Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.06.2011, 14:12   #21
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agent Zobacz post
Do tego wiekszości z nas wydaje się, że to przecież nie ma większego znaczenia że raz sobie przez las przejadę. Trzeba dużej świadomości i wrażliwości przyrodniczej by zrozumieć zależności w ekosystemie w który ingerujemy (zaznaczam, że nie jestem wojującym pseudo ekologiem po prostu z racji wykształcenia ogarniam temat).
Taaa tylko co to ma wsio wspólnego z ekologią. Dookoła mojego miasta 99% to uprawy leśne. Ekosystem JUŻ zmieniony przez człowieka. Magiczne hasło gospodarka leśna... O zrywkach i wpływie na przyrodę chyba nie trzeba pisać. Dla mnie jazda przez taki las to jak jazda chłopu przez pole. Tu i tu trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie robić szkód - jeżdzić po śladach czy traktora czy służb leśnych. I DO TEGO Z CICHYM TŁUMIKIEM myśląc o innych UŻYTKOWNIKACH. Jazda w lesie afryką wogóle raczej sprowadza się do jazdy drogami mniej lub bardziej przejezdnymi ale drogami! Cała ta sytuacja z ochroną lasu trochę mi przypomina zabawę w koła łowieckie. Najpierw myśliwi kompletnie rozwalili ekosystem wybijając co się dało (szczególnie drapieżniki - konkurencję) by potem bohatersko stać na straży populacji. Hipokryzja - ale prawo pozostaje prawem...
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 19:58   #22
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 15 min 55 s
Domyślnie

ogulnie do lasu się nie wjeżdża ale po drogach gminnych lub publicznych zawsze można, jeśli jest znak inny niż zakaz wjazdu wolno
dwa u mnie leśnicy na drodze publicznej postawili zakaz wiec pewnie nie zgodnie z prawem bo droga nie jest ich własnością , które drogi są gminę można dowiedzieć się w urzędzie gminny , po takich drogach można jeździć dowoli czy to się komu podoba czy nie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 20:14   #23
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rob Zobacz post
Taaa tylko co to ma wsio wspólnego z ekologią. Dookoła mojego miasta 99% to uprawy leśne. Ekosystem JUŻ zmieniony przez człowieka. Magiczne hasło gospodarka leśna... O zrywkach i wpływie na przyrodę chyba nie trzeba pisać. Dla mnie jazda przez taki las to jak jazda chłopu przez pole. Tu i tu trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie robić szkód - jeżdzić po śladach czy traktora czy służb leśnych. I DO TEGO Z CICHYM TŁUMIKIEM myśląc o innych UŻYTKOWNIKACH. Jazda w lesie afryką wogóle raczej sprowadza się do jazdy drogami mniej lub bardziej przejezdnymi ale drogami! Cała ta sytuacja z ochroną lasu trochę mi przypomina zabawę w koła łowieckie. Najpierw myśliwi kompletnie rozwalili ekosystem wybijając co się dało (szczególnie drapieżniki - konkurencję) by potem bohatersko stać na straży populacji. Hipokryzja - ale prawo pozostaje prawem...
Jak czytam co piszesz, to wydaje mi się, że wiesz że gdzieś dzwonią, ale nie do końca wiesz w którym kościele (bez urazy)

Jak napisał Elwood jeśli chodzi o lasy, to rzeczywiście mamy się czym pochwalić. Własnie to 'magiczne hasło gospodarka leśna' wynikające całkiem rozsądnej Ustawy o Lasach sprawiło, że wartość lasów w każdym aspekcie nieustannie rośnie - i to jest zaje...te
A dzięki temu, że są państwowe to możemy z nich "swobodnie" korzystać (tzn. nikt nam ich nie grodzi i nie stawia bramek). Szanujmy to
Jeśli szukasz lasów naturalnych, niemal pierwotnych, to jedyne miejsce w tej części Europy to Puszcza Białowieska enjoy

Nie zmienia to faktu, że lasy sie użytkuje, musza na siebie zarabiać, więc jak przychodzi czas wyrębu to trzeba to drewno jakoś wywieźć z lasu i tu pojawia się zrywka.
Nie wiem jak to sobie inaczej wyobrażasz, ale chętnie się dowiem

..a Ci niedobrzy myśliwi to temat rzeka na osobny wątek Jesli chcesz obciążać współczesnych za to co się wydarzyło w XVIII i XIX w. czy nawet w I RP to ok, tylko nie wiem co to ma wspólnego z hipokryzją
Faktem jest, że współcześni myśliwi (nie kłusownicy) są niezbędnym elementem gospodarki leśnej, ale nie widziałem by z tego powodu stawiać im pomniki za bohatestwo

Sorry za ironię

Ostatnio edytowane przez Agent : 09.06.2011 o 20:16
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 21:15   #24
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Na miękko biorę. Głównie chodzi mi o to że cały czas wpływamy na przyrodę - i to co traktujemy jako "i to jest zaje...te" jest tylko mniejszym złem. I nie jest ważne kto ma rację, tylko to żeby znaleźć kompromis. Ktoś motocykli nie chce w lesie bo to zło wcielone, kto inny to traktuje jako kontakt z przyrodą (niby dziką).
Co do myśliwych - miałem z tą "sóbkóltórom" kontakt z racji koneksji rodzinnych i mam niezbyt pochlebne zdanie. Przyroda i LP pewnie dały by radę bez nich ale to takie fajne se postrzelać. Żeby qrna chociaż głodowali... Niech się tylko pojawią o dwa wilki więcej na jakimś terenie to O BOSZE będzie pozwolenie na odstrzał... Może generalizuję i kogoś krzywdzę ale wszyscy motocykliści to też zło...
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 21:58   #25
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

No właśnie nie zło. Ani leśnicy, ani motocykliści, ani myśliwi.
Strzelać trzeba, bo to jedyny sposób na regulację populacji, bo nie mamy 70% lesistości i naturalnej selekcji, tylko wszechobecną urbanizację. Myśliwi są potrzebni czy się to komuś podoba, czy nie. I oni robią dobrą robotę, nawet jeśli wśród nich są czarne owce psujące opinię.
Motocykliści zresztą też są 'dobrzy' i 'źli'. Ci co respektują prawo, a jeśli je obchodzą to starają się nie szkodzić i Ci co mają wszystko głęboko w poważaniu i wylewają zużyty olej do rowu przy drodze. Nie ma reguły. Jakim motocyklistą jesteś Ty?

Zawsze jest tak, że jak czegoś nie znamy albo nie rozumiemy, to najłatwiej nam to demonizować albo wręcz zmieszać z błotem. Gdy temat rozumiemy szerzej i głębiej niż tylko po nagłówkach gazet to zazwyczaj nasza ocena przestaje być z góry ustalona zgodnie z tym jak kraczą wrony
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 22:34   #26
Wojtek_K
 
Wojtek_K's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 877
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
Wojtek_K jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 18 godz 43 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agent Zobacz post
Strzelać trzeba, bo to jedyny sposób na regulację populacji, bo nie mamy 70% lesistości i naturalnej selekcji, tylko wszechobecną urbanizację. Myśliwi są potrzebni czy się to komuś podoba, czy nie.
Dobrą robotę by robili gdyby strzelali do ludzi ... to perwersyjne ale na poziomie Twojej wypowiedzi. Ekologicznie było by lepiej zmiejszyć populację debili /bez ukierunkowania/.
Niestety Twoja wypowiedź nie opiera się na faktach tylko propagandzie.
A co do jazdy po lesie, choć jestem jej wielkim amatorem to jednak ze względu na coraz wiekszą ilość zmotoryzowanych offroadowo w/w obywateli na "o" mogę dla dobra ogólnego z tego zrezygnować i przenieść się na stepy.
W moim rejonie jazda po lesie jest w niektórych rejonach dla niektórych dozwolona ale swoim zachowaniem i pomocą zapracowaliśmy na to.

ps.
ukończyłem szkołę leśną w Porażynie, pracowałem w lesie, znam leśników, las, myśliwych ...
__________________
...
piszę po polsku
(staram się)
Wojtek_K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 23:02   #27
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agent Zobacz post
No właśnie nie zło. Ani leśnicy, ani motocykliści, ani myśliwi.
Strzelać trzeba, bo to jedyny sposób na regulację populacji, bo nie mamy 70% lesistości i naturalnej selekcji, tylko wszechobecną urbanizację. Myśliwi są potrzebni czy się to komuś podoba, czy nie. I oni robią dobrą robotę, nawet jeśli wśród nich są czarne owce psujące opinię.
Motocykliści zresztą też są 'dobrzy' i 'źli'. Ci co respektują prawo, a jeśli je obchodzą to starają się nie szkodzić i Ci co mają wszystko głęboko w poważaniu i wylewają zużyty olej do rowu przy drodze. Nie ma reguły. Jakim motocyklistą jesteś Ty?

Zawsze jest tak, że jak czegoś nie znamy albo nie rozumiemy, to najłatwiej nam to demonizować albo wręcz zmieszać z błotem. Gdy temat rozumiemy szerzej i głębiej niż tylko po nagłówkach gazet to zazwyczaj nasza ocena przestaje być z góry ustalona zgodnie z tym jak kraczą wrony

Nie ma znaczenia jakim jestem motocyklistą. Ważne jakie stwarza się warunki do tego żebym mógł być "dobrym". Cały czas jest więcej "trzeba" lub "nie wolno" niż "można ale..."
Wszystkie moje argumenty (jeśli można tak to nazwać) sprowadzają się do tego żeby pokazać że na tle tego co robi się w imię gospodarki leśnej i ochrony (prawie) dzikiej przyrody dopuszczenie do kontrolowanego ruchu po terenach leśnych tragedią nie będzie.

I w zasadzie tyle.

A co do myśliwych - niech sobie będą - na etacie, nie dla przyjemności, tylko tak jak napisałeś - dla kontroli populacji. Niech strzelają do tych najsłabszych, chorych (tak jak to podobno robią) a nie do tych które najładniej będą wyglądały na ścianie. Teraz pomagają co najwyżej wyewoluować gatunki które będą potrafiły spieprzać przed kulami.
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 00:01   #28
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Mam bardzo wiele do powiedzenia w tym temacie, a zarazem nie potrafię powiedzieć nic. Kolejny z tematów pt. Czy wszyscy ludzie na Quadach są źli. albo, czy motocykliści to dawcy nerek itp. itd. Niech każdy robi tak by nie szkodzić innym a będzie dobrze.

Sorry Elwood, ale musiałem
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 00:09   #29
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
...itp. itd. Niech każdy robi tak by nie szkodzić innym a będzie dobrze.

Sorry Elwood, ale musiałem
Jest ok. Ważny głos w sprawie!... Choć to prawda oczywista, nie oczywista dla wszystkich. Miło ja stosować przynajmniej na poruszanym podwórku.

Będę tu od czasu do czasu wklejał różne ciekawostki związane mniej lub więcej z tematem i zachęcam innych.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 00:29   #30
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

I tak rób, jeśli siłę masz, mnie jej brak, ale wesprę Cię jak mogę, bo chamstwa w lasach nie zniesę. i tyle.
UWIERZCIE WSZYSCY !! DA SIĘ JEŹDZIĆ OFF NA LEGALU TRZEBA SIĘ POSTARAĆ !!! I PRZEDE WSZYSTKIM POTRAFIĆ DOGADAĆ, LUB POGADAĆ.. sorry, za AAA. ale jakoś mnie poniesło

Ostatnio edytowane przez szparag : 10.06.2011 o 00:39
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda po lesie Pils Kwestie różne, ale podróżne. 213 15.10.2018 22:26
Zrobiono zdjęcie tablic rejestracyjnych podczas jazdy po lesie. Nonek_ Inne tematy 27 03.04.2012 11:37
Motorkowa zielen czyli w lesie i w trawie.. puszek Polska 6 20.03.2012 00:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.