Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2017, 00:32   #1
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie Tdzień na Krecie co zabrać

Siemanko, zacznę od tego, że jestem motocyklowym noobem. Inaczej się nie da tego nazwać w tym roku przed wakacjami zrobiłem prawko na A.
Jadę z ojcem na Kretę 10 września już wynajęliśmy motocykle. Dwie 250 enduro, co trafimy to zobaczymy.
Bierzemy namiot i ten tydzień chcemy objechać wyspę i pozwiedzać.

Temperatury w dzień będą w okolicach 25* (przynajmniej powinny) Wiadomo z rana 20 a w szczycie 30+. Planujemy łącznie zrobić ok 1200km więc jakieś 200km dziennie (max). Myślę, że nie będziemy raczej przekraczać 90km/h. Ogólnie przez całą Kretę idzie taka główna droga - ją jechać nie będziemy w ogóle, jak najdalej od niej, jak najbliżej wody lub gór najlepiej cały czas szutrami i małymi wioskami, więc będziemy jechac powoli. Moim zdaniem 40-80km/h.

Nie wiemy w co się ubrać.

1) Mamy kurtki turystyczne z cordury, ciężkie bez odpinanych membran - moim zdaniem odpadają na 100%.. ?
2) Jedna para spodni się raczej nadaje - są to letnie spodnie helda starszy model wyczajony na ebayu za 25e ;p - Held chyba sprzedał fason bo identyczne są teraz Modeki model mesh, ale ch.. go tam wie. ?
3) Obaj mamy zbroje 661 na siatce bo używamy ich do snowboardu.

Nie chcę żebyśmy się tam zagotowali i szukam kompromisu raczej ze wskazaniem na komfort, bo będziemy robić małe przebiegi w ciepłym klimacie i podróżować powoli. Również tez zwiedzać wiec to się wiąże z częstym rozbieraniem. Na krecie już byłem więc takiej pogody się spodziewam i takiej formy wyjazdu - relaksacyjnej.

Chodzi mi po głowie czy kupić drugą parę letnich spodni motocyklowych czy może kupić bawełniane przewiewne spodnie wojskowe lub też byłem dzisiaj w decathlonie i są fajne bojówki lekkie, miłe w dotyku i przewiewne, do tego metr cordury i sobie je podszyć na kolanach/dupie i zamontować ochraniacze takie miękkie ze swoich spodni (a patent mam zajebisty apropo mocowania ochraniaczy na kolana - spodnie 4sr - niby opatentowany mają ale nikt mi w gacie nie będzie zaglądał ) plus kiszonki an biodrowe ochraniacze.

To tyle apropo spodni, co na górę. Te ciężkie turystyczne kurtki z nieodpinaną membraną moim zdaniem odpadają, ale mają ochraniacze i można zrobić ten sam patent z wszyciem ochraniaczy + cordura na łokcie, barki do bluz z demobilu pustynnych.
Albo też patent ze zbroją - ale na zbroję tez lepiej coś założyć więc te pustynne moro albo koszulka off roadowa na górę, ale finansowo to i tak wyjdzie na to samo a na pewno w mixie koszulka termoaktywna/zbroja/koszula lub koszulka będzie cieplej.

Bierzemy ze sobą torby rollbagi te louisa czy dokupic do nich chociaż po 1 pasie mocującym? To nasz jedyny bagaż + tankbag?
Aha i czy w temperaturach 25+ przy jeździe typowo miastowej zakładacie pod spodnie jakieś termoaktywne?

Pomóżcie

Ostatnio edytowane przez Molek : 23.08.2017 o 01:06
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 00:58   #2
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Ja bym założył klapki typu "Motyle" i podkoszulek na ramiączka w ostateczności T-Shirt, chyba że...chcesz się wyróżniać z tłumu

P.S. udanych wakacji
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 01:04   #3
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Ja bym założył klapki typu "Motyle" i podkoszulek na ramiączka w ostateczności T-Shirt, chyba że...chcesz się wyróżniać z tłumu

P.S. udanych wakacji
Dziekuję, za rozwiane moich wątpliwości, wrzuć prosze fotkę jak te klapki wyglądają bo mam chyba trochę inne
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 01:11   #4
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Nie fochaj się - taki tu zwyczaj.

Szukaj nick Podos u niego w popisie lista wyprawowa.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 01:34   #5
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Czytałem ta listę. Nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. W co się ubrać na powolną lajtowa jazdę w temperaturze 25-30 stopni przy małych przebiegach. Inaczej bym nie pytał.
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 11:23   #6
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Molek Zobacz post
Czytałem ta listę. Nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. W co się ubrać na powolną lajtowa jazdę w temperaturze 25-30 stopni przy małych przebiegach. Inaczej bym nie pytał.
Hmmm czyli umisz czytać - pięknie. A przeczytałeś maila powitalnego po rejestracji ? Bo w Powitalni nie byłeś... Idź i się przywitaj.

PS

Maniak - możesz powrzucać opisy i linki w wątku o ciuchach tych Twoich wyborów - dużo ludzi szuka info o Gore wojskowym - a Ty jesteś kopania wiedzy!
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 06:51   #7
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Masz dylematy jak baba przed balem... :mur.
Kasku nie zapomnij, bo nie napisales... Choc na Krecie, po kasku na glowie, mozna poznac turystę na wypozyczonym moto.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 07:10   #8
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

Buty, skarpety, ochraniacze kolan, spodnie na budowe z cordura, podkoszulek, zbroja, lekka bluza na zbroje, buff, kask, rekawice cross. Plecak z buklakiem.
... Ochraniacze kolan polece leaff 3df, przydadza sie tez na deche zima. Bielizna raczej nie bawelniana aby nie kisic dupy w wilgoci jak pot do niej splynie...

Ostatnio edytowane przez redrobo : 23.08.2017 o 07:18
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 10:41   #9
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

moja propozycja poparta paroma wyjazdami w te regiony:
buty - obowiązkowo enduro
nakolanniki
Spodnie - mogą być rybaczki za kolana, ja używam skrócone wojskowe z demobilu.Sięgają za kolano, nie trzeba upychać w spodnie, nie "ciągną" przy ruchach, zapewniają "podwiewanie". Ja używam ostatnio spodnie armi szwajcarskiej - tańsze, dobrej jakości, podwójne na kolanach.
Jak jadę lekki off - biorę buzer plastikowy- tylko na klatę, pod niego koszulka z długim rękawem. Łokcie chroni tylko koszulka - przed nadmiernym opaleniem. Zbroja - opina, przy noszeniu cały dzień czuję dyskomfort. Jeśli bardziej turystyka - odpuszczam zbroję i buzer też.
Do plastikowej zbroi mam zamontowany na stałe plecak 10 litrów z Lidla za 10 zł - na dokumenty, portfel i butelkę 1,5 litra.
Do tego polar - jak zimniej i lekka kurtka - u mnie to wojskowy goretex który używam praktycznie zawsze (po mieście na garnitur też).
Na ciepły klimat - rękawiczki bez palców - takie jak używają ciotersi- można obsługiwać gpsa, nie trzeba zciągać płacąc czy odlewając się.

dokup pasy mocujące
termoaktywne wkładam jak jest poniżej 15 i jeżdżę po szosie. Możesz wziąść bo mało miejsca zajmują i traktować "na wszelki wypadek " jak by było zimno.

2 tygodnie temu w Grecji:
IMG_20170809_104924.jpg
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 23.08.2017 o 11:00
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 10:48   #10
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 39 s
Domyślnie

Co to są te pasy mocujące termoaktywne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chorwacja - SPLIT z rodzinką - zabrać afryczkę?? BIAŁY Inne tematy 22 26.06.2013 13:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.