Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.11.2022, 18:16   #221
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 49
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 23 min 58 s
Domyślnie

Dziękuję wam Wszystkim za pomoc i wyrażenie opinii na temat napędu mojej Afry. Muszę sobie wszystko przemyśleć, policzyć "piniondze", raz jeszcze przymierzyć kółko na wałek zdawczy i podjąć decyzję. Przez chwilę ucieszyłem się z wpisu Dzieja, a później przeczytałem kolejny Twój wpis i uświadomiłem sobie, że faktycznie luz pomiędzy wałkiem, a kółkiem nie jest taki całkiem mały co tylko potwierdziło wpis dubela i znów zacząłem być bardziej nastawiony na zakup nowego kółka zdawczego. Tak czy inaczej jeszcze raz dzięki Panowie za chęć pomocy i poświęcony mi czas. Jeszcze dziś postaram się zadać Wam kolejne pytanie dot. sprzęgła a to w odpowiednim dla niego wątku.
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2022, 18:22   #222
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

To jest siła tego forum co by pytania zadawać. A nóż widelec odpowiedź dostaniesz.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2022, 18:23   #223
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 0
Domyślnie

No i o to w tym wszystkim chodzi
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2022, 18:24   #224
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dominikon Zobacz post
Dziękuję wam Wszystkim za pomoc i wyrażenie opinii na temat napędu mojej Afry. Muszę sobie wszystko przemyśleć, policzyć "piniondze", raz jeszcze przymierzyć kółko na wałek zdawczy i podjąć decyzję. Przez chwilę ucieszyłem się z wpisu Dzieja, a później przeczytałem kolejny Twój wpis i uświadomiłem sobie, że faktycznie luz pomiędzy wałkiem, a kółkiem nie jest taki całkiem mały co tylko potwierdziło wpis dubela i znów zacząłem być bardziej nastawiony na zakup nowego kółka zdawczego. Tak czy inaczej jeszcze raz dzięki Panowie za chęć pomocy i poświęcony mi czas. Jeszcze dziś postaram się zadać Wam kolejne pytanie dot. sprzęgła a to w odpowiednim dla niego wątku.
Jeśli chcesz być pewien o słuszności swojego decyzji załóż zębatkę na nie zużytą część walka i sprawdź luz tam, jeśli zębatka będzie miała luzy to wymienił bym ją definitywnie, jeśli siedzi ładnie ciasno oznacza to że wielowypustu zębatki nie został naruszony w co wątpię ( no chyba że zestaw ten ma przejechane niewiele)
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2022, 07:45   #225
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,353
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 7 godz 40 min 30 s
Domyślnie

Kupiłbym nową zębatkę i porównał jaki będzie miała luz względem starej. Nawet jeśli zdecydujesz, żeby założyć starą, to nowa zostania na przyszłą wymianę. Klej Technicol polecany przez Mallorego też dobrze trzyma i pewnie jest trochę tańszy od Loctite.
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2022, 11:37   #226
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 49
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 23 min 58 s
Domyślnie

Kupiłem jednak dzisiaj nową zębatkę razem z zabezpieczeniem - oryginał Honda. Pomyślałem sobie podobnie jak wspomniał wyżej wierny ale przypuszczam że jednak porównując luzy nowej i starej na wałku zdawczym to mimo wszystko wkleję nową. Dziękuję raz jeszcze wszystkim Wam za pomoc. Jak będę mieć już dwa kółka w rękach to załączę jakieś zdjęcie by pokazać różnicę we współpracy z wałkiem.
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 21:21   #227
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 49
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 23 min 58 s
Domyślnie

Tak jak wspominałem mam już przymierzone oba kółka na wałek zdawczy - stare, zdjęcia którego zamieszczałem w tym wątku oraz nowe - które dotarło do mnie wczoraj. Nie będę tu jednak zamieszczał dodatkowej foty bo szczerze mówiąc zdjęcie mało wymownie odzwierciedla różnicę we współpracy wałka z kołami. A różnica jest i to naprawdę duża! Na pewno będę wklejał nowe kółko choć po założeniu go na wałek właściwie luzów brak (zdaje sobie sprawę że poruszanie kółka w palcach generuje "nieco inne" obciążenia jak pracujący silnik przy przenoszeniu napędu na tylne koło. Tak czy inaczej podjąłem decyzję i będę montował nową zębatkę. Cieszy mnie również to że chyba relatywnie warstwa kleju nie będzie jakoś bardzo gruba więc pewnie jak przyjdzie mi za jakiś czas ją zdemontować to nie powinno być wielkich problemów. Dzięki za pomoc w tym temacie i do następnego wkrótce...
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 21:58   #228
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dominikon Zobacz post
Tak jak wspominałem mam już przymierzone oba kółka na wałek zdawczy - stare, zdjęcia którego zamieszczałem w tym wątku oraz nowe - które dotarło do mnie wczoraj. Nie będę tu jednak zamieszczał dodatkowej foty bo szczerze mówiąc zdjęcie mało wymownie odzwierciedla różnicę we współpracy wałka z kołami. A różnica jest i to naprawdę duża! Na pewno będę wklejał nowe kółko choć po założeniu go na wałek właściwie luzów brak (zdaje sobie sprawę że poruszanie kółka w palcach generuje "nieco inne" obciążenia jak pracujący silnik przy przenoszeniu napędu na tylne koło. Tak czy inaczej podjąłem decyzję i będę montował nową zębatkę. Cieszy mnie również to że chyba relatywnie warstwa kleju nie będzie jakoś bardzo gruba więc pewnie jak przyjdzie mi za jakiś czas ją zdemontować to nie powinno być wielkich problemów. Dzięki za pomoc w tym temacie i do następnego wkrótce...
Bardzo dobra decyzja

Bylem przekonany ze wlasnie tak bedzie

Jesli przyjdzie czas demontazu, a zamosujesz zebatke na Loctite to zaloz sciagacz do lozysk zagrzej zebatke do 180 stopni (w karcie stoi minimum 150)i zejdzie gladko bez problemow. To jest jedna z cech profesjonalnych produktow ze sa mocne i wytrzymale a za razem dosc latwo demontowalne w razie potrzeby.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 22:11   #229
Galar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 199
Motocykl: SD06
Galar jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 22 godz 36 min 0
Domyślnie

Zastanawiam się czy takie grzanie ma później wpływ na stan uszczelniacza wałka?
Galar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 05:51   #230
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 0
Domyślnie

Temperatura pójdzie po wałku na pewno , pytanie jak daleko. A do uszczelniacza blisko.
Z drugiej strony olej też potrafi mieć po 150*.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek zdawczy - jak wyeliminować luz?? tomozdyn Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 12.07.2017 07:46
Czy warto zmieniać wałek zdawczy Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 62 08.06.2010 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.