Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.01.2018, 15:11   #11
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

giąłem kiedyś... szkło zawodowo i trochę bardziej trzeba było je podgrzać, żeby zrobić owiewkę do łodzi czy jachtu, aaaale w międzyczasie i równolegle pracowałem z kolesiami co robili koło Pruszcza owiewki z PC - jeśli nie chcesz odcisków na 'plexi' robisz na jedwabiu.
Oczywiście cały fix jest taki, żeby nie przegrzać a zagrzać do temperatury przy której już można giąć. Przegrzejesz będziesz miał straty przekroju i odcisk formy.
Pomyśl jeszcze nad NADCIĘCIEM CNC krawędzi do odłamania i spolerowania po wygięciu - będziesz miał materiał 'stratny' za który możesz ciągnąć, doginać itd.
Sporo na tym gięciu szkła zębów zjadłem - ogólnie temat troche podobny.

Powodzenia i nie sparz się na tym Taka zabawa słowem nie do końca przypadkiem.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 16:11   #12
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 23 godz 10 min 46 s
Domyślnie

Szynszyll miałeś zadzwonić- temat rozległy, dużo pykania. Jak Ci pisałem pracowałem trochę przy "plexi" co prawda jako stolarz ale trochę się napatrzyłem na te gięcia na ciepło i coś tam próbowałem. Tak po skrócie - o ile gięcie jest po prostej linii - żaden problem nawet grubą się łatwo gnie, jeśli po łuku to np, obrazowo kopytem była by rura to już trudniej równomiernie rozgrzać ale da się. Natomiast jeśli gięcie po "kuli"(w dwie strony) to już w domowych warunkach prawie nie wykonalne. Trudno równomiernie rozgrzać dużą powierzchnię tak żeby naprężenia nie zmieniły grubości materiału lub żeby nie powstały załamania. Jeśli już kształt bardziej skomplikowany to odlew lub profesjonalna metoda wytłaczania. Ciężka sprawa ,nie mówię że się nie da ale trudny temat, wiele prób i tak jak ktoś wspomniał dla jednej sztuki szkoda nakładu pracy, czasu i nerwów.Ja bym się posiłkował gotowymi wyrobami, można za grosze dostać szyby od różnych moto i podciąć, wywiercić, podfrezować. Dodatkowo taka popularna plexi dostępna przeważnie do celów reklamowych jest krucha, trzaska w dość ostre kształty, często długie "noże" i matowi się od kurzu zawartego w powietrzu(zaobserwowałem to w kilku robionych przez siebie). I raczej nie nadaje się do patrzenia przez nią , załamuje obraz a w nocy zajebiste rozbłyski, refleksy światła od każdej malutkiej ryski. Poliwęglan znowu niebezpiecznie mocny.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 17:44   #13
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

zmyler - dziekuje za tel. Ty sam zawsze mozesz zakrecic: 504903149 ale jest taki cyrk na wiosne ze nie wyrabiam ze spaniem. pamietam o Twojej pomocy i dziekuje za nia. pracujemy.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 18:03   #14
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 13 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PawelM. Zobacz post
Pytaj redrobo bo swoją owiewke dlubal
Jako bandyta Redrobo zostal zbanowany Jest teraz brat Redroba - Kraszanek identyczny jak ten pierwszy ale nie bandyta.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.