Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.08.2009, 11:49   #21
tomozdyn
 
tomozdyn's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 77
Motocykl: RD07a
tomozdyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 54 min 12 s
Domyślnie

Tu sie nie zgodze z Toba. Motocykl zadbany poprzedni wlasciciel niczego nie ukrywal. Jedynie nie doczytal jaka zebatke wlozyc.
jak juz wlozyl 17 zebowa to z automatu lancuszek sie napial.
tomozdyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2009, 12:05   #22
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Sorry, zle sie wyraziłem, tylko chciałem zwrocic uwagę, ze przyczyną jest/była nieprawidłowa espolatacja motocykla a nie wada łożyska jak sugeruje tekst: "Z tym łożyskami jest jakaś d.pa"
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2009, 15:28   #23
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Jeśli chcesz dobrego mechanika za 1/2 cenę Plazy (lub nawet mniej)
to Ci wyślę na
lokalizacja dolnośląskie
ksywa i nazwisko jednoczesnie - Pajda
Ma dużo pracy ,ale w zimie Ci zrobi
Mogę go naprawdę polecić
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2009, 01:16   #24
tomozdyn
 
tomozdyn's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 77
Motocykl: RD07a
tomozdyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 54 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Jeśli chcesz dobrego mechanika za 1/2 cenę Plazy (lub nawet mniej)
to Ci wyślę na
lokalizacja dolnośląskie
ksywa i nazwisko jednoczesnie - Pajda
Ma dużo pracy ,ale w zimie Ci zrobi
Mogę go naprawdę polecić
Wielkie dzieki Franz.
Królowa juz rozebrana w Motoriście w Wawie.
Bardzo sensowne Chłopaki i z gadki i z roboty. Jak złożą mi motusza będę mógł wydać pełną opinię. Jak do tej pory 6+. Co do ostatniej wypowiedzi Podos-a, łożysko wałka zdawczego jak pada to wina eksploatacji. Japończyk nie przypuszczał, że Polak tak napnie łańcuch dlatego tak głęboko schował część która nie powinna się zepsuć tak jak rozrząd.
tomozdyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2009, 09:48   #25
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Nikt nie dodał ( albo nie doczytałem)
Oszczędność nie popłaca. Duży wpływ ma zużyty łańcuch napędowy. W takim łańcuchu nie ma możliwości własciwego wyregulowania.
Łańcuch jest albo bardzo napięty albo lużny. Jest to dożynanie na własne życzenie łożyska wałka .
Wiem,że często łańcuch się nawet skraca... .
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2009, 15:15   #26
Mecia
stęchły
 
Mecia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zbąszyń
Posty: 444
Motocykl: RD07a
Przebieg: 130000
Mecia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 20 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Jeśli chcesz dobrego mechanika za 1/2 cenę Plazy (lub nawet mniej)
to Ci wyślę na
lokalizacja dolnośląskie
ksywa i nazwisko jednoczesnie - Pajda
Ma dużo pracy ,ale w zimie Ci zrobi
Mogę go naprawdę polecić
Zgadzam sie z Franzem, Pajduś złoty człowiek. Na zime moja u niego ląduje.
__________________
Wichura
Mecia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2017, 23:17   #27
Artur650


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Świdnik
Posty: 5
Motocykl: RD07
Artur650 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 36 min 27 s
Domyślnie Luz wałka zdawczego xrv 750

Witam wszystkich na forum ,mam zamiar stać się w końcu właścicielem wymarzonej Hondy
Africa Twin ,chcę kupić motocykl od znajomego który udostępnił mi motocykl do obejrzenia ,po wstępnej analizie u mechanika motocykl jest w niezłym stanie i wszystko było by dobrze gdyby -no właśnie Newralgiczny punkt czyli wałek wygląda naprawdę bardzo dobrze (jest to motocykl z 99r przebieg 72 tys )na wieloklinie nie ma luzu zębatka- czyli super ,ale po zdjęciu zębatki sam wałek dotykając palcami ma niestety minimalny luz i to nie tylko wzdłuż ale również boczny Luz tak jak powiedziałem jest naprawdę minimalny ,wałek toczy się normalnie jak się pokręci bez chropotania no ale jest dylemat Mechanik motocyklowy mówi mi że niestety łożysko (przeciągnięte) duże koszty wiadomo temat przewałkowany ,pojechałem do Hondy -salon mówią żeby się nie przejmować motocykl nie nowy i najczęściej wymieniają wałki z łożyskami nie ma problemu ,pytałem dalej w innym serwisie Hondy tym razem Warszawa ta sama opinia z czasem trzeba będzie wymienić ale jak wałek dobry to jest najważniejsze Doradzam się Was użytkowników tych motocykli ponieważ jestem świeży wcześniej użytkowałem motocykle offroad ktm i dopiero zaczynam przygodę Proszę o pomoc w tym temacie bo nie wiem co mam robić motocykl fajny myślę nic lepszego nie kupie bo ciężko a sprzedawca uczciwie podszedł do tematu zrobił nim od zakupu może 4tyś sporo dał stoi pod blokiem się marnuję
Artur650 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 01:19   #28
redneck
 
redneck's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Nowy Tomyśl
Posty: 209
Motocykl: RD07a
redneck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 3 godz 16 min 4 s
Domyślnie

Witam

,,Hondy -salon mówią żeby się nie przejmować motocykl nie nowy i najczęściej wymieniają wałki z łożyskami nie ma problemu''

Tekst mi się podoba ale nie do końca się z nim zgadzam. W tym wszystkim jest tylko jeden mały problem- duże koszty.

Wałek zdawczy, oryginalne uszczelki, łożyska- ok 1500 zł (jeżeli reszta będzie zdrowa);
I wystarczy znaleźć mechanika który będzie chciał się tym zająć za rozsądne pieniądze.
Większość woli zmieniać olej i klocki niż rozpoławiać silnik.
Ja to przerabiałem, mój mechanik za wymianę wałka, napędu i pełen serwis wziął 1500 za robotę.
Ogólnie min. 3000 zł.
redneck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 08:46   #29
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,948
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artur650 Zobacz post
Witam wszystkich na forum ,mam zamiar stać się w końcu właścicielem wymarzonej Hondy
Africa Twin ,chcę kupić motocykl od znajomego który udostępnił mi motocykl do obejrzenia ,po wstępnej analizie u mechanika motocykl jest w niezłym stanie i wszystko było by dobrze gdyby -no właśnie Newralgiczny punkt czyli wałek wygląda naprawdę bardzo dobrze (jest to motocykl z 99r przebieg 72 tys )na wieloklinie nie ma luzu zębatka- czyli super ,ale po zdjęciu zębatki sam wałek dotykając palcami ma niestety minimalny luz i to nie tylko wzdłuż ale również boczny Luz tak jak powiedziałem jest naprawdę minimalny ,wałek toczy się normalnie jak się pokręci bez chropotania no ale jest dylemat Mechanik motocyklowy mówi mi że niestety łożysko (przeciągnięte) duże koszty wiadomo temat przewałkowany ,pojechałem do Hondy -salon mówią żeby się nie przejmować motocykl nie nowy i najczęściej wymieniają wałki z łożyskami nie ma problemu ,pytałem dalej w innym serwisie Hondy tym razem Warszawa ta sama opinia z czasem trzeba będzie wymienić ale jak wałek dobry to jest najważniejsze Doradzam się Was użytkowników tych motocykli ponieważ jestem świeży wcześniej użytkowałem motocykle offroad ktm i dopiero zaczynam przygodę Proszę o pomoc w tym temacie bo nie wiem co mam robić motocykl fajny myślę nic lepszego nie kupie bo ciężko a sprzedawca uczciwie podszedł do tematu zrobił nim od zakupu może 4tyś sporo dał stoi pod blokiem się marnuję
Kupowalem razem z Piotrkiem ten motocykl od kolegi z Wawy. Nie ogladalismy walka, nie robilismy zbednego cyrku. W zadnym zakupionej At nie sprawdzalem walka, ani lozyska, nawet lozysk w kolach nie sprawdzalem, bo kupowalem motocykle od ludzi, ktorzy o nie dbali. Afra to nie moto na moto godziny. Jesli juz masz watpliwosci co do tego egzemplarza, to daj na luz. Piotrek nadal bedzie nia jezdzil, a i Ona jezdzic bedzie.
Banda lubelska jest silna i kilka Afryk mamy. Pogadaj z chlopakami, to zdejma zdawcza i zobaczysz luz na walku. Moim zdaniem to szopka.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy ten wałek zdawczy jeszcze pożyje? Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 282 26.03.2023 13:56
Miejska legenda - wałek zdawczy majki Silnik, sprzęgło, skrzynia 21 26.05.2013 10:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.