Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.04.2018, 17:12   #31
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

To, że coś nie zostało udowodnione, że istnieje, to nie znaczy, że nie istnieje.
Jeżeli wszystko opieracie na wiedzy to jak wytłumaczyć choćby intuicję ( a więc de facto jasnowidzenie/jasnosłyszenie przyszłości), której działania doświadcza przecież.większość z was.
Nauka przecież uznaje takie wybryki za, własnie, przypadek, co jest totalnym absurdem.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2018, 17:15   #32
motif
Banned


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 538
Motocykl: xt660z, ktm 500exc, nc750x
motif jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 22 min 36 s
Domyślnie

poza jazda motocyklem i tak wszystko jest bez sensu.
motif jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2018, 17:17   #33
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
To, że coś nie zostało udowodnione, że istnieje, to nie znaczy, że nie istnieje.
Jeżeli wszystko opieracie na wiedzy to jak wytłumaczyć choćby intuicję ( a więc de facto jasnowidzenie/jasnosłyszenie przyszłości), której działania doświadcza przecież.większość z was.
Nauka przecież uznaje takie wybryki za, własnie, przypadek, co jest totalnym absurdem.
Oczywiście masz rację, ale to Ty masz udowodnić że coś istnieje, a nie ja że nie istnieje - czajniczek Russela
Intuicja ma to do siebie, że raz się sprawdza, a raz zawodzi - moja intuicja mówi mi, że masz więcej niż 30 lat. 50% szans.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2018, 17:20   #34
motif
Banned


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 538
Motocykl: xt660z, ktm 500exc, nc750x
motif jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 22 min 36 s
Domyślnie

tylko co za różnica czy instnieje czy nie, i co to znaczy że coś istnieje.

Słyszałem zreszta ze to wszystko nasza wyobraźna.
motif jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2018, 17:56   #35
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzeszu Zobacz post
Oczywiście masz rację, ale to Ty masz udowodnić że coś istnieje, a nie ja że nie istnieje - czajniczek Russela
Intuicja ma to do siebie, że raz się sprawdza, a raz zawodzi - moja intuicja mówi mi, że masz więcej niż 30 lat. 50% szans.
To co piszesz to nie intuicja.
Intuicja jest de facto nieświadoma, to co piszesz odnośnie wieku to świadome działanie umysłem. Umysł nie ma nic wspólnego z intuicją, to inne poziomy.
Intuicja to na przykład spełniający się sen, przeczucie z wewnątrz (często postaci silnej emocji - którą później nazywamy 'niewiadomo' skąd i często racjonalnie negujemy) czy magiczne spóźnienia się pewnych osób na samoloty, które się rozbijają, czy też w końcu intuicja zwierzęca, która nie jest tak stłumiona jak ludzka i działa zdecydowanie częsciej (a człowiek to przecież też zwierzę tylko z ograniczającym umysłem).
Zwierzę nie ma problemu z określeniem kiedy np wracasz tj którego dnia - i skąd to wie?
I to nie jest jakaś zasłyszana historia tylko potwierdzić ją pewnie może wiele osób, które posiadają je, i traktują jakoś w miarę poważnie, a nie tylko posiadają dla podniesienia prestiżu czy wrzucenia na łańcuch.
Jak np mój pies nie mylił się praktycznie w 100% przypadów kiedy wróci ojciec, a jezdził totalnie losowo i wracał losowo, a nauka neguje intuicję jako pewną.siłę nieznaną to kto ma rację?
Kiedyś ziemia stała na słoniach.
Fizyka kwantowa obecnie zaczyna mieszać sporo w pojmowaniu świata.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.