Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.03.2023, 08:31   #61
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,856
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 6 godz 35 min 50 s
Domyślnie

Uwielbiam takie pierdolenie. 100000 i koniec auta. Stare to było zajebiste i niezniszczalne .

Starczy wziąć taryfę typu Prius/Corolla w hybrydzie i nierzadko maja po 300-400 tysi nakulane bez wymiany aku.

Pierwszy z brzegu Rav 4 z 2017 roku.

Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 08:37   #62
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał herni Zobacz post
mam znajomych handlowców ,którzy jeżdżą takimi 1,0 TSi i maja grubo ponad 300tys. najechane i śmigają nadal bez problemu. Nie wspomnę o Uberowcach czy boltach.
To nie może być prawda , jasno napisano że 100 tys i złom, nowe to gówno tylko golf 2 ...

Gdyby ludzie w dużej części wiedzieli jakie mają prawdziwe przebiegi w autach to żegnali by się noga przez lewe ramię ...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 08:41   #63
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,164
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 48 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaro-Ino Zobacz post
Wszystko zależy, co kryje się pod pojęciem komfortu
Miałem kiedyś Opla Sintre. To Pontiac krótszy o 15 cm z silnikiem i skrzynią od Opla. 7 osobowy. Przestrzeń jak w autobusie. Cudowny to był samochód. (....) Wszystko ok. Ale wyprzedzanie raczej planujesz, na zakrętach nie klei to się nie wiadomo jak.
Komfort bardzo szeroko pojęty
a. Żadnym busem po zakrętach nie poszalejesz, ale nie przesadzajmy, tragedii nie ma.
b. Pomijam mniejsze i bardzo rzadkie auta typu Sintra, pierwsza Pacyfica, stare Odysseye itp., to już w większości zabytki - ok. 25 lat. Wszystkie w miarę nowożytne duże vany ze stanów mają v6 i 250-300 KM..nie trzeba planować wyprzedzania. Moje auto ma 8,5 do sety.
Wyjątek to nowa Sienna hybrydowa, ale to też ma 250 KM; 2,5l; za to pali podobno 8/100. 0-100 ok. 8,5s.

Z każdym silnikiem jest prosta zasada - jeśli używasz na maxa to szybko zejdzie. Wiadomo że małymi się częściej jeździ koło max obciążenia i czerwonego pola, stąd zazwyczaj mniejsza żywotność.

Hybrydy Toyoty Prius/Corolla/Auris itp. robią nawet po 800kkm..zdarza się że bez wymiany baterii

EDIT:
Ciekawostka mi się przypomniała.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...ykanie/1f0krn0
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 08:42   #64
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 9 min 27 s
Domyślnie

No ale on jeździł za granicą a nie w naszym kraju, u nas by miał 50000. Co do samochodów to najlepiej byłoby wziąć coś z salonu, zgodnie z zasadą wiesz co masz. Kupując z drugiej ręki zawsze jest ryzyko, albo ja miałem za każdym razem pecha i zawsze coś się nie zgadzało z prawdą. Kwestia wyboru silnika zależy chyba od specyfiki codziennej rutyny i do tej specyfiki dobierałbym silnik. To że raz na rok pojedziemy gdzieś dalej, nie powinno być głównym wskaźnikiem wyboru. Taka jest moja, jakże subiektywna ocena, poparta posiadaniem w swoim czasie diesli sprzedanych z przebiegiem 45000 po czterech latach jak i samochodów zasilanych benzyną. W tym drugim przypadku mniej było żal że więcej stoi niż jeździ
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 08:47   #65
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,164
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 48 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Kwestia wyboru silnika zależy chyba od specyfiki codziennej rutyny i do tej specyfiki dobierałbym silnik. To że raz na rok pojedziemy gdzieś dalej, nie powinno być głównym wskaźnikiem wyboru.
Pełna zgoda
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 08:52   #66
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 22 godz 14 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Z jakim silnikiem polecasz te Corolle
Znajomy miał służbowa 1,6 i stwierdzil, że z przyjemnościa zamienił się na Octavie 1,5tsi 150KM i wg. niego Skoda to rakieta przy tej Corolli, która z tym silnikiem w ogóle nie jedzie.
Corolla to zgniłek okrutny. Jeżdżę czasami służbówką z 2010r. Silnikowo ok ale blacha kiepska
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 08:54   #67
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 22 godz 14 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Komfort bardzo szeroko pojęty
a. Żadnym busem po zakrętach nie poszalejesz, ale nie przesadzajmy, tragedii nie ma.
b. Pomijam mniejsze i bardzo rzadkie auta typu Sintra, pierwsza Pacyfica, stare Odysseye itp., to już w większości zabytki - ok. 25 lat. Wszystkie w miarę nowożytne duże vany ze stanów mają v6 i 250-300 KM..nie trzeba planować wyprzedzania. Moje auto ma 8,5 do sety.
Wyjątek to nowa Sienna hybrydowa, ale to też ma 250 KM; 2,5l; za to pali podobno 8/100. 0-100 ok. 8,5s.

Z każdym silnikiem jest prosta zasada - jeśli używasz na maxa to szybko zejdzie. Wiadomo że małymi się częściej jeździ koło max obciążenia i czerwonego pola, stąd zazwyczaj mniejsza żywotność.

Hybrydy Toyoty Prius/Corolla/Auris itp. robią nawet po 800kkm..zdarza się że bez wymiany baterii

EDIT:
Ciekawostka mi się przypomniała.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...ykanie/1f0krn0

za niedługo UE nałoży takie podatki od staroci ,że sie odechce jeździć i tza bedzie pedałowac
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 09:17   #68
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Aż taki starych corolli to nie znam, ale te, co są po znajomych nie gniją. I w ogóle nic się z nimi nie dzieje.
Teraz w ofercie są kombiaki 2.0 za 130k (cennikowo) z mocą systemową 196 KM.
Słabsze 1.8 to stara, sprawdzona konstrukcja, pancerna i oszczędna w mieście. Głośna i paliwożerna na autostradzie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 09:24   #69
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,856
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 6 godz 35 min 50 s
Domyślnie

Nie wiem czy taka paliwożerna na autostradzie. Mam tą starszą 1,8 i to jest takie gunwo że nie chce palić więcej niż 7 jakby się człowiek nie starał .
Ogólnie mam 5 corolli w firmie i nie zanotowano gnicia. 1,6 jest słabsza niż 1,5T od VW, jeździ gorzej i pali więcej ale tam nie na turbo i są one bezawaryjne. Gdybym miał wybierać dla siebie brałbym tą hybrydę co wskazuje @bukowski co ma pod 200 kucy. Tylko to jest na moje oko praktycznie nie do kupienia. Może się uda wydrapać gdzieś ale zapewne jedyną opcją będzie leasing lub najem bez możliwości zakupu za cash.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 09:53   #70
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,862
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 14 godz 39 min 52 s
Domyślnie

Dla mojego mózgu CVT jest nie do przejścia, choć te nowsze są dużo lepsze to dalej puchnie mi głowa jak tym jeżdżę.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Porada sprzętowa GPS Gawrys GPS 28 09.02.2017 16:29
No to mamy dziś poważną rocznicę :-) - świętujecie? Ola Inne tematy 12 30.08.2013 07:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.