Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 09:50   #61
yeuop

Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 5 godz 50 min 26 s
Domyślnie

Eee tam.
Ja tam uwielbiam swój Cieszyn.
Co prawda tez jest masakrycznie zakorkowany i rozkopany, dlatego wyprowadziłem się do Bristolu. Dopiero teraz zrozumialem znaczenie słowa 'zakorkowany' ;-)
Stary Dzisiaj, 10:06   #62
matjas
Moderator

matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Brzezia Łąka
Motocykl: NC750X, R1100GS, KTM200EXC, Vespa PK70, Vespa PK125
matjas will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 11 min 35 s
Domyślnie

Nie tylko o Wawie ale...
W każdym domu teraz jedno auto - bywa, częściej, że i dwa. Bywa, że i trzy. Dostepność OOOO jest duża i wszyscy chcą i jeżdżą. W korkach 99% aut to jedno auto jeden człek - no jak to ma działać. Nie ma prawa i nie działa.
Nie wiem czy gdziekolwiek w PL wprowadzono już numery parzyste i nieparzyste w miastach /i czy to naprawdę coś daje tam gdzie to wprowadzono/, ale pewien jestem, że z dotychczasowym podejściem do tematu władz miejskich no i naszych pOsłów nie zajedziemy /dosłownie/ daleko.
Dodatkowo tam gdzie tego nie było 10-15 lat temu, w miejscowościach ościennych dużych miast i na ich opłotkach dosłownie, gdzie ziemia tańsza uprawia się architekturę/urbanistykę łanową /od łanu zboża / jak to mawia mój znajomy - wszędzie deweloperka, tam gdzie jeszcze chwilę temu szumiał wspomniany łan - dróg brak, w każdym domu dwa auta - jak to wszystko rusza do roboty do miasta /a jakże/ jest przejebane - i tak jest wszędzie. Wawa czy wrocek - nie ma znaczenia.
Pół biedy jeśli idzie wszystko w miarę płynnie ale wystarczy jakiekolwiek zdarzenie drogowe aby korek robił się z byle gówna na miarę katastrofy.

Temat o wawie i mordorze... ale wszędzie robi się podobnie. Kwestia czasu.

m

Experience is what you get when you don't get what you want.

Wszystkie swoje troski powierz Bogu - on i tak nie śpi całą noc.
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:39   #63
GregoryS

Miasto: Zabrze
Motocykl: nie mam AT jeszcze
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 16 godz 56 min 35 s
Domyślnie

Ze wspominek typu "Panie, kiedys bylo lepiej, a teraz... "
Z ta deweloperka dochodzi jeszcze kwestia "upakowania" mieszkan. Wychowalem sie w typowym blokowisku na slasku - w tzw. wielkiej plycie. Teraz za bardzo sie takich mieszkan nie ceni, ale widzac wspolczesna deweloperke widze ogromne roznice medzy starymi i nowymi, i to nie zawsze na plus. Przede wszystkim - przestrzen, przynajmniej tu na slasku. Jesli blok ma 10 pieter lub wyzej to stoi w sporym oddaleniu od innego, ewentualnie poustawiane sa prostopadle, tak ze ludzie nie patrza sobie w talerze w kuchni. Oprocz tego kazde mieszkanie mialo swoja piwnice czy tam komorke. Miedzy blokami tereny zielone, place zabaw itd. Do tego infrastruktura - przystanki, sklepy, przedzkola, przychodnie. Jakos z glowa to bylo planowane, jako w miare samowystarczalna komorka. Wiadomo ze wtedy samochod mial malo kto, ale i jezdzic byla mniejsza potrzeba, na moim osiedlu sporo rzeczy mozna bylo zalatwic "na miejscu". A jak trzeba bylo to do autobusu/tramwaju bylo piechota max 10 minut.
Co mnie meczy w nowym budownictwie (znam tylko przyklad stolicy) to upakowanie budynkow, tu serio mieszka sie okno w okno. Wiadomo, grunt jest drogi, wiec jak sie postawi wiecej mieszkan.. ale to ma swoje konsekwencje - brak terenow zielonych i brak miejsc parkingowych. Jest np. parking podziemny ale miejsc jest mniej niz mieszkan wiec ceny kazdego miejsca byly kosmiczne, kogo bylo stac i zdazyl to kupil. Czesc ludzi nie ma i parkuje na zewnatrz, na waskich osiedlowych uliczkach, czasami nie da sie przejechac. Komunikacja miejska - no to nie aktualnie nie problem developera, moze kiedys bedzie. No i brak jakichkolwiek schowkow, nie ma komorek, piwnic itd, czesc ludzi trzyma stare graty (np meble) upychajac za samochodem na miejscu w garazu podziemnym, ale administracja za to sciga bo bezpieczenstwo pozarowe. Z tym ze naprawde nie ma gdzie takich rzeczy trzymac, albo np. opony zimowe, kilka plytek lazienkowych "na zapas", a co z rowerem, wozkiem ? itd. Pozostaje tylko system amerykanski czyli te "storydze" do wynajecia - po drugiej stronie miasta, potrzebujesz cos nagle to musisz dylac przez miasto.
Nie podoba mi sie to, dlatego ogolnie koncepcja przeprowadzki jest dla mnie bardzo trudna, i mozliwa wogole pod warunkiem ze bedzie to "tymczasowe". Do tego ten transport i mordor.. kurna.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:54   #64
ArtiZet

ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: wiocha pod Wa-wą
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 16 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Dlatego zamiast tych 40-50m2 w blockhausie lepiej kupić kawałek ziemi i zbudowac domek+garaż gdzie i graty bedzie mozna bez problemu schować i zielone jest a i sąsiad do talerza nie zaglada
Ja tak zrobiłemi i nie żałuję jak na razie
Z minusów to wracamy do punktu wyjścia: trzeba dojeżdżać i jeszcze parę innych ale najważniejsze, że + jest wiecej niż -
ArtiZet jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:23   #65
consigliero

consigliero's Avatar

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: T4R V6
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 dni 23 godz 39 min 58 s
Domyślnie

U has w Krakowie, a niestety mieszkam w centrum, gdy mam podjechać do mamy ( wyjazd na Proszowice ) to po 15 nawet mi się nie chce myśleć aby tam jechać. Do teściowej ( wyjazd na Zielonki ) jest podobnie. Mamy jedno auto i w teorii mogę parkować w strefie B ale tam nie ma miejsca, bo kontrola tej strefy to jakaś porażka. Gdy zlikwidowano abonamenty widoczne za szybą to zadzwoniłem do ZIKiT czy mają system kamer aby zapanować.nad tym kto tam wjeżdża i ewentualnie ciągnąć z tego kasę, oczywiście że nawet nie mają tego w planie. Teraz kwestia ziemi, mam taki kawałek w Wierzchowiu, 12km od ronda Krak, wyjazd na Olkusz. W ostatnich 2 dniach nie wiem czy terenówką bym tam dojechał na ostatnich 2 km z głównej drogi zima. Teraz codzienny standard to korek od okolic Wielkiej Wsi do samego centrum i to samo z powrotem. No i co będzie jak przyjdzie czas na dzieci, gdzie je będziemy wozić do szkoły, a później dalsza edukacja ? Niestety do momentu kiedy transport publiczny nie przejmie funkcji samochodu, lepiej nie będzie. Osobiście gdy mam. Się wybrać na spacer z psem do parku lotników lub na błonia to nawet nie myślę aby pakować się do samochodu, tylko wsiadam w tramwaj.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:27   #66
sneer

sneer's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: mazowiecka wieś
Motocykl: CRF1000 L HRC
Przebieg: 22000
sneer jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 15 godz 31 min 17 s
Domyślnie

Ja do Warszawy przyjechałem w 1997. Od razu z dobrym nastawieniem, chociaż wtedy dużo rzeczy trzeszczało: drogi wynajem, jeszcze droższe mieszkania, kradli radia i koła z samochodu, atrakcji nie za wiele no i tanich linii lotniczych nie było. Mimo to, szybko polubiłem, szczególnie że w pracy możliwości zupełnie inne niż w ówczesnym Wrocławiu, prawie europejskie zarobki no i mnóstwo życzliwych, otwartych ludzi - bo to przecież zbieranina z całego kraju i całkiem sporo ekspatów.

Dziś to zupełnie inne miasto, wieczorem wygląda często lepiej niż Madryt czy Tel-Aviv. Ogromna scena kulturalna, przegląd całej światowej kuchni na niezłym poziomie, dobra komunikacja, dwa lotniska pod nosem, zarobki w biurach vs. koszty życia i rozrywek są naprawdę niezłe. Oczywiście, parę słabych punktów się znajdzie, ale jeśli ktoś chce sobie po prostu fajnie pożyć, to powinien być zadowolony.

Oczywiście, od zawsze pewna grupa osób (zarówno słoiki jak i osoby mieszkające gdzie indziej) ma potrzebę wyrażania, jak sądzę, jakichś wewnętrznych frustracji, wyrażając się pogardliwie o mieście i jej mieszkańcach. Tymczasem, karawana jedzie dalej - mieszkam tu od ponad 20 lat (ostatnie 8 pod miastem) i jestem zadowolony. A do pracy jadę, samochodem, 30 km w 30 minut.
sneer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:44   #67
teddy-boy

teddy-boy's Avatar

Miasto: Warszawa
Motocykl: RD07a
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 6 godz 28 min 47 s
Domyślnie

sneer, madrze i fajnie napisane, potwierdzam.
Chodzi o sam Mordor, ktory jest naprawde wyjatkowo zjebanym miejscem w Warszawie.
teddy-boy jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:03   #68
matjas
Moderator

matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Brzezia Łąka
Motocykl: NC750X, R1100GS, KTM200EXC, Vespa PK70, Vespa PK125
matjas will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 11 min 35 s
Domyślnie

Nie bierz do siebie Sneer tego wątku bo trochę tak to wygląda.
Nie wiem gdzie pogardliwie pisane jest o Warszawie i mieszkańcach ale wskaż to się ustosunkuję jako moderator lub może nawet jako autor wpisu.

Zeszliśmy już z tematu Mordoru i piszemy jak jest ogólnie w kraju. Nie wiem zresztą czy dobrze czynię.

Cieszę się, że jesteś przykładem, że się da ale wybacz, Ty, jako osoba mieszkająca tam od dawna, przywykła i jakoś już poustawiana, masz nieco inne spojrzenie na kwestie związane z największym w Polsce miastem i życiem w nim niż ktoś kto dopiero się przeprowadza z prowincji. Zwłaszcza wbijając do czegoś takiego jak ten mordor.

Ad rem - kiedyś planowano przestrzeń po prostu i nie było kwestii budowania i osiedlania na jakiejś powierzchni 10tys ludzi nie zapewniając im podstawowych do funkcjonowania rzeczy jak szkoła, przedszkole, sklep, komunikacja.
Nie wiem, nie znam się na tym i nie mam pojęcia jak to działa od zaplecza ale patrząc na to jak i gdzie się buduje to nie ma to żadnego związku z planowaniem - urbanistyką właśnie, gdzie zabudowa musi pełnić określoną funkcję.
Chciałbym, żeby mi ktoś uświadomił czy po prostu urzędnicy mają to teraz w dupie czy juz sie po prostu NIE DA nad tym zapanować i ustalić jakiejś koncepcji zabudowy i urządzenia ludziom życia.

Dla przykładu na podwrocławskim kiełczowie deweloperka doj..bała paręnaście /sic!/ osiedli naokoło i się okazuje teraz, że szkoła nie jest z gumy - klasy po trzydzieścioro dzieciaków i dwie lub nawet trzy zmiany. KURWA - zmiany w szkole dla dzieci!?!?!?! jak w fabryce azbestu? Oczywiście plany naprawcze są takie TERAZ żeby budować szkołę kolejną... Ale kilka tysięcy dzieci przez kilka dobrych lat uczy się w warunkach dalece odbiegających od optymalnych. Mówiąc delikatnie.
U mnie na wsi klasy po 20 osób. Ale wszędzie daleko - jak w bajce.

Do tego WSZYSTKIE drogi w okolicy tejże szkoły to gruntówki - WSZYSTKIE dojazdy do tych osiedli domków i szeregówek to błoto zimą, druga lub trzecia kolejność odśnieżania jak posypie i zajebisty kurz latem...
Czy to jest planowane działanie? Planowana rozbudowa miasta? Myślę, że mało kto wie co się tam tak naprawdę dzieje i to całościowo ogarnia.

Nie mam zamiaru pisać, że mi źle, że się starzeję, że kiedyś było dobrze. Myślę po prostu, że nikt nie ma planu jak zrobić, żeby było lepiej.

m

Experience is what you get when you don't get what you want.

Wszystkie swoje troski powierz Bogu - on i tak nie śpi całą noc.
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania