Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.11.2011, 14:29   #111
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał banditos Zobacz post
W czasie kiedy byla produkowana Afra, łoiła ona dupe wszysttkim konkurentom!
A KATy wtedy nie istnialy...
Łoiła, jeśli chodzi o prowadzenie, wyważenie, jakość wykonania, hamulce, zawieszenie, ale osiągi konkurencja miała lepsze i w tej konkurencji Afra przegrywała, aczkolwiek jako całościowy pakiet w ostatecznym rozliczeniu była lepsza.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 14:38   #112
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
w latach 80'tych ubiegłego stulecia ?

Cibor, hódna mogła po prostu wprowadzić do produkcji nxr 750 albo coś bazujące na tym silniku

http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...aris_dakar.htm

w ogóle ta firma daje dupy bo zmarnowali też potencjał jaki był w xr 650 r. Mogli zrobić coś fajnego z tym piecem.
No fakt tylko wtedy Afra kosztowałaby majątek, mogli chociaż stoponiowo podczas modernizacji całości zająć się silnikiem, w sumie wile rzeczy by mogli ale było jak było i teraz KAT rządzi Umarł król niech żyje król. Tylko czemu musi być taki drogi? Myślę, że jest możliwe skonstruowanie w pełni wartościowego motocykla enduro z dwucylindrowym silnikiem choćby 650 o mocy 70KM masie nie przekraczającej 200 kg z zawiasem o skoku 220 mm z zachowaniem zasad budowy motocykla enduro w cenie oscylującej około 35 tys zł. Czas reaktywować naszą polską WSK....
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 14:41   #113
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,463
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 20 godz 38 min 21 s
Domyślnie

Ja myślę że w dzisiejszych czasach to w chińczykach siła. Jak by ktoś z europy odkupił licencję np na takiego nrx'a rajdowego, zmodernizował go i zlecił chińczykom produkcję ale dobrej jakości to mogłaby być niezła maszyna za rozsądne pieniądze.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 14:46   #114
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

I myślisz, że byłby
a) tańszy
b) lepszy (parametry)
c) bardziej niezawodny
od takiego LC8 Adv ?
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 15:11   #115
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,463
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 20 godz 38 min 21 s
Domyślnie

tego nie powiedziałem, chodziło mi raczej o to że nie wierzę w japończyków i że z ich strony nie ma co oczekiwać takiego sprzętu. To jako alternatywa dla lc8, ale LC8 i tak wygrywa
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 15:14   #116
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 10 s
Domyślnie

Kttos mi mówil o zapodaniu rotaxa do lc 4... zawiecha dobra , moto lekkie , silnik oszczędny i bardzo trwaly...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 15:34   #117
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 12 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
Myślę, że jest możliwe skonstruowanie w pełni wartościowego motocykla enduro z dwucylindrowym silnikiem choćby 650 o mocy 70KM masie nie przekraczającej 200 kg z zawiasem o skoku 220 mm z zachowaniem zasad budowy motocykla enduro w cenie oscylującej około 35 tys zł. Czas reaktywować naszą polską WSK....
ja taki właśnie kupiłem fakt że testówka! ale za to masz wszystkiego więcej i lepiej i taniej. 185 kg, 100 kM, gaźnik, mocne felgi, świetna geometria. cena 8 tys euro! da się*da się a jak sobie czachę sprawie to będzie prawdziwa wyprawówka jak ta

__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 15:57   #118
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
ja taki właśnie kupiłem fakt że testówka! ale za to masz wszystkiego więcej i lepiej i taniej. 185 kg, 100 kM, gaźnik, mocne felgi, świetna geometria. cena 8 tys euro! da się*da się a jak sobie czachę sprawie to będzie prawdziwa wyprawówka jak ta

Wszystko cacy tylko, że nowy taki kosztowałby coś około 50 koła... Gdyby np mnie było stać, to bym się nie zawahał użyć mojej MasterCard. Ale mi chodzi bardziej o big enduro moto dla mas... i tu jak dla mnie Yamaha była blisko z nową Tenerką, tylko trochę bez sensu zrobili, bo przecież mają w ofercie XT czyli prawie to samo tylko bez owiewki, a poza tym ten silniczek w tenerze jest za słaby, chociaż całość wygląda super...gdyby miała jakiś dobry dwucylindrowy średni twin odebrałaby sporo klientów dla BMW, Kata, Triumphowi, Suzuki i Kawie...Te dwa ostatnie mają zajebiste silniki, ale zarówno Strom jak i Versys to przy enduro nawet nie stało... Honda ma Transalpa, który stoi po środku w sumie dobra baza do budowy ale nie po to kupuje się nowy moto żeby go przerabiać a i 60 KM przy Kawie i Suzuki wypada blado. BMW reaktywowali F650 z jednym garkiem, ale 48 KM to śmiech na sali. Wygląda na to że samemu sobie trzeba zbudować moto pod siebie.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 16:02   #119
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 51 min 41 s
Domyślnie

Niestety nie da się skonstruować fajnego moto za tanie pieniądze. Ktoś dziwił się, że auto (którego subiektywnie jest więcej jako materii) potrafi być tańsze.
Niech ten ktoś spojrzy na ilość sprzedawanych egzemplarzy jakiegoś popularnego auta i motocykla enduro.
Cena egzemplarza = (cena pomysły + cena linii produkcyjnej)/ilość sprzedanych egzemplarzy*

*tak w zajebistym skrócie
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 16:43   #120
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Niestety nie da się skonstruować fajnego moto za tanie pieniądze. Ktoś dziwił się, że auto (którego subiektywnie jest więcej jako materii) potrafi być tańsze.
Niech ten ktoś spojrzy na ilość sprzedawanych egzemplarzy jakiegoś popularnego auta i motocykla enduro.
Cena egzemplarza = (cena pomysły + cena linii produkcyjnej)/ilość sprzedanych egzemplarzy*

*tak w zajebistym skrócie
No tak to z grubsza wygląda, dlatego motocykle relatywnie tanie, to te które zadowolą jak najszersze grono klientów, czyli motocykle niby do wszystkiego, bardziej wybredni i świadomi swoich wymagań muszą bulić kesz. Najgorzej, że się chce jak młodemu psu na wiosnę, a nie ma za co...
Mi chodzi po głowie taki mix jak ten gościu zrobił ze swoim motocyklem.. silnik er6 72 KM na allegro za 2 tys. można mieć.. kompaktowy,mocny i niezawodny. W mojej rd 03 jest 50 KM taki boost w postaci 20 dodatkowych kucy urwie dupę


__________________


Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 22.11.2011 o 16:55
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubie moją HONDĘ? puszek Inne tematy 175 14.08.2014 15:59
Dlaczego lubię BMW, KTMa, Triumpha Orzep Inne - dyskusja ogólna 125 23.08.2013 20:28
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.