Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.01.2018, 12:17   #11
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 9 godz 51 min 29 s
Domyślnie

Masakra. Rok temu osobiście miałem awanturę z myśliwym. Biegnę sobie w moim ulubionym lesie przy niedzieli i widzę gościa z flintą. Pytam typa co on wyprawia najlepszego. "Mamy polowanie" - tyle odburknął. Zero zabezpieczenia, zero info, że mają taką akcję. Droga gminna prowadząca do wsi!!! 200 metrów wcześniej widziałem parkę małolatów na potencjalnej lini strzału. Wyciągam telefon, bo do typa nie docierają takie argumenty..... Zmądrzał.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 12:58   #12
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 17 godz 48 min 11 s
Domyślnie

Bycie przeciw myslistwu stalo sie po prostu modne, kazdy moze byc bohaterem i uratowac biednego pluszaka jednoczesnie zakladajac buty ze skory i wstawic fotke na fejsbuczka...

Nie jestem po zadnej ze stron, jestem za rozumem i niesmialo podpowiem jaki bedzie tego efekt.

W rzeszy to dzialanie przeciw mysliwym bylo modne w latach 90tych i efektem tego jest spadek liczby mysliwych az do dnia dzisiejszego. W koncu udalo sie ekologom uratowac biedne pluszaki... Swiat w koncu sie ucywilizowal.

No ale pluszak ma to gdzies i sie rozmnozyl, potrzebuje zrec i niszczy czesto pola na potege, rolnicy zbieraja coraz mniej i efektem tego jest, ze na wiosne bedzie bundeswehra !!! gonic za pluszakami aby zredukowac (nie wytepic) populacje pluszakow!!! Ciekawe czy bedzie to robic czolgami, nalotami dywanowymi czy moze humanitarnie zastrzykami usypiajacymi...

Nie postawilem zadnego znaku zapytania i nie oczekuje odpowiedzi by nie zaczela sie gownoburza jak to drzewiej bywalo.

Rozumu i zdrowia zycze
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 13:01   #13
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,348
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 16 min 51 s
Domyślnie

A może na granicy swojego lasu postawić tabliczki : uwaga odstrzał , i co jakiś czas wywalić za ślepaków.
Jak się informacja rozejdzie to nie będą w szkodę włazić.

Fassi , tu chodzi tylko o włażenie na cudzy teren a nie rozpatrywanie zasadności zabijania do zwierząt. To różne tematy.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 13:20   #14
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Ja to nie mam nic przeciwko mysliwym , bo niestety w niewielu rejonach mamy selekcje naturalna i uwazam, ze sa potrzebni.......
Jakis czas temu bardzo lubowalem sie w lesie i spedzialem tam duzo czasu. Tak mi nawet wpadlo co to moze zostac mysliwym, wiec wybralem sie na kilka polowan co to by zobaczyc jak to jest...... koniec koncow nie zamienilem aparatu na flinte i tak sobie chodzilem po lesie..... po kilku latach dowiedzialem sie , ze jestem klusownikiem , bo jak to spedzam tyle czasu w lesie - po co?
Nie mam nic przeciwko "rozumnym" mysliwym , bo troche pracy w lesie robia i czesto za swoje pieniadze ,maja takie hobby i dobrze.
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 13:28   #15
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 17 godz 48 min 11 s
Domyślnie

Dzieju, zeby zredukowac populacje to trzeba wejsc na czyjs teren i zabranianie tego jest nielogiczne. Pominmy tu sytuacje gdzie ktos z flinta siedzi w ogrodku w krzakach malinowych.

Jakby wprowadzic taki zakaz wejscia na prywatny teren lesny to redukcja pluszakow traci sens. Widze jedynie rozwiazanie ze prywatny ogrodzi teren tak aby zaden pluszak (lub tyle sztuk ile chce) siedzi sobie na jego terenie i sobie zyje. Takie prywatne zoo.

W rzeszy mysliwy placil kiedys prywatnemu wlascicielowi bilet wstepu na jego teren. Kiedys to byla duza kasa. W tej chwili ceny biletow spadaja bo szkody na terenie prywatnego lasu (i okolicznych pol) sa przepotezne i wlasciciel chce np. 20% z ubitego pluszaka nie pytajac nawet o zaplacenie wejsciowki za bilet.

Myslistwo jest tak dlugo jak istenieje czlowiek i ma swoje prawa i zadna ustawa ani zakazy tych praw nie zmieni.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 13:32   #16
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,586
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 18 godz 32 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
A może na granicy swojego lasu postawić tabliczki : uwaga odstrzał , i co jakiś czas wywalić za ślepaków.
Jak się informacja rozejdzie to nie będą w szkodę włazić.
Mój znajomy zrobił podobny myk żeby zniechęcić grzybiarzy do penetrowania jego ulubionego kawałka lasu. Wbił w odpowiednim miejscu tabliczkę z napisem "Uwaga Żmije" i ruch rzeczywiście się zmniejszył.
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 13:43   #17
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,348
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 16 min 51 s
Domyślnie

Myślistwo a zabijanie dla przyjemności to dwie różne sprawy zbyt często ze sobą mylone i wykorzystywane.
Człowiek zachwiał ekosystemem a teraz wymyśla sposoby by to "naprawiać".
Jak człowiek zaistniał to nie było myślistwo tylko zdobycie jedzenia w ilości potrzebnej.
Teraz jest to sport i zabawa pod pretekstem "regulacji" populacji którą wcześniej zaburzono.
Ale nie rozwijajmy tematu który już był , każdy ma swój punk widzenia i akceptacji.
Żeby zabijać trzeba mieć odpowiedni charakter , normalny człowiek nie ma z tego przyjemności ani ochoty na strzelanie do zwierząt.
W nawiązaniu to treści tematu dotyczącego prywatnego terenu gdybym miał swój las to bym przeganiał "regulatorów" z bronią.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 13:46   #18
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,348
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 16 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zet Johny Zobacz post
Mój znajomy zrobił podobny myk żeby zniechęcić grzybiarzy do penetrowania jego ulubionego kawałka lasu. Wbił w odpowiednim miejscu tabliczkę z napisem "Uwaga Żmije" i ruch rzeczywiście się zmniejszył.
Dobre, ja bym napisał , "Hodowla żmij , wychów naturalny-leśny" , a do tego tabliczkę : " W tym roku 34 ukąszonych , 8 zmarło"
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 14:00   #19
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 17 godz 48 min 11 s
Domyślnie

Dzieju, Ty nie wpuscisz, drugi nie wpusci, trzeci i kolejny, a za krotki czas masz pod drzwiami wscieklych rolnikow i sasiadow lesnych i innych ktorym wyrzadzono szkody. Beda oczywiscie chcieli kase za szkody, ktore pluszaki zyjace na Twoim terenie wyrobily na sasiadujacych polach. I nie chodzi mi o porycie 3mkw przez dziki. Szkody ida w 100% na dzisiatkach ha i tego co ktos tam chcial zebrac z tego wzgledu ze tych pluszakow jest po prostu za duzo.

Przyklad z dzisiejszej rzeszy. Kiedys wlasciciele chcieli gruba kase za polowanie na ich terenie a teraz "prosza" sie aby ktos to zrobil. Zamknij Twoj las (nie mam tu na mysli 1ha, tylko setki hektarow) i po kilku latach zmiekniesz jak bedziesz musial kase wylozyc na odszkodowania. W tym czasie bedzie w Twoim lesie setki jak nie tysiace pluszakow do odstrzelenia i bedziesz musial wezwac wojsko bo mysliwi nie daja rady.

Twoja decyzja bedzie miala potezne skutki w przyrodzie, bo przyroda ma gdzies Twoje prawa.

Sytuacja calkowicie sie zmienia, kiedy powiesz ze nikt nie ma wstepu na Twoj teren i Ty bedziesz tam ze swoim mysliwym pilnowal aby Twoje prawo bylo blisko prawa natury. Tak to OK.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 15.01.2018 o 14:08
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 14:24   #20
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Pewien pseudo ekolog pyszczył na myśliwych, że mordują zwierzaczki do czasu jak zapierniczył w dzika samochodem. Latał po sądach o odszkodowanie oczywiście gówno ugrał. Jakże się zmieniło jego podejście do myśliwych, teraz okazało się że zwierzyna się rozmnożyła i trzeba redukować bo zagrożenie na drogach jest. Sam gotów jest zabezpieczać polowania. Myśliwi tylko zabijają zwierza, a mięso idzie do sklepów gdzie zajadają się nim wszelkiej maści eko i nie eko zboki. Ja mam parę h i nigdy nie było problemu z myśliwymi, wolę jak zapolują sobie od czasu do czasu niż szacowanie szkód. Fajnie jak to będzie dzik, ale są też żubry. Sąsiadowi w jeden dzień załatwiły 5ha rzepaku. Wojewoda wypłaca tylko na podstawie wyroku więc na kasę trzeba czekać do następnych żniw. Jak komuś myśliwi na polu przeszkadzają, to niech ogrodzi, pokrywają chętnie część kosztów.
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukuję ludzi z Gdańska i okolic motomax Inne tematy 4 08.02.2013 14:46
To jak,wyjde na ludzi??.. adriej672 Inne tematy 22 14.08.2010 20:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.