki najlepiej robić z EB na minimum i P też na minimum. Wtedy reakcja na gaz i jego puszczenie jest najłagodniejsza. Jak nadal za szybko to korygować tylnym hamulcem.
A 'P' to Power Reduction jest, tak? No to się to kupy trzyma. Niestety to instruktorzy sugerowali jakie ustawienia mamy mieć (inna sprawa, że ogarnąć je nie jest tak prosto, gdybym miał to robić sam). Co do tylnego hamulca, miałem wyraźne wskazówki od instruktora, że używa się go przy DCT wyłącznie w manewrach 'on-road' i miałem robić ósemki na szutrze wyłącznie kontrolując gaz (byłem jedyny na DCT)...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 18:30   #15
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
A 'P' to Power Reduction jest, tak? No to się to kupy trzyma. Niestety to instruktorzy sugerowali jakie ustawienia mamy mieć (inna sprawa, że ogarnąć je nie jest tak prosto, gdybym miał to robić sam). Co do tylnego hamulca, miałem wyraźne wskazówki od instruktora, że używa się go przy DCT wyłącznie w manewrach 'on-road' i miałem robić ósemki na szutrze wyłącznie kontrolując gaz (byłem jedyny na DCT)...
No ja instruktorem nie jestem i jeżdżę raczej on-road ale tylny hamulec bardzo się przydaje w substytucji półsprzęgła.

A tak ustawiony EB powoduje szarpanie na małych prędkościach tzw "jerky throttle", pewnie idzie się i tego nauczyć ale ja jeżdżę z ustawionym na minimum.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 18:34   #16
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 262
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 14 godz 7 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Patrząc na ustawienia na zdjęciu to obstawiałbym winę EB (engine brake), jest ustawiony na maxa co powoduje gwałtowne hamowanie po puszczeniu gazu.

Takie wolne manewry jak ósemki najlepiej robić z EB na minimum i P też na minimum. Wtedy reakcja na gaz i jego puszczenie jest najłagodniejsza. Jak nadal za szybko to korygować tylnym hamulcem.
Mylisz się, EB na tej fotce ustawione jest na minimum, czyli najmniejsze hamowanie silnikiem
Moc jest skastrowana, kontrola trakcji nie jest wyłączona , abs jest na offroad, hamowanie silnikiem zminimalizowane. Wheelie też nie jest wyłączone
Poza tym jak P jest na minimum to wtedy jest pełna moc

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Polatałem dwa dni najnowszą CRF1100 DCT ES (nie Adventure Sport) w szkole Hondy i drapię się w głowę czy opylić moją wypieszczoną i wyakcesoriowaną pode mnie NAT z 2017 roku:

/zdjęcie/

i zamienić właśnie na CRF1100 DCT model 2024:

/zdjęcie/

Toni Bou to ja nie jestem, ale coś tam w offie od czasu do czasu 'robie', choć w ciężki teren to ja się tym moto nie zapuszczam (bo to podnieść jak się 70kg samemu waży i jest się zrypanym, jest niezłą sztuką). Tyle, że NAT to (jak ex napisał) bardzo uniwersalna maszyna i tak chciałbym ją wykorzystywać (choć żona już mniej chętna na jazdę jako plecak jest). Dylematy...

A propos ustawień, poniższa fotka przedstawia ustawienia jakie miałem w trakcie szkolenia HAC i jak Rajtek wspomniał zmienialiśmy tylko 'wheelie control' na 0 (poprzez dłuższe przytrzymanie strzałki w lewo obok 'w'). Choć muszę przyznać, że wyłączaliśmy moto przes kill switch i zostawialiśmy na zapłonie w trakcie krókich przerw na omówienie.

/zdjęcie/

PS. Czy wasze CRF1100 DCT (najlepiej jak ktoś ma model 2024) też mają gaz działający bardzo 'on/off'? Miałem problem z ciasnymi 'ósemkami' aby utrzymać jednolite niskie obroty bliskie jałowym.
U mnie w 2021 chodzi płynnie, kręcę ósemki dowoli

Ostatnio edytowane przez Novy : 12.03.2024 o 19:05 Powód: Połączenie postów
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 18:51   #17
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rajtek Zobacz post
Mylisz się, EB na tej fotce ustawione jest na minimum, czyli najmniejsze hamowanie silnikiem
Moc jest skastrowana, kontrola trakcji nie jest wyłączona , abs jest na offroad, hamowanie silnikiem zminimalizowane. Wheelie też nie jest wyłączone
Poza tym jak P jest na minimum to wtedy jest pełna moc
Masz rację - źle paczałem - tu jest wyjaśnienie

Screen1.jpg
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 18:58   #18
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 262
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 14 godz 7 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Masz rację - źle paczałem - tu jest wyjaśnienie

Załącznik 132683
Nie Ty jeden , użytkownicy po sprzedaniu moto dowiadują się jak to działało
To pokazuje jak nieintuicyjne jest to menu
Ostatnio widziałem menu z nowego dużego dzika. Instrukcja tam niepotrzebna jest. W ATAS bez niej ani rusz
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 19:01   #19
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rajtek Zobacz post
Nie Ty jeden , użytkownicy po sprzedaniu moto dowiadują się jak to działało
To pokazuje jak nieintuicyjne jest to menu
Ostatnio widziałem menu z nowego dużego dzika. Instrukcja tam niepotrzebna jest. W ATAS bez niej ani rusz
Prawda na szczęście raz ustawiłem i nie ruszam
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 19:42   #20
crimson
CRF 1100 ATAS


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Kraków i okolice
Posty: 205
Motocykl: CRF 1100 ATAS
crimson jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 12 godz 1 min 10 s
Domyślnie

Laickie pytanie: co to za szkolenie HAC?
crimson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.