Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.07.2008, 22:38   #11
Dnieprw


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rymanow
Posty: 36
Motocykl: RD04
Dnieprw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
jak wspomnialem - nie mialem, ale wysluchując niemal za kazdym razem od MrHW (kurde, ten to demagogiem jest .. ;D ) to mi chyba sie udzieliło. Nie mniej widzialem, ze to naprawde lata i mnie jakos odrzucilo od tego.

A sam celowalem w melville pro
Taaa, kupilem ta kurtalke jakis miesiac temu, ale z drugiej strony uzywam tego codziennie jezdzac do pracy, jakies 35 km. I oczywiscie na wypadach.Jest to moja pierwsza kurtka tekstylna wiec moze nie mam porownania, ale uwazam ze chociaz nie jest taka zla to na pewno nie jest warta tej kasy.Uwazam ze bedzie swietna na goracy klimat, w naszych warunkach troche sie nie sprawdza, kieszenie faktycznie lubia sie odpiac z rzepa.W ogole widzialem juz mocniejsze rzepy.Podwiewa pod te nieszczesne kieszenie, trzeba by doszyc zamek dookola , a nie tylko na gorze, ale wtedy traci sie gwarancje oczywiscie.Protektory przesowaja sie w za luznych kieszeniach, tez wypadalo by je przyszyc dodatkowo. Ale znowu ta nieszczesna gwarancja.Zdaza sie ze odpina sie rzep trzymajacy protektor na kolanach , strasznie wkurzajace jak sie wysowa protektor w czasie chodzenia na ulicy.Kieszenie sa male i przede wszystkim maja za male "wejscia" jak ktos ma wieksza reke to ciezko wlozyc do kieszeni. Brakuje duzej kieszeni na plecach, np. na rekawice, takiej jak ma np. modeka "Montana".Ta co jest w "Melvillu" jest zdecydowanie za mala.Podpinka tez wydaje mi sie za cienka, juz bym wolal polara pod spod ubrac.Membrana to oczywiscie prawie cerata i do gore-texu jej daleko, ale nie przemaka, w ogole kurtka i spodnie jak je dobrze zaimpregnowac malo przemakaja nawet bez membrany.Nie znalazlem tez zastosowania dla spinania kurtki ze spodniami- nic to nie daje i jest mozliwe do zastosowania tylko bez podpinki i membrany.Tak samo uwazam ze pasek laczacy tyl i przod kurtki (takie zabezpieczenie przed podwiewaniem) nie jest do niczego potrzebny w pozycji jaka mamy na Afri czy innych klasykach, no moze na scigaczach by sie to przydalo, nie wiem , nie jezdzilem.Z plusow to wyglada ze jest dosc trwala, wygodna na pewno i podoba mi sie jej wyglad, wymienione wady mozna dosc latwo poprawic we wlasnym zakresie, majac dostep do dobrego krawca, np. mam zamiar uszyc sobie przypinana kieszen na plecy, z mapnikiem dla "plecaczka". Niestety oznacza to utrate gwarancji.Wentylacja jest swietna, nawet bez wypinania kieszeni piersiowych, nie ma porownania do skory. Niezle spisuje sie impregnacja "Nanotex". Faktycznie po zabrudzeniu blotem, czy owadami, wystarczy przetrzec szczoteczka i jest super.No ale to prawie nowka, zobaczymy jak bedzie dalej.Mimo wszystko nie kopil bym jej jeszcze raz. Za taka cene nie powinna wymagac poprawek.
Dnieprw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2008, 09:33   #12
Kotrrin
 
Kotrrin's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Tarczyn/Wawa
Posty: 218
Motocykl: RD07a
Kotrrin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 32 min 18 s
Domyślnie

A ja wczoraj nabyłem takie portki i co ?
Zamek od rozpora został mi w dłoni dziś rano !
będzie reklamacja....
Generalnie te zamki wyglądają mi (po głębszym oblukaniu) na tandetną chńśżćżyznę choć są niby YKK.
Szkoda, no....
dałem za nie 730 PLNów - moim zdaniem za taką kaskę powinno być wszystko wychuchane kurde.
Kotrrin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2008, 11:05   #13
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 44 min 33 s
Domyślnie odziez

ja sie juz naciałem na retbikea i ostro przyjrzałem sie modece i stwierdzam-NIE! DZIEKUJE

Widziałem juz RUKKA za 1200 nowe!

Ostatnio edytowane przez calgon : 19.09.2008 o 11:09
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2008, 19:48   #14
fazi
zfazowany
 
fazi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wierzchucino
Posty: 224
Motocykl: RD07
fazi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 21 min 8 s
Domyślnie

ja dostałem juz kurtke i spodnie ale rozmiar był nie ten i musiałem odesłac,nadal czekam bo producent jeszcze nie przysłał do tego dystrybutora,także narazie nie moge nic napisac.
fazi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2008, 18:46   #15
bigos
 
bigos's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Żary / Strzelce Krajeńskie
Posty: 381
Motocykl: RD03
Przebieg: 67 000
Galeria: Zdjęcia
bigos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 16 godz 7 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kotrrin Zobacz post
Zamek od rozpora został mi w dłoni dziś rano !
będzie reklamacja....
Ja latem kupiłem kurtkę BUSE Ancona, bo Bulson (z poprzedniej epoki) nie miał wywietrzników. Po wypadzie do gorącej Chorwacji trochę żałowałem i tęskniłem za wywietrznikami takimi jak we wspomnianej Modeka (widziałem ją u RaF-a), bo te nad kieszeniami są za szybą i nie bardzo łapią powietrze, co przydaje się w upale. Teraz widzę, że gdybym zdecydował się na Modeka narzekałbym na inne mankamenty, które doskwierałyby mi teraz jesienią. Buse kupiłem od Sputnik Team na Allegro (przymierzając na stacji Orlen w Żarach). Handlujacy tymi ciuszkami siedział kiedyś też w Modeka, ale się wycofał, bo jak mówił współpraca szła dość ciężko, a z reklamacjami była trochę droga przez mękę. Modeka zazwyczaj cerowała lub doszywała to co się porwało, potrafiąc czasami przyszyć elementy nie od tego kompletu, podczas kiedy wg handlowca BUSE bez problemu pochyla się nad każdą reklamacją i w większości przypadków wymienia ciuch na nowy.
To co mnie irytuje w nowej kurtce to podobnie jak w Modeka Melville , że pomimo dużej ilości kieszeni nie ma szału z pakownością, bo jak w starej mogłem spokojnie do każdej wsadzić kominiarkę, czy portfel to w tej po wsadzeniu tylko paszportu jest już dziwnie ciasno. Denerwujący jest też rzep pod szyją, który po zdjęciu kurtki czepia sie do podszewki, co z czasem zaskutkuje wyszarpaną dziurą (szczęśliwie mam już na to patent). Pozytywem jest wspominana wcześniej duża kieszeń na plecach. To samo z pakownością jest w spodniach BUSE Bornio. Myślę, że warto na te elementy (poza membranami, podpinkami,...) zwracać uwagę w szale zakupów jakichkolwiek ciuchów.
__________________
Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
bigos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 21:01   #16
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 40 min 18 s
Domyślnie

Na Motogenie pojawiłł się test kurtki Modeka Melville w wersji Pro. Generalnie ale są i minusy. Za 1,2 kzł chyba bym szukał czegoś innego
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 22:22   #17
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Jezu Ramires zrób coś ! kiedy ten sklep Hein Gericke w PL ...?
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 23:13   #18
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 1 min 47 s
Domyślnie

no musze na niego zapracowac, niemcownia dziwne warunki stawia cos ... ale pracuje nad tym
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2008, 07:34   #19
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szwedzkikucharz Zobacz post
Za 1,2 kzł chyba bym szukał czegoś innego
Nie no 1200 PLN za coś z Sympatexem to jest przegięcie
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2008, 11:08   #20
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
Nie no 1200 PLN za coś z Sympatexem to jest przegięcie
mialem to samo napisać ale sie dalej obawiam że ktoś na mnie wkurwi sorry ale modeka ma hujowych wykonawców a księgowych z wężem w kieszeni
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.