Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.07.2017, 18:23   #1
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie Afra zaczęła się dławić przy jednostajnych obrotach

Panowie, Afra daje mi w kosć, i gdy już miałem pisać wątek w wyjezdzie na UA w najbliższy weekend to zaczęła płatać figle.
Przy lekkim dodawaniu gazu, na biegu, czasami dławi się. szczerze mówiąc nawet nie wiem jak to opisać, bo miałem wiele gaźnikówych motocykli i takiego zachowania nie widziałem.
Na wolnych pracuje prawidłowo, zapala jak wczesniej, wzglednie prawidlowo (wzglednie bo ssania jakos nie lubi), ale jak np utrzymuje 80 km/h przy 4000 RPM to czuc jakby sie co jakis czas hamulec przycisnelo, tak jak by sie przyhamowywało losowo), nie strzela w tym czasie z wydechu, nie przygasa silnik na ucho (pewnie dlatego bo jest za małe otwarcie przepustnicy by robiła 'buu'), przestaje jakby na chwilę ciagnac, jakby szarpała. Jak się jej odkręci to jakos idzie, choc chyba troche gorzej niz wczesniej. Nasila sie to przy delikatnym hamowaniu silnikiem tj schodzeniu z obrotów, wtedy jakby chciała zgasnąć.
Czytosć gaźników sprawdzałem jakie 1000 km temu, swiece nie wiem czy nie przybiednie trochę, (przedni garnek), pompa podaje prawidłowo paliwo, filtr powietrza zeszloroczny lecz czysty. Paliwo mam to samo już od 150 kilometrów.

Co zrobiłem przed tym zanim to sie stało to dorobiłem do wydechu Leo Vince wstepny dbkiller (w oryginale byl ale go zgubilem) przed wyjazdem i przeszedłęm z oleju Amsoil MCF 10W40 na Amsoil 20W50 (rownież pełen syntetyk) by trochę zbić konsumpcję na Bałkanach, i filtr wyjątkowo Mann zamiast jak dotychczas Hiflo.

Wydech przywróciłem do stanu poprzedniego - nic nie dało. Nie wierzę, że to olej, ale wolałem o tym napisać. Temperatura jest w normie, na luzie pracuje poprawnie.

Najchętniej wrzuciłbym to na początku tygodnia to jakiegos speca z forum - ale znajde tu kogos z polnocnej Polski? Moglbym nawet na centralna Polske podjechac gdyby ktos kumaty na to zerknął, może poprawił synchro i zajrzal do tych gazników.

Na próbę pokręciłem trochę pilotami, ale nie robi jej to na ten objaw. Generalnie zauważyłem to na pierwszej jeździe po zmianie oleju i modyfikacji wydechu. Wydech jest już jak wczesniej, starego oleju i filtra jeszcze nie wrzucałem, bo wydaje mi się to trochę abstrakcyjne.

Przepraszam za połamaną pisownię ale mam zalaną klawiaturę w laptopie i i problem z literkami z tego tytułu.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2017, 18:33   #2
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 33 min 22 s
Domyślnie

Możesz mieć nieszczelności w układzie dolotowym, ciągnie trochę lewego powietrza, jak zakładałeś gaźniki/dolot to mogłeś coś źle poskładać i z czasem się rozszczelniło.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2017, 21:37   #3
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 713
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 17 godz 59 min 46 s
Domyślnie

najszybciej coś z gaziorami sie dzieje choć ja pamiętam
że moja mi kiedyś tak szalała jak styki mi się wypalały w pompie paliwa pomiń pompę paliwa i sprawdź czy dalej będą te same objawy
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2017, 21:54   #4
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Pompa to jest dobry trop. Wracałem właśnie Afrą do domu i w pewnym momencie padła zupełnie (na szczęście!), przestała jechać. Zdjąłem wąż z pompy i susza przy kręceniu rozrusznikiem. Styki miałem w dość dobrym stanie, i podpiąłem je jakiś czas temu przez przekaźnik. Po spięciu bez pompy dojechałem, ale mocy zero, udało się utrzymać 50 km/h na 2im biegu. Na luzie obroty spadły do 800 i kręciła się jak stary komar. To tak powinno być? Jechałem tak z 6 kilometrów. Trochę mnie to dziwi, bo z tego co czytałem na forum to ludzie jak spinali na krótko i było dość paliwa to jechali normalnie, a tu takie cuda? 50 km/h?
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2017, 23:18   #5
kjakub


Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Tychy
Posty: 38
Motocykl: RD07 + PD06
Przebieg: 77777,7
kjakub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 17 godz 59 min 38 s
Domyślnie

Hmm... skądś znam podobne objawy :-(
Jak tylko masz możliwość to sprawdź moduły zapłonowe (podmiana). Przedtem pomierz napięcie ładowania!

A bez pompy na zasilaniu grawitacyjnym to zależy ile miałeś paliwa w zbiorniku ;-)
kjakub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2017, 23:34   #6
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 35 min 57 s
Domyślnie

Popatrz na wskazówke obrotomierza w czasie jazdy,jak skacze to objaw kończącego się modułu.
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2017, 14:03   #7
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Koniec końców jak dojechałem bez pompy to zdemontowałem ją, sprawdziłem styki, złożyłem do kupy i... działa na razie poprawnie, Afra też nie dławi się. Styki jak dla mnie wyglądają na ledwo zużyte, nic tam nie jest pokorodowane, pompa ogólnie widać, że w miarę świeża jest, ja dorobiłem tylko rok temu przekaźnik.

Nie mam pojęcia z czego to wynika, wszystkie połączenia mam lutowane, także możliwości, że coś nie styka to nie widzę. Czyli de facto poza zdemontowaniem i ponownym złożeniem nic nie robiłem. Dziwne rzeczy się dzieją.

Odnośnie modułu to mnie nie straszcie, zawierzyłem jakiejś plotce, że w RD07A niechętnie padają, także wolę pozostać przy tej wizji Choć kiedyś na pewno łyknął sporo prądu gdy nie miałem woltomierza, a regulator ładował aż miło.

Obrotomierz mi nie lata.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Po wyminanie oleju zaczeła dymić kraft90 Silnik, sprzęgło, skrzynia 15 25.07.2019 14:59
Afra dziwnie faluje przy stałej prędkości blackcock84 Układ elektryczny i zapłonowy 32 27.06.2012 21:22
Drugi bieg na obrotach 5000+ wrzuca spowrotem na luz. aciu Silnik, sprzęgło, skrzynia 15 07.06.2011 12:08
Dławienie na niskich obrotach - Cuda nie widy! Kishon Uklad paliwowy i wydechowy 20 15.08.2009 02:22
gaśnie na wolnych obrotach... lukasz gorzynski Uklad paliwowy i wydechowy 26 21.11.2008 13:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.