Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 12.04.2013, 14:26   #1
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Exclamation ICE - opaska/bransoletka na ręke

Natknąłem się na coś takiego:
wersja sport:




elite:




Generalnie znacie pewnie instytucję numerów ICE - In Case of Emergency - skrót informujący ratowników do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Opcja jest ciekawa, szczególnie, że uprawiamy średnio bezpieczne hobby i niestety (odpukać) coś złego się może przydarzyć, będziemy nieprzytomni, bez dokumentów (na rowerze przeważnie nie mam portfela, na poligon też czasem nie biorę), ale na ręce będziemy mieli takie coś, więc już będzie to punkt zaczepienia. Na blaszce jest miejsce na 6 linijek tekstu, po 24 znaki każda: można podać imię, nazwisko, rok urodzenia, miejscowość i kraj, 2 nr telefonów, grupę krwi i info o uczuleniach/chorobach, w ostatniej linijce można dopisać africatwin.com.pl . Całość jest grawerowana laserowo na blaszce nierdzewnej przymocowanej do opaski, więc powinno dać radę. Prawdopodobnie jest to średnio respektowane przez służby ratownicze (Szymon25, MarcinBB i inni w temacie coś powiecie?), ale daję jakąś podstawę na początek. Mi się pomysł i wykonanie podoba dużo bardziej niż karta ICE gdzieś skitrana w dokumentach lub zapis w telefonie, który może się wyładować/zepsuć.

Teraz do meritum. Opaski są dostępne tu: http://www.icestripe.pl/. Wyjściowo kosztują 29zł (sport) i 39zł (elite) + wysyłka. Skontaktowałem się z nimi w celu poznania opcji dla zamówienia zbiorczego i mogą zaproponować tylko zniżkę na model Elite: przy min. 10 sztukach 30zł + wysyłka.

Ja pewnie zamówię sobie sporta (ma odblaskową nitkę i bardziej mi się podoba ).

Myślałem jeszcze nad nieśmiertelnikami z takimi danymi, ale chyba jednak opaska jest bardziej praktyczna i łatwiej zauważalna. No i więcej danych się zmieści na opasce niż na dogtag'u.

Można zrobić jakąś "zbiorówkę" na elite lub np na wspólną wysyłkę do jednego miasta (ale opaska z wysyłką to raptem 35zł).

Co Wy na to?
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Tags
ice , ratownicy , wypadek


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.