Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.11.2008, 11:10   #31
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

http://www.forumksiazki.pl/literatur...odowa-vf32.htm
link powyżej niejako w dużym stopniu wyczerpuje temat
Z azjatyckiego podwórka:
- Wojciech Grzelak "Szamani, mumie, ałmysy", sporo ciekawych info o Ałtaju rosyjskim, np. o mieszkańcach Jazuli, wyróżniających się doprawdy sokolim okiem.
- Cyryl Staniukowicz "W poszukiwaniu Yeti", jedna z nielicznych pozycji traktujących o Pamirze (w okresie rosyjskiej kolonizacji i budowy Pamirskiego Traktu).
Osobiście jestem fanem Ossendowskiego, Fiedlera, Szklarskiego, można by rzec, że wychowałem sie na Karolu Olgierdzie Borchardcie a "Znaczy Kapitan" był pierwszą poważną lekturą, która w ogóle przeczytałem i zacząłem spać na podłodze (11 lat), ta książka, a potem "Tomki" otworzyła mnie "na temat".
Dodatkowo polecałbym literaturę młodzieżową a zwłaszcza Pana Samochodzika, którego to przygód szlakiem podążaliśmy każdego lata z kilkoma kolegami w latach szkoły średniej.
Na deser "Podróż za jeden uśmiech" i Kapitan Żbik...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2008, 22:27   #32
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

http://www.pudelek.pl/
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2008, 20:17   #33
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 6 min 21 s
Domyślnie

a ja ostatnio do poduchy czytam relacje 7Grega.serio.i nie jest to docinka,zeby sie posmiac.teraz czytam o polnocnej norwegii.polecam
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2008, 20:56   #34
lukchol
 
lukchol's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: warszawa
Posty: 123
Motocykl: RD07a
Przebieg: 60000+
lukchol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 33 min 20 s
Domyślnie

"- Hej, ty - powiedział ktoś do Murzyna. - Czy byłeś kiedy na balu maskowym?
- Nie - powiedział Murzyn. - Nie mam z tym nic wspólnego i nie wrobicie mnie w to.
- Nie o to chodzi. Jak cię kiedyś zaproszą, to idź. Grosza nie wydasz na kostium. Przewieś sobie kutasa przez ramię i powiedz: "Panie i panowie, ja jestem z Texaco Gas Station"

Marka Hłasko polecam
lukchol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2008, 23:16   #35
BABA
...a nu jaho...kultura musi być...
 
BABA's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: B(i)BI
Posty: 733
Motocykl: XT 600
Galeria: Zdjęcia
BABA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 20 godz 58 min 23 s
Domyślnie

ostatnią rzeczą jaką przeczytałam do poduchy to były "Nawierzchnie asfaltowe" P. Radziszewski i J. Piłat - przed obroną mgr - gorąco nie polecam, szczególnie wam czarnuchom


a tak na poważnie to ja tam wszystko G.Mastertona czytam..tyle że po tym to spać jakoś się odechciewa, najlepiej zacząć kolejną ... i tak do wyczerpania zapasów , ale niestety ostanio czasu i chęci do czytania brak
__________________




"..."ten kto latał żył dwa razy..raz na ziemi, raz w powietrzu"... "

Ostatnio edytowane przez BABA : 09.12.2008 o 23:24
BABA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2008, 02:01   #36
Maniok
 
Maniok's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 183
Motocykl: RD07a
Maniok jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 2 godz 42 min 16 s
Domyślnie Taki cytat w temacie...

"Na motocyklu ekran znika. Kontakt z całym otoczeniem jest pełny. Człowiek jest aktorem na scenie, a nie widzem, i to poczucie uczestnictwa jest przemożne. Beton, na którym gwiżdżą opony o dziesięć centymetrów poniżej twej stopy, jest realny, to ten sam, po którym chodzisz, tak zatarty w pędzie, że nie możesz go wyraźnie dostrzec, lecz przecież możesz opuścić stopę i dotknąć go, kiedy tylko zechcesz i to doświadczenie jest zawsze w bezpośrednim zasięgu świadomości."

Robert M. Pirsig "Zen i sztuka oporządzania motocykla"

Nie nie do końca o motocyklach.... gorąco polecam
__________________
Zen i sztuka oporządzania AT.
Maniok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2008, 02:15   #37
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

o matko mam to. razem z fromem i frojdem.
odlot na wieczór lepszy niz B16
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2008, 09:27   #38
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

BABA - czytałaś Magię Seksu pana G. Mastertona Myślałem, że jestem wyrafinowanym perwersyjnym zbokiem ale to co napisał ... drugi raz bałem się przeczytać więc oddałem znajoMEj
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2009, 11:42   #39
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie Co warto przeczytać przed / po podróży - kącik dobrej książki

Mamy już na forum bardzo dużo ciekawych relacji z podróżny (dużych i małych). Mamy też dział "Podróż marzeń" i "Co warto posłuchać...". W tym kontekście brakuje mi jednego kącika, w którym można by łatwo i szybko znaleźć informacje co warto przeczytać przed / po podróży. Przynajmniej ja nie mogę takiego wątku znaleźć, a jak jest to przepraszam i proszę Panie Admin ten post zlikwidować. Intuicja mi mówi, że bogata wiedza naszych podróżujących, poza samymi doświadczeniami z wyjazdów, opiera się także na ciekawych lekturach. Na rynku jest teraz dostępnych tysiące książek o podróżach i "miejscach". Wiadomo, że część jest dobra, część gorsza, a część w ogóle trudno dostępna i możemy o nich nawet nie wiedzieć. Warto więc mieć jakieś wskazówki od tych co już wiedzą, po co warto sięgnąć - nie jest to wcale takie oczywiste. Dobra lektura na temat miejsca, do którego zamierzamy się wybrać, albo z którego wracamy na pewno nie zaszkodzi, a tylko się przyda.

Mam propozycję żeby umieszczać w tym wątku propozycje książek (nie stron internetowych, linków itp., tylko takich z papieru w okładce) dotyczących szeroko pojętych podróży i podróżowania. Nie chodzi mi tylko o książki motocyklowe, ale też takie które mogą przybliżyć kulturę, warunki podróżowania i rzucić ogólne tło na dany kraj. Łapią się tu też przewodniki (alternatywy dla Lonely Planet, którego osobiście nie lubię...). Jeśli będzie jakiś odzew w tym temacie, to dobrze by było zaznaczać w poszczególnych postach jakiego kraju / regionu świata proponowana książka dotyczy. Ułatwi to wszystkim szukanie. W istniejących relacjach z podróży jest już sporo propozycji ciekawych książek (tylko, że są porozrzucane po różnych miejscach). Tak od razu przychodzi mi na myśl Chris Scott, o którym wspominał Podos, czy ostatnie "Moje Indie" Kreta, o której wspominał LukaSS. Jest tego na pewno więcej i liczę, że autorzy tych propozycji się tutaj ujawnią. Nie ukrywam, że bardzo też liczę na ciekawostki o Polsce (może grupy regionalne tutaj przyjdą z pomocą). To by było na tyle.

Na początek...

Azja - Tybet / "Tybet, Tybet" Patrick French

Świetna książka o tym jak naprawdę jest w Tybecie, z porządnym tłem historycznym. Pierwsza, na którą trafiłam, nie "czarno - biała" opowieść o wyidealizowanym Shangri La, jak często Tybet jest przedstawiany. Gorąco polecam. Mnie wciągnęła bardzo.

Polska / Przewodnik "Beskid Niski" wydawnictwa Rewasz (w ogóle uważam, że przewodniki po Polsce Rewasza są niezłe).

Dużo ciekawostek o zapomnianych miejscach tego regionu.

Pozdrawiam
__________________
Ola
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2009, 12:18   #40
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,679
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 godz 32 min 0
Domyślnie Joe Kane Z nurtem Amazonki

Bardzo fajny pomysł Ola

Polecam książkę Joe Kane-a "Z nurtem Amazonki"

Tutaj kilka słów o książce:

http://www.ceneo.pl/22248
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.