Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.04.2020, 10:04   #211
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał furman Zobacz post
Odgrzebię temat. Zastanawiam się nad zakupem interkomu firmy Interphone model Edge. Jest teraz dobra promocja na dwupak w Fcmoto.de. (...)
Link do promocji jakby ktoś szukał:
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...edge+bluetooth

Kupiłem Edge w minionym sezonie, używam na samotnych wyjazdach więc nie mam doświadczeń z plecakiem czy innym motocyklistą. Mam mieszane wrażenia. Z jednej strony kosztował mnie podobnie jak w powyższej promocji więc niewiele jak na firmowy sprzęt. Chciałem coś co będzie możliwie niewielkie i dające się zamontować w moim kasku - Nolan bardzo się postarał aby do minimum ograniczyć opcje montażu innego rozwiązania niż ich firmowego.

Jakość połączeń jest dobra ale autostradowo chyba bym nie polecał. U mnie wyższe prędkości to tak 110, kask Nolan N100-5 więc żadne cudo jeśli chodzi o wyciszenie. Także możliwe że w lepszym kasku wrażenia są inne.

Dla mnie większy problem to kłopoty z wywoływaniem połączeń. Nie mogę się zebrać z reklamacją, interkom nie zachowuje się powtarzalne więc jest ciężko. Objawia się to nieprecyzyjnym wywoływaniem funkcji klawiszy. Jakby się zacinały, wciskam jeden klawisz, a reaguje inny. Możliwe że źle coś robię w rękawicach ale staram się być precyzyjny. Przechodzę do opcji wybierania połączeń, korzystam z głosowego wybrania kontaktu, w przypadku złego zrozumienia przez telefon chcę odrzucić próbę połączenia, a on mnie łączy złośliwie... Nie mam Androida tylko Blackberry, możliwe że takiego kłopotu by nie było z nowym telefonem - asystenci Androida czy iOS są mądrzejsi.

W praktyce robię tak, że przed drogą dzwonię do żony żeby mieć jej numer jako ostatnio wybierany i w trasie wybieram na interkomie pozycję z menu klawiszem powtarzającym ostatnio wybierany numer. Głupie ale działa.

Przypomniałeś mi o sprawie, zobaczę dzisiaj czy nie ma nowego oprogramowania do tego modelu (aktualizacja przez komputer, konfiguracja uproszczona przez menu interkomu lub przez aplikację w komputerze). Pomęczę go też trochę bez rękawiczek, na sucho i zobaczymy.

Nie ma żadnych kłopotów przy odbieraniu połączeń przychodzących. Pewnie dlatego że robię to głosowo... Radio to rodzaj żartu. Działa ale tylko przy dobrym zasięgu (okolice miast, nadajników) także nie korzystam z tej funkcji za wiele.

Podsumowując jeśli bym zwalczył kłopoty z obsługą przy wywoływaniu połączeń, to go zostawię bo nie potrzebuję rozbudowanego systemu.

Gdybym dzisiaj szukał interkomu, to być może dałbym szansę rozwiązaniu Nolana... chociaż ich ceny zniechęcają. Gdybym był mądrzejszy, to bym sprawdził jakie mam opcje montażu interkomu i na pewno nie poszedłbym w stronę Nolana.

Zobacz czy gdzieś nie ma promocji na Cardo: https://www.cardosystems.pl/freecom-2.html

Przez wiele lat korzystałem z TeamSet Pro, nigdy mnie nie zawiódł, mam ten zestaw jeszcze ale oczywiście nie da się założyć w moim genialnym nabytku. Stąd ruch w stronę Edge...
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 10:11   #212
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rawicz
Posty: 380
Motocykl: Crf 300L
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 14 godz 48 min 6 s
Domyślnie

Niestety nie znalazłem promocji na Cardo. No i ja potrzebuje do komunikacji dwóch kierowców więc co najmniej Freecom 4. Odbieranie telefonu i radio mnie nie interesuje. Tylko komunikacja kierowca-kierowca i nawigacja. Koniecznie żeby komunikaty były w tle.
furman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 10:57   #213
Mafrika
 
Mafrika's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: 100lica
Posty: 145
Motocykl: ATAS DCT 2018
Przebieg: 20250
Mafrika jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Poszukujesz interkomu do komunikacji 2 osób jednocześnie czy większej grupy?

Jeśli tylko 2 kierowców i komunikaty z nawigacji to rzeczywiście Cardo Freecom 2 wystarczy a tutaj masz pakiet duo w cenie 699 zł.
Mafrika jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 11:14   #214
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rawicz
Posty: 380
Motocykl: Crf 300L
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 14 godz 48 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mafrika Zobacz post
Poszukujesz interkomu do komunikacji 2 osób jednocześnie czy większej grupy?

Jeśli tylko 2 kierowców i komunikaty z nawigacji to rzeczywiście Cardo Freecom 2 wystarczy a tutaj masz pakiet duo w cenie 699 zł.
Niestety ten sprzęt służy tylko do komunikacja kierowca+pasażer. Dla mnie min. to Freecom 2+. Tutaj już sporo drożej.
furman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 11:49   #215
Mafrika
 
Mafrika's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: 100lica
Posty: 145
Motocykl: ATAS DCT 2018
Przebieg: 20250
Mafrika jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Skoro tak to rzeczywiście trzeba wybierać z innych modeli. Tutaj porównanie wszystkich wersji Cardo.
Mafrika jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 14:43   #216
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

Od 2 czy 3 lat mam interphone sport, zasięg niby do kilometra i muszę powiedzieć że wielkiego przekłamania nie ma. Oczywiście jak będą motocykle dzielić 3 zakręty to zasięg się będzie gubić ale dobra cechą jest taka że przerwaniu połączenia interkom szuka automatycznie więc jeśli tylko zbliżycie się do siebie to łączy nazad. Łączy do 4 interkomów, można słuchać info z navi w czasie korzystania z muzy czy rozmowy. Objechaliśmy alpy i Rumunię na dwa moto z plecakami i nie mogliśmy narzekać. Bateria starczy na dwa trzy dni przy korzystaniu z interkomu w połączeniu non stop bo jak nie gadasz to ustawia się w stand by. Jedyne co to muszę kupić se jakieś akcesoryjne słuchawki bo te standardowe co prawda działają ale trochę płasko.. Ja tam jestem zadowolony.. Kiedyś miałem cardo nie pamiętam jakie ale różnica była w obsłudze, cardo bardziej skomplikowane, więcej opcji, a w prostocie siła jak dla mnie..
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 18:03   #217
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 13 godz 49 min 7 s
Domyślnie

A ja z kolei nie widzę jazdy w trasie z plecakiem czy w grupie bez interkomu.
Nie korzystałem z wielu typów, gdyż mam wrażenie trafiłem dobrze z wyborem firmy w tej branży czyli Sena
Nie darmo Schuberth pożegnał sie jakiś czas temu z Cardo i teraz dedykowane interkomy robi im Sena. Sena tez robi dedykowane interkomy dla Nexx'a.

Dla mnie wybór był prosty równiez dlatego, że Sena robi jeden model interkomu który wymiarami bije inne na głowę - Sena 10R. Ja osobiście nie lubię wielkich interkomów przypiętych do kasku, które gwiżdżą podczas jazdy i de facto za pewne trochę ważą.

Na początku więc kupiłem model SMH10R, który potem dostała żona gdy zaczęła ze mną jezdzić. Ja z kolei wszedłem w nowszy model z tej linii czyli 10R. Oba moge polecić. Zasięg jest OK (według specyfikacji 900m), w górach i w terenie zurbanizowanym oczywiście mniejszy. Ma wiele profili BT więc uda się ustawić tak intercom aby było audio multitasking itp. Współpracuje z interkomami innych marek bo ma funkcje Universal intercom. Nie ma problemu z głośnością i jakością dźwieku nawet na autostradzie. Można nawet współdzielić muzykę w grupie.

Nie jest to tani biznes, ale według zasady kup raz a porządnie.

Poniżej filmik kolegi Anglika z jednego z naszych wyjazdów do Szkocji w 2016 roku gdzie byliśmy na kilka motocykli. 4 miały interkomy (w tym ja i żona jako plecak). Wszystkie interkomy były Sena - modele SMH10R, 10R, 10C (hybryda - kamera i interkom, na tym film był kręcony), 20S.

Posłuchajcie jak nas wszystkich słychać na tym nagraniu (co prawda muzyczka co ją wstawił trochę w tym przeszkadza) i zauważycie, że to naprawdę działa, nawet przy dużej prędkości na autostradzie. Słychać też trochę język polski gdy rozmawiamy z żoną między sobą na grupowym kanale

P.S. Bez uwag co do treści i obrobki wideo. To nie mój filmik

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 20:58   #218
darius
 
darius's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 460
Motocykl: NAT
Galeria: Zdjęcia
darius jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 11 godz 20 min 22 s
Domyślnie

Ja również polecam Sena.

Pozdrowienia,
D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
darius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 21:33   #219
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,398
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 8 godz 29 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
(...)
Nie darmo Schuberth pożegnał sie jakiś czas temu z Cardo i teraz dedykowane interkomy robi im Sena. Sena tez robi dedykowane interkomy dla Nexx'a.(...)
W tym zdaniu jest napisana cała prawda

Mam Cardo, bateria trzyma długo, wodoszczelny, ale ile krwi potrafi napsuć to szkoda opisywać. Jak zmienię kaski to następna będzie SENA.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2020, 10:54   #220
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rawicz
Posty: 380
Motocykl: Crf 300L
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 14 godz 48 min 6 s
Domyślnie

Z interkomem Sena był problem bodajże jakieś trzask, już dokładnie nie pamiętam. Swego czasu się interesowałem bo chciałem kupić dedykowany do Neotec 2 i odpuściłem po kilku negatywnych recenzjach. Teraz pytanie bo jednak nie jest to oczywiste: czy macie doświadczenia z interkomem, który podczas rozmowy z drugim kierowcą podaje komunikaty nawigacji w tle, a nie rozłącza rozmowę ? Jeśli macie doświadczenia to podajcie modele tych interkomów. Z góry dzięki.
furman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komunikacja między kierowcą a pasażerem. Kubaandcom Wszystko dla Afrykańczyka 29 07.02.2014 14:27
interkom i radiotelefon/CB robinson Wszystko dla Afrykańczyka 1 04.06.2010 09:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.