Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.02.2023, 13:14   #31
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie



Drogi ekspresowe w Turcji są (przy ograniczeniach prędkości dla motocykli, czy bez nich) równie szybkie. Nie trzeba doktoryzować się z opłat przed w trakcie czy po.
Przy ekspresówce zawsze jest jakaś stacja, bar, mieścina, gdzie można się zatrzymać. Autostrada ma mniej takich możliwości i jest nudna jak wiadomości w TV
CF
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2023, 15:58   #32
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

CeloFan,
wszystko się zgadza. Ale mi akurat zależy na szybkim przeskoku od granicy w okolice Sivas.
Potem się już będę snuł zadupiami.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2023, 09:20   #33
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 300
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 21 min 26 s
Domyślnie

Nie wiem jakie ograniczenia obowiązują w Turcji, więc się nie wypowiadam.

Mogę potwierdzić, że drogi są super i tak jak pisał Emek, ekspresówką można lecieć naprawdę przyzwoicie - wcale nie wolniej niż autostradą.
Poza tym drogi krajowe są w 95% dwujezdniowe, po 2 pasy w każdą stronę. Niewielkie wyjątki to wschodnia Turcja, ale tam nie ma ruchu, więc i tak można jechać przyzwoicie. Minus dróg krajowych jest taki, że wjeżdżamy do miast, co spowalnia jazdę.
Jeśli jest taka potrzeba - zrobienie dziennego przebiegu rzędu 1200km nie jest wyczynem.

W ub. roku zauważyłem, że Turcy mocno zwolnili i trochę zmienili styl jazdy- nie startuje już na światłach 5 samochodów z drogi o 3 pasach ruchu

Uważać trzeba na stojący na poboczu z prawej strony przodem co nas z reguły biały lub szary van w stylu Citroen Berlingo. On mierzy prędkość, a za 2-3 km czeka pan z tabletem i halt.
Ale nie mam złych doświadczeń - zatrzymywali mnie łącznie z 8 razy, ale nie robili problemu
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2023, 14:03   #34
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 12 min 20 s
Domyślnie

Jechał ktoś TET od Stambułu w kierunku Ankary? Jak ta trasa może wyglądać pod koniec maja? Dodam, że nie zależy mi na przejechaniu całego odcinka. Chciałbym raczej czerpać z widoków, jakiś biwak zaliczyć.
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kilka pytań o RD03 88r. Widmo80 Regularne czynności serwisowe 38 02.04.2021 14:34
Kazachstan - kilka pytań... chemik Kwestie różne, ale podróżne. 5 13.09.2016 11:36
kilka pytań o słowackim raju arturro2622 Przygotowania do wyjazdów 2 03.02.2013 16:12
Kilka pytań - Maroko Pawel_z_Jasla Przygotowania do wyjazdów 9 24.12.2011 08:21
Gaźniki RD 03 - kilka pytań Babel Uklad paliwowy i wydechowy 7 09.09.2010 04:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.