Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.01.2017, 14:27   #11
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 623
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 22 min 56 s
Domyślnie

Od ośmiu lat w rękach kolegi, twierdzi że suchy, praktycznie cały czas stoi pod dachem. Ostatnio uszczelniane okna dachowe i "brodzik i lodówka po regeneracji" cokolwiek to oznacza...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_0453.JPG (717.2 KB, 43 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_0452.JPG (782.1 KB, 34 wyświetleń)
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 14:39   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 41 min 13 s
Domyślnie

Z ciekawości na ile właściciel wycenia to auto?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 14:39   #13
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Sorry ale jestem po wyjeżdzie takim kamperem. W dodatku z silnikiem 2,5. Ten Twój z silnikiem 1,9 - obsra się na Norweskich drogach. W dodatku na zjazdach z takich dróg widziałem nie raz nowsze campery które zjeżdżały 20 km/h a smród z hamulców wyprzedzał nadjeżdżającego o kilkaset metrów...
Jeśli tereny nizinne - ok, ale czy Ty na tym zarobisz (w sensie korzyści finansowych) to byłbym sceptyczny - pali 12/100km (a w Norwegi paliwo to spory koszt), do tego opłaty za drogi - nie znam kosztów bo zawsze motocyklem (za free), ale to będą jakieś koszty.
Po dwutygodniowych wczasach czechy, słowacja, wegry, słowenia i back - przestałem być fanem camperowania. Zanim kupisz (bo też chciałem), wynajmij i wybierz się na jeden wyjazd. Będziesz wiedział jak to jest, na czym można oszczędzić, co jest tak naprawdę potrzebne w takiej podróży, a bez czego można się obyć, no i czy naprawdę to ci się podoba....
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 14:44   #14
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 623
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 22 min 56 s
Domyślnie

Wycenia na 25 000 pln
Co do wypożyczenia, to też miałem taki plan, ale on spycha swojego teraz, i się zastanawiam, brać, a jak się nie spodoba to spychać dalej... Ot dylematy...
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 16:03   #15
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Sorry ale jestem po wyjeżdzie takim kamperem. W dodatku z silnikiem 2,5. Ten Twój z silnikiem 1,9 - obsra się na Norweskich drogach. W dodatku na zjazdach z takich dróg widziałem nie raz nowsze campery które zjeżdżały 20 km/h a smród z hamulców wyprzedzał nadjeżdżającego o kilkaset metrów...
Jeśli tereny nizinne - ok, ale czy Ty na tym zarobisz (w sensie korzyści finansowych) to byłbym sceptyczny - pali 12/100km (a w Norwegi paliwo to spory koszt), do tego opłaty za drogi - nie znam kosztów bo zawsze motocyklem (za free), ale to będą jakieś koszty.
Po dwutygodniowych wczasach czechy, słowacja, wegry, słowenia i back - przestałem być fanem camperowania. Zanim kupisz (bo też chciałem), wynajmij i wybierz się na jeden wyjazd. Będziesz wiedział jak to jest, na czym można oszczędzić, co jest tak naprawdę potrzebne w takiej podróży, a bez czego można się obyć, no i czy naprawdę to ci się podoba....
Andrzej dobrze podsumowal- slowa poparte doswiadczeniem
Norwegia i Alpy sa specyficzne- winkle, podjazdy. Trzeba lubic krecic kierownica i miec troche koni pod maska.
Taki kamper, z duza buda- nastaw sie, ze zrobisz dziennie 2x mniej kilometrow niz osobowka.
Przy zwiedzaniu,objazdowce licz nie wiecej niz 300 km dziennie przebiegu.
Do kamperowania trzeba miec duzo czasu, (byc bezrobotnym, nauczycielem, albo byc na emeryturze)
Kamper ,zwlaszcza starszy wymaga tez dogaldania i pogrzebania przy nim systematycznie. Sam mam kampera na transicie, z 1990 roku, w krotkiej wersji, z wysokim dachem- ale na szczescie silnik super, igla, 110km/h jedzie na dlugiej trasie, w zakretach tez calkiem spoko.

Moim zdaniem cena tego co masz na oku nie jest okazyjna, a kamper tego gabarytu to juz nie jest zwykla popierdulka.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 16:42   #16
kuntakinte
 
kuntakinte's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Tychy (PL) Hannover (D)
Posty: 276
Motocykl: RD04
Przebieg: 112000
kuntakinte jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 14 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Camperem podrozowac to calkiem inny typ urlopu. Spokoj i relaks i nastawienie musi byc odpowiednie. Jesli ktos chce camperem tyle kilometrow w dzien przejechac co samochodem, ten bedzie napewno wiecej gonil niz odpoczywal? A jesli ktos mysli, ze camperem moze tanio urlopowac to tym bardziej bedzie rozczarowanym. Mozna tanio ale to raczej w kraje jak Rosja, Ukrania, Moldawia.
Camper naturalnie najlepszy pojazd dla emeryta, poniewaz u pracujacego camper 99% czasu stoi nie korzystany i to moze strasznie denerwowac.
Ten samochod na zdjeciach bardzo fajnie wyglada. Ogolnie Ducato z tych lat sa strasznie zajechane a ludzie jeszcze chca o niewiele mniej.
@Vooytas
Dekasyl/Dekalin jest do uszczelniania najlepszy. Sikaflex jest klejem, ktory tez uszczelnia ale ktorego raczej juz nigdy nie bedziesz mogl usunac.

Ostatnio edytowane przez kuntakinte : 03.01.2017 o 16:54
kuntakinte jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 20:38   #17
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

To że koleś chce sprzedać już nic nie znaczy. Obserwowałem rynek camperów i zapewniam Cię że sprzetac taki sprzęt to jest dopiero jazda bez trzymanki. Niezłe sztuki i w dobrej cenie potrafią się bujać po różnych aukacjach po kilka miesięcy (i nie jest to 2-3 ale 7-8). Potem znikają z oferty, po to by się pojawić w kolejnym sezonie. Taj jak kolega napisał - to żadna okazja.... tkich okazji będziesz miał przed sezonem dwie strony...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 21:42   #18
Dren
 
Dren's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Wwa
Posty: 179
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dren jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 36 min 38 s
Domyślnie

Jazda kamperem to nie wyścigi. Można się toczyć zgodnie z przepisami bezstresowo. To w końcu urlop. Jak z pewnych rąk, to bym brał bez zastanowienia. Silnik 1.9 konstrukcja znana, szału nie robi ale zawsze dojedzie.
__________________
V-strom 1050XT
Dren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 21:45   #19
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Szfagier co roku kupował campery Ducato. Rok temu 1.9 bez turbo, w 2016 znalazł tdi. Szuka tzw. okazji w Niemcowni.
Ten pierwszy muł straszny, ale chodziło mu aby dojechać nad polskie morze i mieć gdzie spać z rodziną, niemniej podróż z Poznania w okolice Kołobrzegu trwała i trwała...
1.9tdi już lepiej się zbiera, jednak tytanem prędkości nie jest.
W każdego włożył sporo pracy i trochę środków.
Przede wszystkim wszystko do prania i czyszczenia, ma garaż z detalingiem więc to najmniejszy pikuś. Najwięcej roboty miał w przypadku jednego i drugiego z wymianą części podłogi pod kuchnią i prysznicem, tam gdzie mogła dostać się woda i dostawała.
Dalej wymiana silikonów wokół kuchni i kibelko-przysznica.
W przypadku drugiego miał problem z kuchenką, chwilę przed wyjazdem okazało się że nie pali, w sezonie nie do zrobienia od ręki bo szpece zawaleni robotą, chyba wziął ze sobą osobny palnik z butlą.
Tego drugiego wygłuszył, kupił maty i od strony silnika położył bo hałas spory się dobywa. Trochę pomogło.
Kupił z innego ducato wspomaganie i zakładaliśmy w trudzie i znoju, źle, czyli słabo zakuli węże ze złączkami, trochę oleju poszło na ziemię. Ale w końcu działało co przydawało się.na manewrach, zwłaszcza jak kobita kręciła sterem.
Z ważnych rzeczy to w każdym montował chińską kamerę cofania, za kilkadziesiąt dych, w takiej kolubrynie zwłaszcza na campingu nie do przecenienia.
Akumlatory, bo są dwa, przeważnie do wymiany bo to mało jeździ poza sezonem.
Coś.tam jeszcze odmalował bo to pedant, wiedział że sprzeda po sezonie ale robił jak dla siebie.
W tym roku zarzekał się że kupi przyczepę, ale z dwóch powodów: pierwszy to taki że nigdy nie miał i chce zobaczyć czy nie fajniej; drugi to taki że i tak się nie włóczy tylko jadą famułą 300km w jedno miejsce, rzucają kotwicę i tyją opalając się.przy okazji.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 21:46   #20
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 39 min 59 s
Smile

A mi się podoba.JeSli jeździłeś ciężrówką to wszędzie tym wjedziesz.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.