Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.05.2016, 10:50   #1071
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 4 min 54 s
Domyślnie

Moje roztrzaskane kolano skaładali mi w Bieruniu w Galmed, gdzie składają piłkarzyków i innych siatkarzy.
Nie zakładali mi gpisu ani żadnego usztywnienia. Kazali cały czas ruszać nogą bez obciążenia, żeby się nie zastała.
Po dwóch tyg po operacji byłem w stanie zgiąc w pełnym zakresie kolano.
Pan doktor podsumował 'ma pan szczęście, że ortopedia nauczyła się już że usztywnianie powoduje więcej strat niż korzyści'
Po dwóch miesiącach od operacji odzyskałem 95% sprawności.
Teraz śmigam normalnie i dodatkowo w 100% potrafię przewidzieć deszcz
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2016, 21:33   #1072
tropas


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 46
Motocykl: PD10
Przebieg: 17000
tropas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 33 min 26 s
Domyślnie

Tydzień temu obudził mnie w nocy ból barku i już nie puścił. Dopiero wczorajszą noc udało się jako tako przespać po zastrzyku ze sterydu. Ortopeda stwierdził ciała wolne w stawie (zapewne efekt jakiejś motogleby z przeszłości) i konieczność artroskopii barku. Terminy na NFZ jak na razie najszybciej na luty znalazłem - nie wyobrażam sobie że mam tyle czekać. Poczytałem nieco i ponoć w Czechach można zrobić to dużo taniej, szybciej i jeszcze nawet dostać zwrot z NFZ, ale nie znalazłem jak dotąd żadnych konkretów czy któreś konkretne kliniki czeskie mają np polskiego pracownika który pomaga na miejscu itp.
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, bądź zna miejsce w Polsce gdzie nie czeka się tak długo, to będę wdzięczny za wszelkie info.
tropas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2016, 22:23   #1073
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,241
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 28 min 27 s
Domyślnie

Witaj w klubie.
Mam ciało wolne wielkości 7mm w kolanie i w dodatku martwice kostno-chrzestną. Rok temu miałam artroskopie, teraz muszę ponownie to przejść z tym samym kolanem.
Jedyny sposób o którym słyszałam to pójść prywatnie do lekarza, który potem wciska w kolejkę na NFZ.
Ja na kolano miałam termin 5 lat, ale po trzech mi zrobili. Teraz nie wiem ile będę czekać. Może miesiąc, może rok.

wytapatalkowano
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2016, 22:39   #1074
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 59 min 42 s
Domyślnie

Ojciec przechodził zabieg w czeskiej klinice . Usuwanie zaćmy .NFZ zwrócił 80 %. Załatwil wszystko przez pośrednika który skasował 400 zł , dowiózł ojca i debrał z kliniki , załatwił wszystkie potrzebne papiery do ubiegania się o zwrot. W Polsce na oko na które już zupełnie nie widział dostał termin na 2020 rok .
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2016, 09:17   #1075
tropas


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 46
Motocykl: PD10
Przebieg: 17000
tropas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 33 min 26 s
Domyślnie

Jeśli zabieg jest jednodniowy (tak jak właśnie zaćma) to nie trzeba mieć wcześniejszej zgody NFZ, na artroskopię już trzeba ją mieć, a z tego co czytam to ustawa niejasno określa zasady więc można je dowolnie interpretować znajdując powód do odmowy, ale spróbuję się coś w NFZ dowiedzieć.
Transglobal - jeśli masz namiar na tego pośrednika to daj tu lub na PW.
tropas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2016, 10:19   #1076
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 59 min 42 s
Domyślnie

Spróbuje zorientować sie w temacie
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2016, 19:51   #1077
tropas


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 46
Motocykl: PD10
Przebieg: 17000
tropas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 33 min 26 s
Domyślnie

Jakimś cudem udało mi się dostać dogodny termin w krajowej służbie zdrowia, więc temat z Czechami odpuszczam, ale myślę że jest to dobra alternatywa jeśli komuś wytyczą odległy termin zabiegu ortopedycznego. Z tego co udało mi się ustalić procedura (w przypadku zabiegów wymagających pozostania w szpitalu na noc) jest taka:
- zapisujemy się na zabieg w polskim szpitalu i bierzemy pisemne potwierdzenie terminu zabiegu
- pobieramy wniosek stąd
- idziemy do lekarza z którym wypełniamy wniosek - lekarz wpisuje termin w jakim nasz przypadek powinien zostać zrobiony
- znajdujemy szpital za granicą który zrobi to w dogodnym dla nas terminie
- składamy wniosek do NFZ i czekamy do 30 dni na odpowiedź, jeśli jest pozytywna to płacimy za granicą z własnej kieszeni, bierzemy rachunek (musi być wystawiony przez szpital który ma umowę z odpowiednikiem NFZ w danym państwie)
NFZ zwraca pieniążki tylko do wysokości stawki którą płaci w Polsce, więc kliniki na zachód od odry raczej odpadają.
W moim przypadku czyli artroskopia barku stawka NFZ to ok 2500zł (info z neta niepotwierdzone u źródła).
Znalazłem czeski szpital Trinec www.nemtr.cz/index.php/pl/ gdzie Pani która odebrała tel była polką a lekarz z którym zostałem połączony w celu ustalenia terminu wizyty rozumiał co mówię i dało się dogadać bez problemu. Termin czekania na wizytę to miesiąc ale tylko ze względu na okres urlopowy, a po wizycie ok 2-3 tyg na zabieg, koszt zabiegu 1500zł.
W polskich szpitalach (obdzwoniłem chyba wszystkie w promieniu 200km) średni czas oczekiwania to półtora roku, a koszt takiego zabiegu prywatnie to 5-10 tys zł w zależności od skomplikowania zabiegu, czyli o ostatecznej cenie dowiedziałbym się dopiero po zainwestowaniu w prywatne wizyty i wstępne badania w danej klinice, w Trincu natomiast z góry określili ostateczną cenę.
tropas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2016, 14:25   #1078
asti
 
asti's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 101
Motocykl: nie mam AT jeszcze
asti jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 22 godz 40 min 53 s
Domyślnie

Cześć. Czy ktoś z obecnych miał kiedyś zerwane więzadło przednie? Właśnie dostałam wyniki rezonansu i nie wygląda to najlepiej.

Ilość płynu w jamie stawowej znacznie zwiększona. Całkowite lub prawie całkowite zerwanie ACL. PCL o zachowanej ciągłości, gładkich zarysach i typowym sygnale. Obrzęk tkanki tłuszczowej w dole podkolanowym - jak po uszkodzeniu tylnej ściany torebki stawowej. Obie łąkotki typowo położone, o gładkich zarysach i niezmienionym sygnale. Stłuczenie tylno-bocznej części LTC, z drobnym wgnieceniem warstwy korowej kości tuż poniżej tylnej krawędzi powierzchni stawowej kłykcia. Niejednorodny sygnał chrząstki w tylnej części LTC może odpowiadać chondromalacji lub zmianom po kompresyjnym uszkodzeniu powierzchni stawowej (bez ubytku chrząstki). Stłuczenie chrząstki i warstwy podchrzęstnej na dolnej, obciążanej powierzchni LFC przy krawędzi bocznej. LCL o gładkich zarysach, niepogrubiałe, o niezmienionym sygnale. Obraz ścięgna mięśnia podkolanowego, pasma biodrowo-piszczelowego oraz mięśnia dwugłowego uda i głowy bocznej mięśnia brzuchatego łydki w zakresie objętym badaniem niezmieniony. Chrząstki przedziału przyśrodkowego gładkie, bez zmian w warstwie podchrzęstnej. Niewielkie uszkodzenie MCL w części głębokiej, łąkotkowo-udowej (st. I/II). Obraz ścięgien mięśni tworzących gęsią stopkę oraz mięśnia półbłoniastego i głowy przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki w zakresie objętym badaniem niezmieniony. Obraz więzadła i troczków rzepki oraz ścięgna mięśnia czworogłowego uda niezmieniony. Drobne ogniska chondromalacji III po stronie przyśrodkowej i w części centralnej rzepki oraz po stronie przyśrodkowej w dolnej części powierzchni rzepkowej.
__________________
Wszystko możesz.
Nic nie musisz.
asti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2016, 15:14   #1079
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 1 min 0
Domyślnie

Jak nie chcesz przyśpieszonego zwyrodnienia stawu, to czeka Cie przeszczep więzadła, przewiercą kłykcie,zrobią przeszczep z półścięgnistego i ustabilizują zatrzaskami, jest też szansa że zrobi się blizna,która częsciowo przejmie funkcje acla, a te obrzęki szpiku to stłuczenie, powinn sie wygoić
radiolog jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2016, 11:36   #1080
asti
 
asti's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 101
Motocykl: nie mam AT jeszcze
asti jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 22 godz 40 min 53 s
Domyślnie

Wczoraj na konsultacji. ortopeda stwierdził, że nie potrzebna mi rekonstrukcja. Wystarczy wzmocnienie mięśni nóg.
Na razie czekam aż trochę się wygoi i pójdę na kolejną konsultację.
__________________
Wszystko możesz.
Nic nie musisz.
asti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
??Kącik Video-Edytora - PROPOZYCJA Tymon Inne tematy 4 06.05.2011 10:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.