Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.12.2023, 21:38   #971
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Odnośnie zaworów to za punkt odniesienia weźcie GSa 1200 do 2010 na śrubkach

Muszę przyznać że wiele rozumiem ale wyjmowanie wahacza do zmiany zdawczej to już grubo. Choć jak tak inaczej na to spojrzeć - przynajmniej łożyska wahacza jest okazja przejrzeć, przesmarować

Ładne te wasze pomarańcze, nie są to raczej maszyny dla mnie raczej ale ładne
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2023, 22:06   #972
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 295
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 14 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Raczej spoko i nie jest tak źle

https://youtu.be/170f20fH3Mw?si=xiW6h67zq-eER-ff
Bulwiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2024, 09:43   #973
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 647
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 10 godz 11 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Odnośnie zaworów to za punkt odniesienia weźcie GSa 1200 do 2010 na śrubkach

Muszę przyznać że wiele rozumiem ale wyjmowanie wahacza do zmiany zdawczej to już grubo. Choć jak tak inaczej na to spojrzeć - przynajmniej łożyska wahacza jest okazja przejrzeć, przesmarować

Ładne te wasze pomarańcze, nie są to raczej maszyny dla mnie raczej ale ładne
Nie wiem czy były jakieś różnice w rocznikach, ale miałem 1190 ponad 8 lat i prawie 100tys km, nigdy nie zdejmowałem w nim wahacza do wymiany zębatki zdawczej.
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2024, 11:20   #974
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Michal Zobacz post
Nie wiem czy były jakieś różnice w rocznikach, ale miałem 1190 ponad 8 lat i prawie 100tys km, nigdy nie zdejmowałem w nim wahacza do wymiany zębatki zdawczej.
Ja tez nie, zebatka 17Z wychodzi bez ceregieli 16Z tym bardziej wiec nie rozumiem tej fazy z wachaczem
Moze moto bite, cos przesuniete , nie mam pojecia. Ja mam 1190R jak wyszlo z fabryki i przy wymianie napedu wachacza nie dotykam
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2024, 15:31   #975
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 295
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 14 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Ja tez nie, zebatka 17Z wychodzi bez ceregieli 16Z tym bardziej wiec nie rozumiem tej fazy z wachaczem
Moze moto bite, cos przesuniete , nie mam pojecia. Ja mam 1190R jak wyszlo z fabryki i przy wymianie napedu wachacza nie dotykam
Dokładnie. Wczoraj także wymieniałem cały kompletny napęd i bez jakiś dziwnych rzeczy jak odkręcanie wahacza.
Bulwiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2024, 20:17   #976
goral
GDANSK
 
goral's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: GDANSK
Posty: 40
Motocykl: juz bez afryczki - niestety
goral jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 28 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tuzmen Zobacz post
Grzebałem już kilkunastu sprzętach ale ten jest najmniej przemyślany pod kątem serwisu.
Przykład: prozaiczne dolanie płynu chłodnicy to zdjęcie baku a to odkręcenie pięciu elementów obudowy razy ileś tam srobek. A najpiękniejsze to do zdjęcia zębatki zdawczej trzeba odkręcić wachacz. Zdejmowanie tylnego koła tak samo porąbane jak w moim dziobaku więc już się przyzwyczaiłem. Wiązka kabli nad tylną głowicą ciężko wyjąć pokrywę. Trzeba pamiętać o odkręcenie świec przy regulacji zaworów. Plus to fajna blokada wału dla gmp ale minus za nie do konca przemyślana serwisowke.
Miałem profilaktycznie wymienić rozrusznik na ten z cbr ale jak popatrzyłem gdzie on jest to dałem spokój. Ogólnie ciasnota wewnątrz kratownicowej ramy mocno komplikuje pracę
Tuzmen, fakt czasami trzeba pokombinować tu i ówdzie, ale ogólnie to nie ma tragedii. Napisz proszę co to za patent z tym rozrusznikiem od CBRy i czy po wymianie kończą sie problemy z kręceniem w temperaturach poniżej 5 stopni?
goral jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2024, 20:33   #977
tuzmen


Zarejestrowany: Oct 2021
Posty: 18
Motocykl: RD03
tuzmen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 8 godz 27 min 48 s
Domyślnie

No ja nie tragizuje tylko porównałem zabawę z nim z innymi sprzętami i wychodzi ze Valki mają trochę trudniej bo ciaśniej. Ale jakby dali jeden cm tu i dwa tam to by nie było tych problemów a sam sprzęt niczym by się nie różnił. Ogólnie to ta 11 podoba mi się okrotnie pod każdym względem.
Odnośnie rozrusznika ja mam typ sm17 a więc ten mały i słaby. Ale pasuje do niego sm13 bo od roku 15 go tam wsadzili. Okazuje się że sm13 to występuje w pierdylionie motocykli nie tylko w 1290 gdzie na allegro latają po 500zl. Taki sam jest w cbr 600 f2 i f3 za 50zl bo chodź sm13 to popularna konstrukcja to różni się mocowaniami w zależności kto tam to montował. Cbr ma to samo mocowanie
tuzmen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2024, 21:41   #978
goral
GDANSK
 
goral's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: GDANSK
Posty: 40
Motocykl: juz bez afryczki - niestety
goral jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 28 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tuzmen Zobacz post
No ja nie tragizuje tylko porównałem zabawę z nim z innymi sprzętami i wychodzi ze Valki mają trochę trudniej bo ciaśniej. Ale jakby dali jeden cm tu i dwa tam to by nie było tych problemów a sam sprzęt niczym by się nie różnił. Ogólnie to ta 11 podoba mi się okrotnie pod każdym względem.
Odnośnie rozrusznika ja mam typ sm17 a więc ten mały i słaby. Ale pasuje do niego sm13 bo od roku 15 go tam wsadzili. Okazuje się że sm13 to występuje w pierdylionie motocykli nie tylko w 1290 gdzie na allegro latają po 500zl. Taki sam jest w cbr 600 f2 i f3 za 50zl bo chodź sm13 to popularna konstrukcja to różni się mocowaniami w zależności kto tam to montował. Cbr ma to samo mocowanie
goral jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2024, 21:50   #979
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał tuzmen Zobacz post
No ja nie tragizuje tylko porównałem zabawę z nim z innymi sprzętami i wychodzi ze Valki mają trochę trudniej bo ciaśniej. Ale jakby dali jeden cm tu i dwa tam to by nie było tych problemów a sam sprzęt niczym by się nie różnił. Ogólnie to ta 11 podoba mi się okrotnie pod każdym względem.
Odnośnie rozrusznika ja mam typ sm17 a więc ten mały i słaby. Ale pasuje do niego sm13 bo od roku 15 go tam wsadzili. Okazuje się że sm13 to występuje w pierdylionie motocykli nie tylko w 1290 gdzie na allegro latają po 500zl. Taki sam jest w cbr 600 f2 i f3 za 50zl bo chodź sm13 to popularna konstrukcja to różni się mocowaniami w zależności kto tam to montował. Cbr ma to samo mocowanie
Dzięki za info.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2024, 22:45   #980
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Również dzięki za objaśnienia. Mam obraz już co i jak.

W DL1000 mimo że V i do tego L-Twin 90 stopni to nie ma problemów dużych z dostępami a konstrukcja nader dopracowana i przemyślana z jednym ale...

...w moim obecnym do wymiany żarówki mijania trzeba wyjąć kokpit z zegarami może i jest to proste ale jednak. Nie chciałbym tego robić warunkach polowych w deszczu nocą.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wszystko na temat XR 650 L . Wady , zalety, usterki Franz Honda - inna niż AT & NAT 65 21.06.2023 15:37
African Twins Rodezjan Inne tematy 2 11.05.2010 18:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.