Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.03.2016, 17:54   #11
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 11 godz 21 min 49 s
Domyślnie

Hej.

Dziś wziąłem się za to. Czujnik kosy OK, klemy OK, generalnie przejrzałem wszystkie konektory. Wszystkie bardzo ładne oprócz jednego, tego który wskazał MAREKW (dzięki!). Pierwsza kostka z prawej strony patrząc od góry (jedyna czarna) pod AIR BOXEM. Rozpiąłem ją i zauważyłem, że piny są delikatnie zaśniedziałe i mają dziwny ciemny zielony kolor. Wszystkie kolejno wypiąłem z kostki, wyczyściłem miałkim papierkiem, podoginałem i spryskałem odpowiednim preparatem. Wydaje mi się, że mogło to być to ale dopiero czas pokaże. Kostka ta spina trzy obwody a jednym z nich jest właśnie + po stacyjce.
Pojeździmy zobaczymy
Dzięki wszystkim za pomoc, proponuję abyście swoje też obejrzeli.
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2016, 18:23   #12
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

Ta kostka to złączka głównego zasilania. Idzie przez nią cały prąd i dlatego lubi nabroić. Się ociepli to też zobaczę, bo trochę czasu tam nie zaglądałem.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2023, 22:40   #13
Rafix228


Zarejestrowany: Sep 2021
Posty: 7
Motocykl: RD03
Rafix228 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 5 min 24 s
Domyślnie At gasnie

Ja mam tak od roku w mojej Afryce 2020r. Dojeżdżając do ronda redukuje bieg i na wciśnięty sprzęgle gaśnie. Wszystko jest ok na monitorze odpala odrazu. Zauważyłem że tak robi kiedy lekko odkręcam manetke na luzie żeby jej obrotów dodać, dodatkowo słychać jak by lekko się dławiła podczas odkręcania manetki. Serwis wini nowe światła które sam zamontowałem ale działo się już tak wcześniej więc nie mam pojęcia co może być przyczyną.
Rafix228 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2023, 06:08   #14
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,350
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 5 godz 26 min 49 s
Domyślnie

Cześć Rafix. W 2020 r. nie produkowano już XRVek. Skrobnij coś o sobie w Powitalni. Pozdro.
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2023, 20:06   #15
Rafix228


Zarejestrowany: Sep 2021
Posty: 7
Motocykl: RD03
Rafix228 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 5 min 24 s
Domyślnie

Cześć. Myślałem że temat tyczy się Afryki twin. Kupiłem crf 1100 i mam podobny problem do poruszonego tematu. Mieszkam Północnej Irlandii i jest tylko jeden serwis Hondy na cała północna irlandie dodam że nadają się do wymiany oleju i nic po za tym. Szukam po internetach podobnych tematów żeby coś zaradzić. Zdarzało się że motor gasł podczas włączania się do ruchu co jest mało komfortowe kiedy gaśnie na środku skrzyżowania lub ronda. Zwierza maszyna dopiero 7tys mil najechane kupiona nowa i zaskoczyło mnie ze może być z nią taki problem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Rafix228 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2023, 06:09   #16
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 11 godz 21 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rafix228 Zobacz post
Cześć. Myślałem że temat tyczy się Afryki twin. Kupiłem crf 1100 i mam podobny problem do poruszonego tematu. Mieszkam Północnej Irlandii i jest tylko jeden serwis Hondy na cała północna irlandie dodam że nadają się do wymiany oleju i nic po za tym. Szukam po internetach podobnych tematów żeby coś zaradzić. Zdarzało się że motor gasł podczas włączania się do ruchu co jest mało komfortowe kiedy gaśnie na środku skrzyżowania lub ronda. Zwierza maszyna dopiero 7tys mil najechane kupiona nowa i zaskoczyło mnie ze może być z nią taki problem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
U mnie przyczyną tego okazała się pierdoła, która pojawiła sią po prostu w związku z wiekiem motocykla. Piszesz, że kiepsko z serwisem Hondy ale w przypadku Twojego modelu warto byłoby zacząć od solidnej diagnostyki podpinając komputer. Tam jest już niestety bardzo dużo elektroniki....
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2023, 10:29   #17
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 29 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rafix228 Zobacz post
Cześć. Myślałem że temat tyczy się Afryki twin. Kupiłem crf 1100 i mam podobny problem do poruszonego tematu. Mieszkam Północnej Irlandii i jest tylko jeden serwis Hondy na cała północna irlandie dodam że nadają się do wymiany oleju i nic po za tym. Szukam po internetach podobnych tematów żeby coś zaradzić. Zdarzało się że motor gasł podczas włączania się do ruchu co jest mało komfortowe kiedy gaśnie na środku skrzyżowania lub ronda. Zwierza maszyna dopiero 7tys mil najechane kupiona nowa i zaskoczyło mnie ze może być z nią taki problem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Sprawdź czy afra nie podlega akcji serwisowej na update oprogramowania w ECU.
Sprawdzić możesz tu LINK
Moja 2021 też nieraz potrafiła zgasnąć , po update problem zniknął.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2023, 20:06   #18
Rafix228


Zarejestrowany: Sep 2021
Posty: 7
Motocykl: RD03
Rafix228 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 5 min 24 s
Domyślnie

W zeszłym roku był zrobiony update. Dzisiaj leciałem i na winklu mi zgasła ��. Sprawdzę kostki może to coś pomoże. Na razie pozostaje jeździć obserwować ��.
Rafix228 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zgasła podczas jazdy Tomas_XRV Inne tematy 53 05.06.2014 10:07
prośba o opinię techniczną, honda RD02 zgasła w trakcie jazdy marizaga Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 23.09.2013 23:36
Wizualizacja prędkości podczas jazdy sizyrk Układ elektryczny i zapłonowy 18 13.03.2013 20:59
gasnie podczas jazdy temek Silnik, sprzęgło, skrzynia 5 08.06.2011 17:39
Gaśnie podczas jazdy w deszczu klanol Układ elektryczny i zapłonowy 16 07.05.2010 21:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.