Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.09.2017, 09:38   #21
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 48 min 56 s
Domyślnie

Fobo ma przewagę na garmin em, że jest tańszy i nie wymaga nawigacji garmina, starczy telefon, alarmy też generuje i dodatkowo przekazuje je do intercomu
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 13:00   #22
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 25 s
Domyślnie

Sorkii za moją opinię, ale to leczenie syfa pudrem. Jak ktoś nie umie jeździć to potrzebuje wskaźników, czujników itd. Przykładem wskaźniki biegów, rezerwy,obrotomierze, kontrolki światełek. Takie zaklinanie rzeczywistości, że z tym jest bezpieczniej i wyraźniej. W enduro gazeciarstwo jak u czoprerowców czesanie frędzli.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 16:07   #23
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie TPMS - monitor ciśnienia w oponach

Jako gieesiarz mam te czujniki i muszę być zadowolony . Było odpowiednio drogo wycenione abym poczuł się dobrze jako gieesiarz. Jak na razie to zbyt szybko im baterie schodzą ,ale to może wina starych baterii. Garmin odpowiednio zadbał aby łatwo nie było życząc sobie zasilania baterią BR1225 , no ale uczą się od mistrzów w komplikacjach czyli od BMW. Jako urządzenie spełniają pokładane w nim nadzieje i po odpowiedniej konfiguracji , gdy ciśnienie spadnie poniżej założonego alarmowego , to w kasku rozlegnie się głośne Ping a na wyświetlaczu nawigacji pojawi się odpowiednia informacja. Wprawdzie gdy pierwszy raz to usłyszałem to dopiero po dłuższej chwili się zorientowałem że ów Ping dotyczył właśnie czujników , na szczęście straciły tylko kontakt z urządzeniem . Czyli aby mieć frajdę z korzystania z czujników musimy mieć :
1. Zestaw minimum ; nawigację , czujniki z bateriami .
2. Zestaw optimum ; nawigację , czujniki z bateriami, kask z interkomem spakowanymi z nawigacją
3. Zestaw gieesiarza , znaczy Max opcja ; nawigacja , czujniki z bateriami , zestaw zapasowych baterii, ciśnieniomierz do sprawdzania ciśnienia w kołach , kask z interkomem spakowanymi z nawigacją , iPhone sparowany z nawigacją aby można było online znaleźć najbliższy kompresor w przypadku braku właściwego ciśnienia, pompkę i zestaw do łatania gdyby dziura w oponie utrudniała nam dotarcie do kompresora. Moduł sterowania pompą oraz zapasowa antena do imobilajzera z tych samych powodów co poprzednio . Zapomniałbym , jeszcze litr oleju w kufrze .
Ja z oczywistych względów dysponuję wszystkim wymienionym wcześniej , jednakże przestałem wozić olej i zapominam pompki do roweru. Zawsze mam przy sobie conajmniej dwa pasy transportowe ze ściągaczem , gdyby trzebało przytroczyć motocykl na przyczepie lub w wagonie pociągu w ostateczności użyć je jako wyciągarkę gdy za bardzo poendurzymy.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 21:30   #24
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,232
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 13 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Sorkii za moją opinię, ale to leczenie syfa pudrem. Jak ktoś nie umie jeździć to potrzebuje wskaźników, czujników itd. Przykładem wskaźniki biegów, rezerwy,obrotomierze, kontrolki światełek. Takie zaklinanie rzeczywistości, że z tym jest bezpieczniej i wyraźniej. W enduro gazeciarstwo jak u czoprerowców czesanie frędzli.
Ja pie-----le, padłem. To żeby poczuć się lepiej, połechtam sobie ego, wreszcie pomyślę sobie, że umiem jeździć i nie kupię sobie czujnika. Ale myślenie.
A z rezerwą to już padłem.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2017, 12:22   #25
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 48 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał darius Zobacz post
Ważne dla mnie żeby online być informowany o schodzącym powietrzu, w czasie jazdy.

Na postoju to sobie kopnę w oponę i wiem czy jest ok. Chodzi o alarm w czasie jazdy.

Pozdrowienia,
D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
No i fobo informuje on-line na telefonie i alarmuje do interkomu.
Mam i działa, dodatkowo pokazuje temperaturę powietrza w oponie.
Na offa można łatwo odkręcić i założyć zwykłe kapturki. Cena połowę garmina no i nie wymaga nawigacji garmina do obsługi. Polska dystrybucja fobo nie działa, ale na ebayu wysyłają błysk z GB. Może fobo jest większy niż garmin, ale tylko minimalnie, ponadto samemu można ustawić wartości ,przy których fobo będzie alarmował.



Ostatnio edytowane przez radiolog : 13.09.2017 o 14:21
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciśnienie w oponach Dominicus Hamulce, kola, opony 5 27.08.2013 11:28
patent na niskie ciśnienie w oponach Wojtek_K Wszystko dla Afryki 2 04.02.2013 11:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.