Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat AfricaTwin > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT Dyskusje techniczne o innych motocyklach niż AT.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.07.2018, 23:20   #9561
consigliero

consigliero's Avatar

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: T4R V6
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 4 dni 3 godz 53 min 7 s
Domyślnie

Ale miałem zajebisty dzień, w teorii jechałem do Rijeki, jakiś cel trzeba wybrać. W praktyce wracam do domu z GaPa uciekłem stamtąd wczoraj przez Timmelsjoch i jeszcze jakieś mniejsze passy, z zamiarem dotarcia nad jezioro Garda, nawet miejscówkę miałem wybraną. Zatrzymałem się przy dwóch włochach na ducati, ojciec z dumą powiedział wskazując na syna, to moja córka, syn tato zripostował syn. Namówili mnie na nocleg na kempingu, w sumie warto było. Jechaliśmy razem i od razu zaznaczyłem że pewnie za nimi nie nadążę, nie nie my żadnych wyścigów. Gdy zaczęli to były obiecanki cacanki, syn był poza moim zasięgiem ale tą trasę pewnie w nocy z zamkniętymi oczami by zrobił, tata był z mojej półki i gdybym znał drogę to bym był z przodu, a wszystko dzięki tym zajebistym oponom.

Na kempingu poprałem co trzeba, spodnie uwalane musztardą z niemieckiej kiełbaski.

Piwo musiałem kupić w sklepiku ale pizza dojechała na miejsce

Z czego już wyszła całkiem zgrabna kolacja

A dzień dzisiejszy, zauważony przy sklepiku drogowskaz po konfrontacji z mapą, wybór był prosty Dolomity. Kierunki były dwa, na początku Koper a później Rijeka. W dalszym ciągu mogę jeszcze się zdecydować czy wracać do domu prawym lub lewym wybrzeżem Adriatyku, prom Bari Dubrownik pływa codziennie. Gran Sasso jest fajne motocyklowo tylko już tam byłem. Jadranka też mi znana. Wracając do dnia dzisiejszego, jak już się przedarłem w Dolomity

Zasada była prosta nie obijamy w prawe odnogi od głównego kierunku, bo szybko znajdziemy się na płaskim , tylko lewizny nas interesują, a to że dłużej to tylko frajda trwa dłużej.

Czasem trzeba się zatrzymać aby dusza mogła dogonić ciało, tak było w przypadku tej fotki musiałem się cofnąć, czego nie zrobiłem w kilku innych przypadkach .

Na koniec trafiłem na wyścig który zablokował mi przejazd przez jeden pass.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2018, 19:43   #9562
matjas
Moderator

matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Brzezia Łąka
Motocykl: R1100GS, K1100LT, XS850, KTM200EXC, WSK125 '70, Vespa PK70, Vespa PK125
matjas will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 11 godz 27 min 41 s
Domyślnie

Scuderia Prealpi - haha pięknie proszę Pana!!!

Experience is what you get when you don't get what you want.

Wszystkie swoje troski powierz Bogu - on i tak nie śpi całą noc.
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2018, 22:23   #9563
Radarman

Radarman's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Hampshire, UK
Motocykl: CRF1000L DCT
Radarman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 20 godz 53 min 2 s
Domyślnie

To ja mam tylko jedno pytanie, bo mi się kompas rozregulował czytając.
To gdzie ten "dom" jest, bo pod avatarem Rataje Słupskie, rejestracja KR a Ty wyraźnie na południe Europy jedziesz?
Radarman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2018, 23:28   #9564
consigliero

consigliero's Avatar

Domyślnie Dlaczego lubie BMW - Hyde Park

Tak zawsze wracamy do domu z GaPa. Po zmianie kolektora na oryginał i po jeździe w górach uzyskałem wynik z dawnych czasów, a po górach nie zamulam w przeciwieństwie do odcinków prostych

Pozdrowienia z Hvaru, wynik z dnia dzisiejszego może być podobny

A opony poezja, precyzja w zakręcie, trzymanie . Na odcinku do Sibienika Jadranką, miejscowy na ADV próbował mi dotrzymać kroku w zakrętach, pewnie miał gorsze opony i zawsze hamował w zakręcie. Jest dobrze tylko teraz zakręty mi się skończyły, może trzeba wrócić do domu przez Alpy. Widzę że mi się obiektyw spieprzył po upadku, na szczęście kupiłem ubezpieczenie które obejmuje takie przypadki
Stary 10.07.2018, 17:28   #9565
consigliero

consigliero's Avatar

Domyślnie

Tak a propos
https://youtu.be/ZzivIBKepP4
Stary 11.07.2018, 14:39   #9566
consigliero

consigliero's Avatar

Domyślnie Dlaczego lubie BMW - Hyde Park

Na razie dokumentacja fotograficzna opierać się będzie na fotkach zrobionych iphonem.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 11.07.2018 o 18:06
Stary 11.07.2018, 19:52   #9567
radiolog

radiolog's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Kraków
Motocykl: CRF1000A
Przebieg: 30000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 54 min 39 s
Domyślnie

A w serwisie BMW na przeglądzie nie rozpoznali zużytego łożyska główki ramy, 3 tys. później już było mocno zużyte, cuda.
W dodatku śruba trzymająca gmol się zapiekła w bloku silnika, zastrzegali się że mogą urwać........ i urwali, teraz trzeba jakieś nakrętki przyspawać. IMG-20180711-WA0002.jpegIMG-20180711-WA0003.jpegIMG-20180711-WA0004.jpeg
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2018, 23:05   #9568
miki*

miki*'s Avatar

Miasto: Krakow
Motocykl: f650gs
miki* jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 34 min 27 s
Domyślnie

I jak zwykle sytuacje poki co ratuja trytytki, a moje moto gole... Bez gmoli...

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka
miki* jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2018, 23:54   #9569
Cezarus

Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 2 min 21 s
Domyślnie

To kierowniczka nie wiedziała , ze kończą się łożyska w główce , a te gmole to chyba nie w serwisie dokręcane co bo ja pamietam kto je dokręcał
Cezarus jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2018, 00:08   #9570
miki*

miki*'s Avatar

Miasto: Krakow
Motocykl: f650gs
miki* jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 34 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
To kierowniczka nie wiedziała , ze kończą się łożyska w główce , a te gmole to chyba nie w serwisie dokręcane co bo ja pamietam kto je dokręcał
Gmole przykrecalo dwoch najlepszych serwisantow w okolicy Sruba sie zapiekla i tyle. Przypuszczam ze gdyby z tym pojechala do moich najlepszych serwisantow ro by znalezli sposob i nie urwali... No zobaczymy co teraz uda sie zrobic "
A z kierowniczki taka dupa ze skoro kierownica sie ciezko skreca to pewnie wina opon kwadratowych a tak szczerze to roznica nie byla z dnia na dzien... I. Jakos z czasem sie przyzwyczajalam chyba ze coraz ciezej... A ze do glowy mi nie przyszlo, przeciez na przegladzie wyszlo ze idealnie....
miki* jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania