Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.09.2020, 11:00   #931
Piterm123
 
Piterm123's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 84
Motocykl: Crf1000l DCT / Adventure 890R
Piterm123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 godz 8 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
przód 908rr.. jest mega miękki
I tym razem postawiłem na zacną MT21 z racji że dla mnie robi wszędzie.
Może kiedyś przyjdzie czas na inną gumę , ale narazie jestem mega zadowolony z tej oponki na przodzie.
Piterm123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2020, 09:50   #932
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mariusz S Zobacz post
Pytanko odnośnie doboru opon z racji że jestem w temacie świeżakiem proszę o radę osoby które testowały jedziły i mają sprawdzone opony co wybrać 70% asfalt 30% teren
zastanawiam się nad Michelin ANAKEE ADVENTURE 54V lub METZELER KAROO 3 lub MOTOZ TRACTIONATOR GPS
Miałem każdą z tych opon i jeśli chcesz jeździć 70% na czarnym to na pewno nie Karoo 3 bo leci w oczach na asfalcie, szczególnie jak jest ciepło ale z drugiej strony najpewniej z tej trójki czułem się na niej w offie i do momentu jak miała rozsądny bieżnik to całkiem nieźle dawała radę nawet w błocie czy piachu. Fajna przyczepność na asfalcie, nawet zimnym i mokrym. Po 8 tysiącach była zjechana do zera(70% asfalt)
Anakee 54V najbardziej asfaltowa z tej trójki i w off to raczej tylko szutry a reszta to okazjonalnie i pod warunkiem, że kierownik wie o co chodzi Moim zdaniem najmniej przyczepna(podobna w śliskości Anakee 3) i po mocniejszym odkręcenie gazu zawsze uruchamia się kontrola trakcji Po 6 tysiącach sprzedałem, minimalne zużycie pomimo 80% asfaltu.
Motoz GPS - kupiłem na fali mody na Motozy , chciałem model Adv ale ciężko było dostać i cena zabijała. Daje radę w offie, nawet w błocie czy piachu ale z racji budowy kierownik musi wiedzieć co robi bo tył lata radośnie na prawo i lewo Na asfalcie stabilnie i po 11 tysiącach zużycie niewielkie(z tym, że 60% asfalt) ale od 2-3 tysięcy km cholernie głośna się zrobiła i śliska. Pomimo tych dwóch wad , moim zdaniem, to najlepszy wybór w kwestii szerokopojętej turystyki asfaltowo offowej...
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2020, 11:28   #933
Mariusz S
 
Mariusz S's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2020
Miasto: Zakopane
Posty: 78
Motocykl: CRF1000 DCT
Przebieg: Rosnący
Mariusz S jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 40 min 50 s
Domyślnie

[QUOTE=Marek_W;695963]To szkolenie to gdzieś pod Wrocławiem? Bo jak tak to od nas 3 kolegów jedzie chyba(Olsztyn) a swoją drogą jak wasze doświadczenia z Mitas E07? Planuje teraz takie kupić. Szutry dopiero zacznę więc świeżak jestem.

Szkolenie Dąbrowa Górnicza 26-27.09
Mariusz S jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2020, 16:00   #934
Marek_W


Zarejestrowany: May 2020
Posty: 15
Motocykl: RD03
Marek_W jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 27 min 12 s
Domyślnie

Po wielu rozmyślaniach kupiłem jednak Pirelli Scorpions rally str. Chyba nie ma problemu z zakładaniem jej na felgi Afryki? Bo jako tako wersji dętkowej nie ma...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marek_W jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 10:09   #935
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek_W Zobacz post
Po wielu rozmyślaniach kupiłem jednak Pirelli Scorpions rally str. Chyba nie ma problemu z zakładaniem jej na felgi Afryki? Bo jako tako wersji dętkowej nie ma...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Na jazdę 30/70 pirelli rally str lub metzeler karoo street moim zdaniem są dobrym wyborem, jak długo nie ładujesz się w duże błoto albo głęboki piach. Pirellka schodzi u mnie szybciej, tylna około 5kkm, metzeler 7-7,5kkm również na tyle, oba do około 1,6mm głębokości. Przód przyjmuje 2 tyły w obu przypadkach, z tym że przód pirelli mi mocniej wyząbkował, za to metzeler „rozśpiewany” od nowości jest. Przód metzelera jest tez bardziej stabilny na asfalcie, za to pirelli szutrach bardziej błyszczy. Tylne opony zachowują się podobnie na asfalcie, w offie pirelli jest może troszkę lepsza. Z dwójki powyższych wybrałbym jednak metzelera, z uwagi na pewność na asfalcie ... ale jest nowy gracz w postaci dunlop trailmax mission, który moim zdaniem gra w tej samej lidze i chętnie bym wypróbował.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 10:35   #936
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Wątek ma prawie 100 stron a i tak wiadomo że do jazdy 70/30 Pirelki MT90 biją całą resztę na łeb trakcją i trwałością. Blisko jest Motoz ADV ale obecnie mega drogi i słabo dostępny.
Jak coś schodzi po 5-7 kołach to szkoda tego rozważać chyba że to kostka i tylko w teren, to jeszcze ma jakiś sens.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 10:39   #937
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Jeszcze w temacie opon taka uwaga. Motoz adv jest ok ale śliski na mokrym i kosztuje sporo. Za nieco ponad połowę tej ceny jest mitas E09 który też jest śliski na mokrym a w terenie robi lepiej. Kolega do LC8 woli tego mitasa np i jak się zużyje to wyrzuca i kupuje nowego bo niedrogi jest. Inny kolega wywalił E09 po jednej jeździe bo mu za ślisko było a sam śmiga na anake wild i chwali.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 14:17   #938
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Wątek ma prawie 100 stron a i tak wiadomo że do jazdy 70/30 Pirelki MT90 biją całą resztę na łeb trakcją i trwałością. Blisko jest Motoz ADV ale obecnie mega drogi i słabo dostępny.
Jak coś schodzi po 5-7 kołach to szkoda tego rozważać chyba że to kostka i tylko w teren, to jeszcze ma jakiś sens.
Emek, tył jest dobry, przód wibruje, więc ja MT90 więcej nie założę. Nie każdy, zjeżdża opony w tym samym tempie. Mi schodzą dość szybko! Pamietam jak pisałem że przód pirelli Scorpion trial 2 zjechałem w 5tysi, to była dyskusja, że niemożliwe, ale tak było.

Ja od opony oczekuję trakcji i przewidywalnego zachowania w każdych warunkach. Trwałość opony nie jest dla mnie tak ważna, choć sama zmiana opon w mojej rzeczywistości to połowa ceny opony. Oczywiście przy wyjeździe w dzikie strony, są inne priorytety, ale w Europie z oponami nie ma problemu.

Trochę filozoficznie, ale co mi z zaoszczędzonej kasy z długowiecznej opony, jak albo się wyjebię albo opona zabierze mi cześć zabawy z jazdy?

Tym niemniej szanuję wybory innych i czytam co piszecie, bo w większości przypadków macie rację, bo wiedza wynika z doświadczenia

Ostatnio edytowane przez zylek : 08.09.2020 o 14:28
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 14:27   #939
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Jeszcze w temacie opon taka uwaga. Motoz adv jest ok ale śliski na mokrym i kosztuje sporo. ...
+ przód Motoz Adv trochę lata na asfalcie. Objawia się mocniej przy załadowanym moto i dojebaniu manetką. Opona nie ma jeszcze widocznych śladów ząbkowania, ale jednak czuć myszkowanie przodu. Pisaliście, chciałem spróbować na własnej skórze, i tak jest!
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 14:29   #940
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Jeszcze w temacie opon taka uwaga. Motoz adv jest ok ale śliski na mokrym i kosztuje sporo. Za nieco ponad połowę tej ceny jest mitas E09 który też jest śliski na mokrym a w terenie robi lepiej.
Tu się pozwolę nie zgodzić. Mitasów E09 zjezdziłem na tyle z 5, motoza adv kończę drugiego. Zeby byla jasnosc, obydwie opony uwazam za znakomite.
Mitas na mokrym jest ewidentnie gorszy od motoza, w terenie raczej bez różnicy, na suchym mitas mniej płynnie kladzie sie w zakretach. Natomiast istotną różnicą jest przebieg - żadnej 09 nie zmieniałem później niż po 10 tys. km, podczas gdy ADV dociągnął do 18 tys. km.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opony 50/50 vtwin90 Inne tematy 31 03.11.2016 03:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.