Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.02.2018, 15:04   #91
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

No własnie jeszcze temat oklejenia, dużo tego wszystkiego, kto mi to fajnie oklei?
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 21:28   #92
GONZO 01
 
GONZO 01's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Też
Posty: 66
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: rośnie
GONZO 01 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaminba Zobacz post
Z kaskiem też miałem problem zanim wybrałem ten właściwy to 5 razy zmieniałem kask, z kaskiem miałem największy problem, na całe szczęście kask już mam bardzo fajny i odpowiedni.

Na motocyklu nie jeździem tzn przejechałem się ale to nie jazda, czekam na lepszą pogodę i na dostawę gmoli w razie czego
mówisz HJC R-PHA-MAX-EVO w kolorze fluo.

Za kolor pochwalam. Jak pisałem wcześniej: na moto otwartego kasku nie polecam (na motocyklu głowa i jej ochrona najważniejsza) dodam jeszcze:
zwłaszcza, gdy "nakręcony" ratownik pomyka na bombach na litrze. Czy mi przeszkadza, że wybrałeś kask otwarty, bo ten R-PHA tak jest homologowany (szczęka i zaczepy nie mają homologacji - ot taka osłona od wiatru): nie.
Do litra, szybkiej turystyki a zwłaszcza "jazdy zawodowej" na twoim miejscu wybrałbym jednak kask integralny, albo z podwójną homologacją - pięciogwiazdkowy

duale.JPG
No ale (jak piszesz) Twój plan jest bardziej nastawiony na ratowanie innych, a nie ochronę siebie.
Ogólną sytuację dobrze podsumował MESJASZ: Popieram zapał kolegi ale niech realnie zobaczy jak jest w naszym systemie, nauczy się techniki jazdy, zdobędzie staż, umiejętności, kupę kasy albo sponsorów a dopiero wtedy poświęca swoje moto (i siebie - to moje) do takich celów, bo na wyjazdy turystyczne to pewnie ma drugie..

Ostatnio edytowane przez GONZO 01 : 08.02.2018 o 22:29
GONZO 01 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 21:57   #93
VIPER
 
VIPER's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: TAK
Posty: 135
Motocykl: CRF1000L GS1200adv
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaminba Zobacz post
Obecnie kask mam taki: HJC R-PHA-MAX-EVO w kolorze fluo, ten kolor jest super budzi trochę "kontrowersji" ale daje rade, jestem bardziej widoczny.
Tak jak pisałem kasków miałem kilka zanim wybrałem ten właściwy.
Również kolor pochwalam, a reszta - jak to mówią nie wszystko złoto co się świeci - szału nie ma:

RPH.JPG

A na drodze różnie bywa, zwłaszcza na bombach (jak na foto było). No mogłeś się lepiej przyłożyć do tematu. Ja też jak GONZO01 na moto preferuję integrala albo (jak w koło komina) z podwójną homologacją. Zawsze bałem się dentysty, a i brodą udało mi się z ziemią spotkać - nie polecam. Ale to na spadochronie było (jak jeszcze były tylko okrągłe). Zęby wprawdzie zostały na miejscu, ale broda była szyta i coś tam w środku poprawiali.

A ten HJC, o wiele tańszy, a wyniki ma:
is2max.JPG
__________________
Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny

Ostatnio edytowane przez VIPER : 09.02.2018 o 00:47
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 22:32   #94
07 A-gent
 
07 A-gent's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa / Ankara
Posty: 354
Motocykl: SD 04
Przebieg: 17000 +
07 A-gent jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 godz 29 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał VIPER Zobacz post
Tego widywałeś?

Załącznik 77777

Chyba jest wakat
Hmmm z tej perspektywy nie widziałem, najczęściej mijaliśmy się na przeciwnych pasach i w korkach to i niewiele szczegółów widać, miałem wrażenie że tamto to beemwe
07 A-gent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 22:44   #95
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 33 min 40 s
Domyślnie

Marcinie jestem wyluzowany na maxa :-) musimy się poznać na żywo nie tylko na Forum. Ty pracujesz w PSP a to zupełnie inna bajka. Wiesz o czym mówię, mundurowka itd... my w pogo nie mamy żadnych przywilejów. Ty jesteś w oczach społeczeństwa bohaterem a ja zwykłym sanitariuszem... Strażakowi nikt nie powie: "ja na was place!!!" A ja to słyszę na prawie każdym dyżurze. Przepraszam za moje wywody i wylewanie żali. Ale kuj juz mnie strzela na ten cholerny system. Więcej nie będę, obiecuję :-) A za kolegę trzymam kciuki i życzę sukcesu. Może kiedyś nawiniemy razem parę km.
Zdrówka i wszystkim Ratownikom spokojnych dyżurów.
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2018, 09:06   #96
marecki999
 
marecki999's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Węgorzewo
Posty: 411
Motocykl: RD07a
Przebieg: 87
marecki999 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 8 godz 26 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaminba Zobacz post
Stać mnie bo ciężko pracuje ... będę mógł wyjechać jako ratownik medyczny na ulice ...za około 6 lat, ale ja mam czas nie spieszy mi się... Co do zarobków to dokładnie wiem ile zarabiają ratownicy ale ja nie robię tego dla pieniędzy, tak wiem teraz pewnie pojawi się fala hejtu ale mam finansowanie z innego projektu...
Jestem właśnie na dyżurze i tak się zastanawiam nad tym co piszesz...
Nie jest to ,żaden hejt ale
Powiedz - ile masz lat? masz rodzinę-żonę ,dzieci, mieszkanie/dom ,kredyt, w rodzinie wszyscy zdrowi?Może ja patrze na to z innej perspektywy.
Pisałeś jakiś projekt /dofinansowane z Unry na ruszenie z tematem ? z chęcią się dowiem jak to ew ugryźć.
Nie śpieszy Ci się,nie robisz tego dla pieniędzy- Niestety znam wiele przypadków gdzie "świeża krew" będąca na garnuszku mamy,(nie bierz do siebie) zaniża stawki na rynku i ni jak nie jest to dobre dla Tych ,którzy za swoją szlachetną długoletnią pracę powinni dostać właściwe wynagrodzenie,wcześniejsze emerytury itd..
Skoro jeszcze się uczysz i możesz pozwolić sobie na zakup nowej CRF'y z wieloma dodatkami i przeróbkami- Gdzie pracujesz?Czym się zajmujesz? bo noszę się z zamiarem przebranżowienia...
Zapewne wiesz ,że przez 6 lat może zmienić się wiele w tym motocykle,rząd,wymogi,pomysły...wtedy Twój przebudowany motocykl zostanie Ci na zabezpieczenia i do jazdy prywatnej- bo jako jednostka/podmiot prywatny nie wiem czy w ogóle zostanie wykorzystany do PAŃSTWOWEGO systemu.
Jak pisałem na początku Nie odbieraj tego jako hejt czy coś.
Szanuję pomysł i Ciebie więc jeżeli masz swoje założenia i plan działaj-
Sam myślałem by na swoją biało-czerwoną 07kę wkleić wlepki PRM i jeździć na zabezpieczenia...
__________________
MAZURY CUD NATURY
marecki999 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2018, 10:04   #97
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Podziwiam ludzi, którzy pracują dla nie zrozumiałych dla mnie idei i wzorców, przerzucając kwestie finansowe na koniec piramidy potrzeb.
Wiem ze piniądze to nie wszystko a życie bez nich to ch........j. Prawda jest jednak okrutna bez nich nie będziesz w stanie realizować tych pięknych marzeń. Trzymam kciuki za motoambulans i życzę powodzenia
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2018, 10:07   #98
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 4 godz 51 min 5 s
Domyślnie

http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnos...nia-prawo.html
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2018, 12:09   #99
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 11 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Futrzak Zobacz post
Podziwiam ludzi, którzy pracują dla nie zrozumiałych dla mnie idei i wzorców, przerzucając kwestie finansowe na koniec piramidy potrzeb.
Większość ratowników to "zdrowo popieprzeni" ludzie, i tylko dzięki temu możesz liczyć na pomoc 24h. Gdyby każdy z nich myślał jak Ty, nie miałbyś gdzie zadzwonić w razie wypadku czy pożaru.
I dlatego system kuleje, bo ludzie pracują, choć niewiele z tego mają. Strajkują, protestują i narzekają, ale pracują i wypełniają swoje obowiązki.
Gdyby dziś mój szef powiedział, że nie ma kasy i nie będzie wypłaty, to i tak 90% mojej zmiany przyjdzie na dyżur. Za to ich lubię i to jest wartość dodana tej roboty, jakiej nie ma w żadnej korporacji czy fabryce.
Szymonie- to nie jest tak, że strażaków lubią, a ratowników traktują jak służących. Po prostu Ty masz częściej kontakt z trudnymi pacjentami niż ja. Ale uwierz mi, też się często czuje jak pracownik MPO, gdy muszę sprzątać plamę oleju napędowego z uszkodzonego autobusu, rozwleczoną przez pół Bielska i to przy 30 st.C.
Nie ma co przesadzać i narzekać. łatwo nie jest, ale to już na początku przygody człowiek ma jasno powiedziane, nikt z tego tajemnicy nie robi.
Nasz kolega jest młody, pełen zapału, więc należy mu pomóc a nie zniechęcać. Widać, że jest mocno "zielony", ale szybko się nauczy co i jak.
Myślę, że dobry trening motocyklowy jest tu niezbędny- Wojtek K. organizował coś takiego- uderzyć do niego po kontakty i od takiego szkolenia zacząć sezon.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2018, 16:01   #100
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

O! Marcin mnie wywował To napiszę wywołany do tablicy

Kolego,

mam dwa przemyślenia. Jedno większej wagi, a drugie mniejszej.

1. Piszesz, że nieco obawiasz się afryki. Boję się Twojego "bania" jednocześnie wspierając Cię w tym lęku. Dobrze mieć respekt. Ale uwaga na brawurę - zapisz się na kilka kursów z jazdy na motocyklu. Albo napisz, jakie masz w tym doświadczenie.

Motocykl już kupiłeś więc za późno na zmianę, ale jak na pierwszy motocykl wziąłeś zbyt duży kaliber.

Gdy już opanujesz jazdę na motocyklu (jechać szybko i po prostym każdy umie: awaryjne hamowanie, składanie się w zakrętach, jazda na minimalnej prędkości, skręty na blokadzie, martwy ciąg) pomyśl o szkoleniu kilku rzeczy przydatnych na motocyklu, którym chcesz ratować. Zawracanie, blokowanie drogi, przejazdy przez krawężniki i wyższe przeszkody (z różnym kątem natarcia).

2. Nie woź strzelby na ambulansie. Z takim gościem, co do interwencji kosę targa będziesz się kojarzył Albo pielęgniarzami co pavulon podawali... A na poważnie - nie wyciągniesz się z kontroli wożąc tak ostentacyjnie broń
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motoambulans w Bydgoszcz AmberBamber Inne tematy 43 13.09.2018 00:38
"PLR - POLSKA RAZEM – HONDA TRANSALP i SUZUKI FREEWIND" adamsluk Polska 36 18.03.2016 18:48
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.