Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.01.2019, 09:38   #21
matjas

matjas's Avatar

Miasto: Brzezia Łąka
Motocykl: NC750X, R1100GS, KTM200EXC, Vespa PK70, Vespa PK125
matjas will become famous soon enough
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 8 min 9 s
Domyślnie

@radarman

Litra chyba w tych większych nie ma, jest bodaj 1.4 R4 ale w UP i Polo na pewno jest 1.0tsi 95KM - auto nowe Polo kosztowało 50tys brutto, kosztuje polowe tego co hybryda, pali mniej niż hybryda, zapierdala i nie wyje, nigdy. Do tego wykonanie, materiały wewnątrz są imo lepsze i mniej plastikowe w odczuciu.

Poważnie rozważam sprzedaż 2.0tdi Caddy i myśle o citigo na dojazdy do roboty i po okolicy bo Caddy z reguły wożę powietrze a diesla po gwarancji na pewno nie będę chciał.
Te współczesne małe benzyny naprawdę są fajne.

M

Experience is what you get when you don't get what you want.

Wszystkie swoje troski powierz Bogu - on i tak nie śpi całą noc.
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 09:38   #22
GregoryS

Miasto: Zabrze
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 18 godz 57 min 39 s
Domyślnie

A ja kontunuujac slabe doswiadczenia z malym silnikiem - nie pisze tego Panowie na zasadzie ze sie nie znacie, i to ja mam racje, bo to moja racja i wogole. Opisuje swoje doswiadczenia, i byly takie jakie byly. W waszym przypadku, w waszych samochodach byly inne - no ok, przeciez nie pisze ze to niemozliwe. W wozach ktorymi ja jezdzilem male silniki kompletnie mnie nie zachwycily i opisuje dlaczego. Niech kolega wezme to tez pod uwage, ze nie zawsze jest tak rozowo. Moze jak pisze matjas "nie jezdzilem z malym silnikiem wystarczajaco wspolczesnym" - moze tak bylo, ale venga tez zabytkiem nie jest, wiec wiecie.
Do tego mielismy clio z podobnym motorem, i doswiadczenia rowniez podobne. Autko male, na miasto ok, ale dynamika taka sobie, choc lepsza niz w vendze. Na trasie halas, problem z wyprzedzaniem, spore spalanie, koniecznosc wachlowania biegami bo moment maly i skrzynia "krotko" zestrojona, i do tego trzeba bylo po dluzszej jezdzie dolewac olej bo przy predkosciach rzedu 140 zaczynal go chetnie podbierac.
Nie ma rzeczy idealnych, i dobrze zeby kolega ktory wybiera auto o tym pamietal. Jesli samochod na koniec dnia ma byc wozem jednak uniwersalnym, ze nie tylo miasto ale i jednak trasa czasem sie trafi - warto to wziasc pod uwage. Wtedy wiekszy motor pod katem spalania wcale nie musi byc znaczaco drozszy w utrzymaniu, a jednak komfort podrozy inny. Zdecydowanie wybranym egzemplarzem sie przejechac, i na miescie na kawalku trasy.
O spalaniu chwilowym nie pisalem ze pali 14 jak deptam. Jade jednostajnie 120 i widze na wyswietlaczu 14-14.5 l/100, w silniku 1.0 jadac w trzech chlopa. Kolega siedzacy z tylu wiedzial ze zabieram sie do wyprzedzania nie po tym ze auto wyrywalo do przodu - bo to sie po prostu nie zdarzalo, tylko po tym ze cyferki na komputerze osiagaly jeszcze bardziej absurdalne wartosci
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 09:45   #23
matjas

matjas's Avatar

Miasto: Brzezia Łąka
Motocykl: NC750X, R1100GS, KTM200EXC, Vespa PK70, Vespa PK125
matjas will become famous soon enough
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 8 min 9 s
Domyślnie

Nie żebym agitował ale realnie pod dystrybutorem sprawdza się to co na blacie.
140 autostrada 5,3-5,5l. V max 185kmh i bardzo długa skrzynia.
Mieliśmy wcześniej dwa nowe paski, superba, insignie, avensis i to nowe polo to jest kuwa majstersztyk wiec da się zrobić małe fajne auto.

Jak pisałem żona była tym dwa dni temu w trasie do wawy i nazad i wróciła lekko zdziwiona bo jechało się wygodnie niemal jak passatem.

Póki hybrydy kosztują tyle ile kosztują to niestety trzeba popatrzeć na mapę i obczaić gdzie mieszkamy

Mam nadzieje ze Twoje rozterki samochodowe szybko się skończą i z sukcesem bo być na kupnie mnie przynajmniej mega meczy.

M

Ps mieliśmy kieeeedys polo 1.0 R4 50km i wrażenia były jak z tej wengi

Experience is what you get when you don't get what you want.

Wszystkie swoje troski powierz Bogu - on i tak nie śpi całą noc.

Ostatnio edytowane przez matjas : 25.01.2019 o 09:50
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 09:54   #24
consigliero
Ajde Jano

consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: Dacia Dokker STEPWAY
Przebieg: 241255
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 6 dni 20 godz 10 min 14 s
Domyślnie

Używam , w lutym będzie 2 lata Dacia dokker 1,2 115 koni i w trasę słabe, wyje przy 140 do tego wrażliwe na wiatr ale spalanie zejdzie poniżej 7. W mieście krótkie odcinki około 8. Wiem Dacia ale jak na razie piszczy mu tylny hamulec z tyłu
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 10:03   #25
lukasz_vip

lukasz_vip's Avatar

Miasto: Lubliniec
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 23 min 59 s
Domyślnie

Ja mam Fabię 1.2TSI 86KM i pali tak: miasto 2km dom-praca 7l, trasa 120-140km/h średnio 5l-6l/100km.
Ostatnio przy 4 osobach trasa 500km, prędkość 170-190km/h spaliło 9l/100km.

Za 35tys. to masz 1-2 roczną fabię.

Do przedszkola mojego syna przyjeżdża jakiś rodzic Nissanem Leafem pierwszej generacji.

A u kolegi na wsi babka ma Swifta przerobionego na full elektryka i jeździ tym Lubliniec-Pawonków 15km.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 10:06   #26
GregoryS

Miasto: Zabrze
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 18 godz 57 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Nie żebym agitował ale realnie pod dystrybutorem
Póki hybrydy kosztują tyle ile kosztują to niestety trzeba popatrzeć na mapę i obczaić gdzie mieszkamy
Ewentualnie zapytac jak ja na forum i na koniec dnia okaze sie ze auto w sumie to nie jest potrzebne, lepiej afryke kupic !
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 10:11   #27
walther_white

Motocykl: RD03
walther_white jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 20 min 53 s
Domyślnie

Z butem w podłodze to bardzo rzadko jeżdżę, żeby nie powiedzieć wcale, no może przy wyprzedaniu ale też rzadko. Do dłuższych tras ma większe i mocniejsze (nie żeby jakaś torpeda Mazda 5 2.0) ale wygodnie i bezproblemowo. Niestety potrzebuję czegoś drugiego przede wszystkim do miasta (Kraków) gdzie wyjazd na Skawinę to często jeden wielki korek.

Z tym ciśnięciem hybryd to skojarzyło mi się jak pewien znajomy mi mówił że to nie jedzie a on się spodziewał kopa jak w Formule z DRS ;]
walther_white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 10:15   #28
bigboykr

bigboykr's Avatar

Miasto: Kraków
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 1 godz 4 s
Domyślnie

No bo nie jedzie. Mój TS ma 11 sekund do setki... to nie jedzie. Natomiast plusem CVT jest to, że niezależnie od prędkości po prostu wciskasz gaz i zaczyna przyspieszać. Nie ma żadnych redukcji, zmian biegów, jest to mega płynne., Nie ma najmniejszych szarpnięć. Dla mnie super. Jak chcesz szybką hybrydę to są Lexusy, Merce, BMW... ale to nie ten budżet
Stary 25.01.2019, 10:20   #29
Mhv
Michał

Mhv's Avatar

Miasto: Siedlce-Warszawa
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 15 godz 37 min 39 s
Domyślnie

Hybrydy typu Auris oprócz wielu zalet mają podstawową wadę - nie są to auta uniwersalne.
Możesz niby robić wszystko ale nie do końca..:
- 160 autostradą - wiadomo, bez sensu
- zimą zanim się nagrzeje i będzie miało sens hybrydowanie też trzeba zaczekać
- jazda dynamiczna - wiadoomoooo, bez sensu
- cena z kosmosu
itp, itd.
Zresztą widać to po wpisach właścicieli..polecam hybrydę, jest super (żona ma tę hybrydę, a ja jeżdżę V8). Nic w tym złego, tylko trzeba mieć świadomość. To się nadaje na 3cie, może 2gie auto w domu. Przejedź się, ja też szukałem i się przejechałem nie raz i kupiłem..2,0 tdi.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 10:22   #30
bigboykr

bigboykr's Avatar

Miasto: Kraków
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 1 godz 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Hybrydy typu Auris oprócz wielu zalet mają podstawową wadę - nie są to auta uniwersalne.
Możesz niby robić wszystko ale nie do końca..:
- 160 autostradą - wiadomo, bez sensu
- zimą zanim się nagrzeje i będzie miało sens hybrydowanie też trzeba zaczekać
- jazda dynamiczna - wiadoomoooo, bez sensu
- cena z kosmosu
itp, itd.
Zresztą widać to po wpisach właścicieli..polecam hybrydę, jest super (żona ma, a ja jeżdżę V8). Nic w tym złego, tylko trzeba mieć świadomość. To się nadaje na 3cie, może 2gie auto w domu. Przejedź się, ja też szukałem i się przejechałem nie raz i kupiłem..2,0 tdi.
Toż przecież pytający wprost pyta o drugie auto. W czym problem, bo nie kumam?
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania