Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.07.2023, 12:21   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie Jaki niedrogi Interkom - porada

Jak w temacie. Nie wiem czy dobry dział..

Przez lata ceniłem sobie to, że jadąc motocyklem nikt mi nie zawraca d.... znaczy gitary.

Bardzo powoli, ale jednak - dojrzewam do zakupu interkomu. Raz, że jak jadę do/z pracy czasami dobrze byłoby móc telefon odebrać, ale dwa - zabieram żonę na jakieś przejażdżki, wycieczki. A ostatnio szwagier maxi-skuterzysta zakupił motocykl i się wdraża. Trzy, mam nawigację która umie się z interkomem łączyć (w sumie nie wiem po co).

Czasem przydałoby się coś więcej niż machanie i miganie długimi jak jedziemy na 2 motocykle, tudzież ciągłe otwieranie szyb i krzyczenie przez ramię z pasażerką

Jednocześnie, mentalnie nie jestem w stanie wydać więcej niż powiedzmy 400-500zł na coś takiego (znaczy na 1 kask) czyli równowartość mojego kasku (Caberg EGO, integral i tak pewnie pozostanie).

Wyczytałem że taka marka jak FreedConn mieści się w takim budżecie i jest OK. Macie? Znacie?

Tylko nie proponujcie mi opcji pt. "Tylko xxxxxx za 1500zł na 1 kask, inaczej bez sensu, nie działa itp.". Jak tak jest to kolejną dekadę będę jeździł bez tego W kategorii gadżetów i płacenia za nie zbyt dużych pieniędzu to skrzywienie mam tylko i wyłącznie na punkcie nawigacji Garmina.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 14:53   #2
Baldys


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Mrągowo
Posty: 20
Motocykl: RD07a
Baldys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 23 min 46 s
Domyślnie

Wczoraj do mnie doszedł Freedconn T Max Pro z dalekiego wschodu ( cena 2 x niższa niż u nas)
Jak przetestuje to dam znać co i jak.
Baldys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 14:59   #3
Rafał_RD
 
Rafał_RD's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: KLI
Posty: 225
Motocykl: RD07, CRF1000
Rafał_RD jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 19 godz 47 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Jak w temacie. Nie wiem czy dobry dział..

Przez lata ceniłem sobie to, że jadąc motocyklem nikt mi nie zawraca d.... znaczy gitary.

Bardzo powoli, ale jednak - dojrzewam do zakupu interkomu. Raz, że jak jadę do/z pracy czasami dobrze byłoby móc telefon odebrać, ale dwa - zabieram żonę na jakieś przejażdżki, wycieczki. A ostatnio szwagier maxi-skuterzysta zakupił motocykl i się wdraża. Trzy, mam nawigację która umie się z interkomem łączyć (w sumie nie wiem po co).

Czasem przydałoby się coś więcej niż machanie i miganie długimi jak jedziemy na 2 motocykle, tudzież ciągłe otwieranie szyb i krzyczenie przez ramię z pasażerką

Jednocześnie, mentalnie nie jestem w stanie wydać więcej niż powiedzmy 400-500zł na coś takiego (znaczy na 1 kask) czyli równowartość mojego kasku (Caberg EGO, integral i tak pewnie pozostanie).

Wyczytałem że taka marka jak FreedConn mieści się w takim budżecie i jest OK. Macie? Znacie?

Tylko nie proponujcie mi opcji pt. "Tylko xxxxxx za 1500zł na 1 kask, inaczej bez sensu, nie działa itp.". Jak tak jest to kolejną dekadę będę jeździł bez tego W kategorii gadżetów i płacenia za nie zbyt dużych pieniędzu to skrzywienie mam tylko i wyłącznie na punkcie nawigacji Garmina.

Pozdrawiam
zimny
Mam FreedConn FX, podobnie jak Ty miałem duży wewnętrzny bunt żeby kupować, potem jak mój "Towarzysz podróży" kupił, postanowiłem że jednak się przemogę, ale nie chciałem wydawać 1600 na Cardo, więc kupiłem tego właśnie chińczyka.
Według mnie jest bardzo OK, łączy się z wcześniej wspomnianym , ma bardzo dobry zasięg między moto, ( test na idealnie prostej drodze to około 1100 metrów) i co najlepsze.... bateria w tym czymś wytrzymuje 3-4 dni rozmów po 10 godzin. Na kilkunastodniowym wyjeździe ładowałem go 3 lub 4 razy. Po zimowej przerwie, włączając usłyszałem komunikat "bateria w pełni naładowana" więc dalej jest ok. No i komunikaty w języku polskim.
Słyszalność i dźwięk jest na wystarczającym poziomie.
Reasumując - Polecam!
Rafał_RD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 15:10   #4
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 300
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 11 godz 48 min 50 s
Domyślnie

Mogę polecić inrerkom Interphone Tour. Nieznacznie przekracza Twój budżet (ok.1230 - 1300zł za 2 szt. na znanym portalu), ale jakość jest przyzwoita. Dobrze słychać niezależnie od prędkości, bateria przy używaniu cały dzień potrafi trzymać 4 do 5 dni (czyli więcej niż deklaracje producenta)!
Z tego co pamiętam deklarowany zasię to ok. 1,5km i chyba jest realnie trochę mniejszy, ale jeździ się z nim na 2 motocykle przyzwoicie.
Mamy ten zestaw około roku.
Oprócz tego od ok. 5 lat mam jeszcze interkomy Interphone na 1 motocykle (zasięg 10m) i nadal działają w porządku. Nawet żywotność baterii nie spadła (ale te wytrzymują tylko 2 dni jazdy).
Wcześniej miałem Midlanda, który do obu w/w się nie umywa.

Jedna ważna uwaga: nie używałem interkomów do odbierania telefonu, bo jadąc motocyklem robię sobie od tego wolne
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 22:05   #5
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Polecam Cardo, bez promocji powyżej budżetu. Ale… odkąd wypuścili nowy model Edge poprzednia wersja czyli Bold potrafi być w niezłych promocjach. Na wiosnę kupiliśmy z kolega podwójny zestaw za niecałe 1800 zł. Jakiś czas temu widziałem jeszcze taniej.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2023, 10:58   #6
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 32
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 1 min 54 s
Domyślnie

Od lat używam V6PRO, kiedyś parowałem z innymi takimi samymi, teraz latam solo więc tylko MP3 + phone. Działa długo na jednym ładowaniu, nawet do 2 dni w długich podróżach. Ale - z racji solo - tylko połowicznie używane w ciągu dnia MP3 (bo nie zawsze dobrze mieć dodatkowy hałas w kasku).
Nie jest sparowane z GPS-em, gdyż zawsze wolę patrzeć na przebieg dróg niż słuchać komunikatów - przynajmniej do czasu, gdy wreszcie zrobią dobrą kategoryzację dróg na mapach, teraz różnie się zdarza - droga główna skręca, na zakręcie odbija droga podrzędna a navi potrafi dawać komunikat - "skręć w lewo"...
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2023, 11:01   #7
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Od wycieczki do Cisnej nie zdążyłam naładować baterii i dałem radę dojechać do. Berlina z nawigacją bocznymi drogami.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2023, 11:49   #8
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 726
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 46 min 41 s
Domyślnie

Co uzytkownik to opinia.
Uzywałem Ejas produkcji daleko wschodniej. na 2 kaskach bardzo ok.
Zapłaciłem 240 na 2 kaski.
Batria trzyma cały dzien.
W lini prostej bez drzew i zakrętów do 1.5km słyszałem kumpla.
Drzewa i rózne takie dystans malał do 300-500m
Ale to było dla nas ok.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2023, 12:08   #9
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Dziękuję wszystkim za podzielenie doświadczeniami, czytam z uwagą. NA PEWNO nie kupię niczego droższego niż 400-500 na kask.

Zwyczajnie, jest to dla mnie gadżet pt. nice to have a nie must have. I byle bym w stanie się porozumieć w sprawie czy się zatrzymujemy czy jedziemy itp.

Czytam i proszę o więcej wszelkiego info nt budżetowych jw rozwiązań
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2023, 21:26   #10
ArEZ


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: łódzkie na granicy ze śląskim
Posty: 187
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ArEZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mieciek Zobacz post
Co uzytkownik to opinia.

Uzywałem Ejas produkcji daleko wschodniej. na 2 kaskach bardzo ok.

Zapłaciłem 240 na 2 kaski.

Batria trzyma cały dzien.

W lini prostej bez drzew i zakrętów do 1.5km słyszałem kumpla.

Drzewa i rózne takie dystans malał do 300-500m

Ale to było dla nas ok.
Ale chyba nie da się sparować tych Ejasów więcej niż dwóch, więc z kumplami nie polatasz :/
ArEZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
(Porada) Jaki Pitbike 125-140ccm CzarnyCzarownik Inne - dyskusja ogólna 2 16.10.2022 10:04
Airoh Commander- jaki interkom z klipsem? Detrytus Wszystko dla Afrykańczyka 10 14.09.2022 11:33
Interkom SCS S-8 Detrytus Wszystko dla Afrykańczyka 0 13.06.2022 20:24
Niedrogi motor dla początkującego i wysokiego motocyklisty Rosen Inne tematy 26 08.09.2010 21:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.