Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.08.2011, 11:33   #1
Wonski
 
Wonski's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lisburn Co.Antrim / Uć
Posty: 227
Motocykl: RD07a
Wonski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 30 min 55 s
Domyślnie slabe hamulce + efekt jazdy po wertepach

Hej!

Pytanie nie dotyczy Afryki a Triumpha Tigera 900, sprawa hamulcowa.

Od jakiegos czasu klamka hamulca stawala sie bardzo twarda, bardzo nieregularnie. Raz hamulce dzialaly dobrze a raz klamke mozna bylo wcisnac tylko troche, byla twarda ale motocykl hamowal dobrze. Czasami takze, gdy klamke moglem docisnac do konca przy koncowym hamowaniu pojawial sie efekt jazdy po wertepach, tez nieregularnie.

Wymienilem plyn hamulcowy, przesmarowalem tloczki, byly problemy z wycisnieciem jednego ale po przesmarowaniu wchodzil i wychodzil ladnie, uszczelniacze wygladaja OK. Po zlozeniu calosci i odpowietrzeniu klamka wchodzi ladnie lekko do konca ale motocykl zaczyna hamowac dopiero jak klamka jest wcisnieta do polowy lub jeszcze mocniej, takze praktycznie za kazdym razem przy koncowym hamowaniu czuje sie jak bym przejezdzal po tzw. kocich lbach. Odpowietrzylem uklad dwa razy, po drugim odpowietrzaniu skutecznosc sie troche poprawila ale i tak nie jest ciekawie.

Panowie, prosze o porade... klamka wchodzi ladnie ale motocykl hamuje slabo i ten efekt jazdy po werepach przy hamowaniu, co to moze byc? Sprawdzac pompe, zmienic uszczelniacze na nowe, klocki, moze odpowietrzyc uklad skuteczniej?

Z gory dziekuje za porady! Jezeli ten temat byl gdzies wyjasniany to prosze o nakierowanie mnie oraz usuniecie tego posta

Pozdrawiam z Belfastu

Wonski
Wonski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2011, 14:07   #2
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

A czy tarcze są proste?
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2011, 14:11   #3
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Odpowietrz jeszcze raz hamulce. Postaw tak motocykl i ustaw tak kierę, by pompa była pod lekkim skosem tak by powietrze mogło uciec górą, zostaw to na chwilę co jakiś czas wciskając klamkę, jeśli nie będzie lecieć powietrze, odpowietrz dołem.
Jeszcze jedno, jak smarowałeś tłoczki ? Rozbierałeś cały zacisk
Jeśli rozbierałeś, to czy wyjąłeś uszczelki w celu usunięcia syfu z pod nich
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2011, 23:59   #4
Wonski
 
Wonski's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lisburn Co.Antrim / Uć
Posty: 227
Motocykl: RD07a
Wonski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 30 min 55 s
Domyślnie

wydaje sie, ze tarcze sa proste. Ten efekt jazdy po wertepach jest o tyle dziwny, ze nie wystepuje za kazdym razem tylko okazjonalnie, niestety ale coraz czesciej. Pozatym nie wiem czy dobrze kombinuje ale kierownica nie bije na boki przy hamowaniu a jedynie dol-gora.

Odpowietrze uklad raz jeszcze, moze rozejrze sie za jakims przyrzadem bo odpowietrzalem metoda przepompowywania plynu ze zbiorniczka na gorze do butelki polaczanej wezykiem z odpowietrznikiem przy zacisku, nie wiem czy to jest najlepsza metoda...

Zadales mi Szparag niezlego gwozdzia z tym usuwaniem syfu spod uszczelek, wydaje mi sie ze wszystko wyczyscilem ale teraz sobie reki nie dam uciac i chyba rozmontuje zaciski raz jeszcze zeby sprawdzic.

Nie rozkrecalem nic przy pompie ani nic nie czyscilem, moze tam jest cos nie tak co powoduje ze motocykl mi jakby nurkuje przy hamowaniu?

Nie wiem czy dobrze mysle ale wydaje mi sie ze w tej chwili mam jakby dwa problemy. Pierwszy to, ze hamulce zaczynaja spowalniac motocykl dopiero jak klamka jest wcisnieta conajmniej do polowy - za to powinno byc odpowiedzialne zle odpowietrzenie a drugim problemem jest to, ze gdy zatrzymuje motocykl to w ostatniej fazie czuje sie jak bym wjezdzal na wertepy. Efekt ten przy wiekszych predkosciach nie wystepuje, dopiero przy samym zatrzymywaniu motocykla... tylko co moze byc tego przyczyna?
Wonski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2011, 07:30   #5
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,130
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 9 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Sprawdź sobie kolego łożysko główki ramy. U siebi miałem podobnie,podczas hamowania telepało kierownicą. Po wymianie u mnie (bądź regulacji jeżeli wymieniałeś) problemu nie ma.
raf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2011, 01:00   #6
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

A przewody sa w oplocie? Moze to, ze slabo hamuje to wina slabych juz przewodow? Tzn. Przy hamowaniu zamiast kierowac cisnienie do hebli puchna i sila hamowania jest slaba...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2011, 19:49   #7
Wonski
 
Wonski's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lisburn Co.Antrim / Uć
Posty: 227
Motocykl: RD07a
Wonski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 30 min 55 s
Domyślnie

dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Przewody mam w stalowym oplocie, tarcze wydaja sie byc proste, pomysl z lozyskiem glowki ramy moze byc trafiony. Luzu jako takiego nie udalo mi sie wyczuc ale gdy przednie kolo jest w gorze kierownica przekreca sie w lewo lub prawo z wyrazna lekkoscia, sprobuje to podregulowac. Przy najblizszej wolnej chwili biore sie za odpowietrzenie hamulcow raz jeszcze, zamowilem nowe klocki, jak to nie pomoze to rozbiore ponownie zaciski, jak to nie pomoze to nie wiem gdzie dalej szukac... :/

Dzieki za zainteresowanie tematem!

Pozdrowienia z Belfastu

Wonski
Wonski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2011, 23:14   #8
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Przednke kolo powinno sie obracac z luzem, podnies je na centralce i zlap za dol lag (golenie?) Pociagnij do siebie i od siebie (pchnij) tak tez mozna wyczuc luz na glowce...

P.s. naprawiaj szybko bo 20 sirlerpnia coraz blizej a tu irolski zlot czeka
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"

Ostatnio edytowane przez Tymon : 10.08.2011 o 23:15 Powód: p.s.
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2011, 08:54   #9
Wonski
 
Wonski's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lisburn Co.Antrim / Uć
Posty: 227
Motocykl: RD07a
Wonski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 30 min 55 s
Domyślnie

no wlanie tym sposobem TyMon luz na glowce jest w ogole nie wyczuwalny... sam nie wiem co dalej. Jak w tym tygodniu nie dojde do sedna sprawy to moze 20-go wspolnie cos wydumamy. Spotkanie polskich afrykanczykow na zielonej wyspie juz tuz tuz

Wonski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2011, 22:11   #10
Wonski
 
Wonski's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lisburn Co.Antrim / Uć
Posty: 227
Motocykl: RD07a
Wonski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 30 min 55 s
Domyślnie

Wymiana klockow oraz wyczyszczenie zaciskow rozwiazaly problem skutecznosci hamulcow. Dziwny efekt, jak to nazwalem, jazy po wertepach, jednak nadal wystepuje...
Wonski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kobiety, jak tam wasze hamulce? jagna Lejdis 71 21.02.2023 13:46
hamulce - jaki moment Evvil Hamulce, kola, opony 8 09.03.2014 23:13
jak wyczyscic hamulce Robertbed Hamulce, kola, opony 69 19.03.2012 11:31
POMOCY !!! cieknące hamulce chomik Hamulce, kola, opony 9 11.07.2010 22:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.