Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 24.01.2023, 21:41   #11
Yarro


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Białystok
Posty: 75
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Yarro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 17 godz 30 min 28 s
Domyślnie

Mam Parkside akumulatorową i nie polecam. Do sporadycznych prac w domu może wystarczyć, ale generalnie zbyt mała moc powoduje, że zlutowanie grubszych przewodów lub na zewnątrz przy wietrze czy mrozie jest problematyczne (nie można rozgrzać przewodu do odpowiedniej temperatury i trzeba "smarkać" cyną). Jeździ ze mną jako awaryjna, ale używałem już dawno temu.
Gazową też miałem, nie pamiętam firmy, ale parę lat temu kosztowała ok. 200zł. Dopóki działała była bardzo dobra, na pełnej mocy dawała radę nawet na wietrze, funkcja palnika bardzo przydatna przy termokurczach. Niestety zużycie gazu jest dość duże, przy pracy nie ma sensu cały czas włączać i wyłączać, a nawet przy minimalnej nastawie gaz się zużywa. Druga wada to problem chyba wszystkich lutownic gazowych, po pewnym czasie nie odpalają z wbudowanego zapłonu. W pracy przewinęło się ich kilkanaście, prędzej czy później każdy miał z tym problem.
Jak jest prąd to kolbowej czy transformatorowej nic nie zastąpi, jak nie ma to każda działająca jest zbawieniem.
Yarro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Tags
lutowanie lutownica


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.