Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.02.2011, 09:23   #21
eRTe
blady


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Żyrafóf
Posty: 51
Motocykl: czarnulka
Przebieg: 15 tyś
eRTe jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 20 godz 52 min 0
Domyślnie

Wracając do tematu...
Przepraszam Bonjour ale mnie udało się z gościem umówić dopiero na dziś wieczór. Jutro rano przekażę Wam moje subiektywne zdanie
eRTe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2011, 10:57   #22
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Ostatnio też obszywałem w Mariomoto i kanapa nie jest taka jaką chciałem. Inny krój i nie włożyli wkładki żelowej. Guma do mocowania drabinki była przecieta i napewno nie moja, bo uchwyt był zardzewiały.
Miało być 7 dni a skończyło się na 45. Jak mi odesłali to okazało się, że nie moja. Musiałem na nowo pakować i przesłać gościowi z Mazur który miał moją.
Mimo, że było mnóstwo telefonów i latania po pocztach to nie dali ani grosza rabatu. Zrobili jakąś tam wyszywankę, ale chyba lepiej jakby jej nie było. Faktycznie gość gburowaty.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2011, 16:23   #23
tango
 
tango's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 164
Motocykl: Yamaha TDM 850 4TX
tango jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 19 min 46 s
Domyślnie

Sprobuj skontaktowac sie tez z
Zygmunt Sobiczewski tel.(022) 664 21 46, 0505 644 401 www:http://www.tapicer.futuro.pl/ Ja naprawilem tam obicie swojej kanapy z XJ - bez wodotryskow, ale szybko, niedrogo i dobrze. Moze sie dogadacie?
__________________
leave the racing on the circuit
tango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2011, 14:26   #24
eRTe
blady


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Żyrafóf
Posty: 51
Motocykl: czarnulka
Przebieg: 15 tyś
eRTe jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 20 godz 52 min 0
Domyślnie

Nadal próbuję, może jutro...
eRTe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2011, 19:11   #25
remol


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Lwówek Śląski
Posty: 11
Motocykl: nie mam AT jeszcze
remol jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 34 min 18 s
Domyślnie

Namiary nagościa, który robi kanapy : http://moto.allegro.pl/my_page.php?uid=3476392
Moja kanapa po przeróbce
http://img38.imageshack.us/img38/7677/dsc05439l.jpg

Koszt w zeszłym roku - ze skóry 200zl, z dermy 120
Moja kanapa poszła do góry 2cm , ale jest możliwość obniżania itd., tapicer bardzo sprytny można powymyślać, tylko ciężko sprecyzować telefonicznie, oczywiście gość wysyła...
Zrobiłem z nią 4 tyś. km i wszystko w porzadku, pomimo deszczu itd. Większość we dwójkę, między innymi dlatego przerabiałem kanapę.
remol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2011, 10:15   #26
eRTe
blady


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Żyrafóf
Posty: 51
Motocykl: czarnulka
Przebieg: 15 tyś
eRTe jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 20 godz 52 min 0
Domyślnie

Udało się. Komunikacja przed spotkaniem raczej na słabym poziomie. Trzeba być mocno zdeterminowanym i upartym żeby dotrzeć do usługodawcy.
Gość (jak twierdzi) zajmuje się tym od dwóch lat i zrobił maaaasę siedzeń/kanap. Od dwóch lat nie miał żadnej reklamacji. Sam też jeździ motocyklem i używa własnego produktu i ... jest zadowolony .
Miałem okazję obejrzeć trzy egzemplarze. Estetycznie moim zdaniem bez zarzutu. Powiedziałbym że wyrób bardzo ładny. Szwy poprowadzone bardzo równo i prosto (tam gdzie mają iść po łuku to tak oczywiście jest). W porównaniu ze szwami na Mariomoto (które kiedyś widziałem) duuuuzy plus. Elementy składowe/wykroje są symetryczne i równo wszyte. Lamelki (tak się chyba nazywają te ozdobne kolorowe paseczki) na całej długości wszyte na tę samą głębokość. Hafty/wyszywania jakby zrobione „maszynowo” bez udziału ręki ludzkiej bo wszystkie literki danego napisu proporcjonalne i dokładnie odwzorowane. Od spodu zszywki i to nie mało, na narożach nawet po trzy. Całość, za przeproszeniem, dobrze obciągnięta, żadnych zmarszczeń. Materiał z którego gość to robi to podobno niemiecki skaj używany przez niego od początku (patrz dwa lata). Niestety kompletnie się na tym nie znam i nie wiem czy było to coś dobrego. Wyglądał bardzo dobrze, jak na mój gust mógłby być grubszy – ale może tak ma być. O jakości materiały pewnie mógłby wypowiedzieć się jakiś krawiec albo kuśnierz albo dwuletni użytkownik. Dwa rodzaje skaju. Tam gdzie bezpośrednio sadzamy 4litery materiał był bardziej szorstki, niepoślizgowy. Według niego materiał ten jest nienasiąkliwy, nie pije wody a jedynie wilgotnieje powierzchownie i szybko wysycha.
Niestety zakres przeróbek które oferuje pan jest bardzo niewielki. Na przykładzie Afrykańskiej kanapy może poszerzyć koło 1 centymetra na stronę. Profilowanie siedziska łącznie ze zrobieniem miejsca dla pasażera to raczej niekoniecznie. No może troszkę podnieść profil pomiędzy kierowcą a pasażerem. Ale wydawało mi się że nie był przekonany do tego pomysłu. Do przeróbek stosuje gąbkę żadnych kokosów czy końskiego włosia. Wkładki żelowe stosuje – koszt dodatkowy jakieś 150 zł. O pieniążkach trzeba rozmawiać indywidualnie zależnie od życzeń. Generalnie zawalony robotą jest. Ale tak za tydzień to przyjmie kolejne zlecenia i potrwa to tydzień.
Zmiana samego obicia w Afryce, oczywiście jakieś lamelki i wykroje wedle życzenia, bez przeróbek gąbki (profilu) i bez wyszywanych napisów to 300zł. To tyle.
p.s. z tego co mówił trochę siedzeń zrobił do VFR-ki więc można by popytać no ichniejszym forum.

Ostatnio edytowane przez eRTe : 11.02.2011 o 11:53
eRTe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2011, 12:38   #27
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał eRTe Zobacz post
[FONT=Calibri][SIZE=3]. Na przykładzie Afrykańskiej kanapy może poszerzyć koło 1 centymetra na stronę. Profilowanie siedziska łącznie ze zrobieniem miejsca dla pasażera to raczej niekoniecznie. No może troszkę podnieść profil pomiędzy kierowcą a pasażerem. Ale wydawało mi się że nie był przekonany do tego pomysłu.
no to raczej kaszanka.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2011, 23:05   #28
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 49 min 56 s
Domyślnie

Dlaczego? Do siedziska Trampka na przykład wiele nie trzeba, wsadzić żel (będzie też do włosów - na mokra włoszkę) coś tam obszyć, dodać i heja
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2011, 10:54   #29
gerardgrodzisk
 
gerardgrodzisk's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: grodzisk maz
Posty: 120
Motocykl: VARADERO SD01
gerardgrodzisk jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 2 godz 37 min 17 s
Domyślnie

Ja miałem mniej szcześcia mimo że gość mieszka jakieś 2 km ode mnie umawiałem sie kilka razy i zawsze musiał gdzieś pojechać więc troszke odpuściłem temat
__________________
Gerard-wspaniały mąż idealny kochanek
gerardgrodzisk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2011, 13:28   #30
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,586
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 17 godz 53 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał eRTe Zobacz post
Wkładki żelowe stosuje – koszt dodatkowy
Dajcie jakiś kontakt do tego Pana z Grodziska!
Szukam intensywnie wkładek żelowych i na razie bez rezultatu.
Może on pomoże.
Pozdrawiam
Andrzej
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.