Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.11.2008, 18:24   #11
Babel
 
Babel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,731
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 22 godz 8 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majo Zobacz post
Babel o jakich przeróbkach mówisz wzgledem silnika Transalpa do 03
Porównywalem kartery silnika na http://zsf-moto.com i moim zdaniem Trampek 650 z 2007 roku ma inne mocowania silnika niż Rd 03- ale pewnie to sie da zrobić.
Nie wiadomo jak by pasowały kolanka wydechowe i wyjścia do chłodnicy
Do tego na pewno przerobka instalacji elektrycznej - moduły i regulator napiecia.
To tyle z grubsza co mi sie wydaje - pewnie wyszloby cos jeszcze.
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2008, 18:24   #12
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,718
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 19 godz 56 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Olej smaruje i chłodzi.Gdyby było inaczej to pojemność miski olejowej miała by naparstek.
Ktoś tam kiedyś jadąc do po Azji nie dolewał
i wrócił. Nawet film nakręcił jak stuka.
Ten ktoś z naszego forum jest.
Pewnie tej kontrolki nie widział bo pod słońce jechał
Chyba z tym naparstkiem przesadziłeś.Według mnie smarowanie i chłodzenie ma trochę inne podłoże.....

Załóżmy że lejemy do suchego silnika (nowy filtr oleju) 1l oleju.
Po uruchomieniu okaże się że 1,2l potrzeba jest do zapełnienia całej magistrali olejowej (razem z chłodnicą) a więc zanim olej spłynie z silnika smok będzie zasysał powietrze. Brak ciśnienia powinna zasygnalizować kontrolka. Jest jakaś minimalna pojemność przy której zapewniony jest ciągły obieg oleju - nie wiem ile to jest na pewno poniżej min na bagnecie. Jest to baza wynikająca chociażby z konstrukcji silnika długości / przekrojów kanałów itp..Żeby było bezpieczniej (zakręty jazda pod górę i góry) do tej minimalnej objętości dodana jest rezerwa bezpieczeństwa i tu dochodzimy do oznaczenia na bagnecie min - max.

Innym zagadnieniem jest długotrwałe duże obciążenie silnika przy obniżonym ciśnieniu oleju (jazda na pograniczu min tego stanu ciągłości mimo nie palącej się kontrolki) może spowodować mniej intensywne smarowanie a co za tym idzie szybsze zużywanie się współpracujących części. Prawidłowe ciśnienie to 5 - 6 Bar/5000obr/min z braku chwilowych niedoborów oleju ciśnienie może oscylować wokół
1 Bar'a kontrolka się nie zapali jej próg zadziałania to coś około 0,4Bara'
W takiej sytuacji zgodzę się z Tobą że jazda kilka tyś km bez pilnowania stanu oleju może się skończyć stukami w silniku.

Wiadomo po to jest bagnet a na nim podziałka co by pilnować stanu oleju a wracając do RD-03 (nie ma chłodnicy oleju) czy tam olej chłodzi silnik to bym podyskutował - na pewno smaruje bo Dzieju jeszcze jeździ co innego w silnikach chłodzonych powietrzem!!!
Kilka lat pracowałem na hamowni silnikowej co prawda silniki samochodowe, ale zasada działania podobna......
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2008, 21:08   #13
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Zadania oleju silnikowego



Najważniejszym lecz nie jedynym zadaniem oleju silnikowego jest smarowanie elementów silnika w celu zminimalizowania tarcia oraz zmniejszenia zużywania się części. Lecz oprócz tego ważnego zadania olej silnikowy odpowiedzialny jest również za:
utrzymanie silnika w czystości poprzez usuwanie z wewnętrznych powierzchni silnika nagarów powstających na skutek spalania i "przetransportowanie" ich do filtra oleju gdzie zostają zatrzymane;
chłodzenie silnika poprzez częściowe odprowadzenie ciepła z wewnętrznych jego części które nie są chłodzone przez układ chłodzący. Dlatego koniecznym jest utrzymanie miski olejowej w czystości aby zapewnić chłodzenie oleju;
ochrona przed korozją i rdzewieniem dzięki czemu możliwe jest uruchomienie silnika nawet po długim czasie postoju;
doszczelnienie komory spalania poprzez powstanie na siankach tulei cylindrycznych tzw. filmu olejowego który odpowiedzialny jest również za zmniejszenie tarcia;
olej silnikowy pomaga również w wytłumieniu hałasu powstałego podczas pracy silnika.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2008, 22:05   #14
Długi
 
Długi's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Otwock/Warszawa
Posty: 24
Motocykl: RD03
Długi jest na dystyngowanej drodze
Online: 50 min 19 s
Domyślnie

Jeżeli chodzi o pytanie z wcześniejszego postu to objawy są takie same niezależnie od wciśnięcia sprzęgła. Mam nadzieje że was naprowadze.... A ciśnienie w cylindrach postaram się zmierzyć i jak będą wyniki to napiszę jakie.
Długi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2008, 16:03   #15
DANDY
 
DANDY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 254
Motocykl: RD04 CRF 450 R Husqvarna TE 610
Przebieg: 50000
DANDY jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 33 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Długi Zobacz post
Jeżeli chodzi o pytanie z wcześniejszego postu to objawy są takie same niezależnie od wciśnięcia sprzęgła. Mam nadzieje że was naprowadze.... A ciśnienie w cylindrach postaram się zmierzyć i jak będą wyniki to napiszę jakie.
zmierz zmierz koniecznie !! Coś mi się wydaje że łańcuszek rozrządu Ci się skończył .
__________________
i do zobaczenia na trasie

DANDY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2008, 22:07   #16
Magnus
 
Magnus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kozienice
Posty: 165
Motocykl: EXC 200
Galeria: Zdjęcia
Magnus jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 10 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Ktoś tam kiedyś jadąc do po Azji nie dolewał
i wrócił. Nawet film nakręcił jak stuka.
Ten ktoś z naszego forum jest.
Pewnie tej kontrolki nie widział bo pod słońce jechał
Nie znasz sprawy to sie nie wypowiadaj na forum. Skoro uwazasz sie za takiego fachowca to powinienes wiedziec ze sa inne przyczyny a nie tylko oliwa. I jak bys mial taka sytuacje to bys wiedzial ze tej kontrolki nie widac nawet jak w nocy bedziesz patrzyl.
Ehhh rzygac juz sie chce - nie reformowalni.
Magnus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2008, 23:05   #17
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Magnus, żaden ze mnie fachowiec. Słucham i czytam forum, bo mówi się że tylko w ten sposób silnik afryki można wykończyć. Opowiedz jak było i utniesz sprawę a może i czyjś silnik uratujesz w drodze.
Nadepnąłem na odcisk?
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 18.11.2008 o 23:08
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2008, 23:45   #18
Magnus
 
Magnus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kozienice
Posty: 165
Motocykl: EXC 200
Galeria: Zdjęcia
Magnus jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 10 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Magnus, żaden ze mnie fachowiec. Słucham i czytam forum, bo mówi się że tylko w ten sposób silnik afryki można wykończyć. Opowiedz jak było i utniesz sprawę a może i czyjś silnik uratujesz w drodze.
Nadepnąłem na odcisk?
Tak nadepnołeś, bo wq..a mnie jak ktos nie majac pojecia o temacie rozsiewa plotki.
Niczym Bartosiewiczowa u mnie na wsi

Pierwotnie zapewne przyczyna byla oliwa, ale jak ktos robi popredce remont zeby moto puscic na sprzedaz i pozbyc sie problemu to nie trzeba wcale braku oleju zeby wkoncu sie rozsypal.
Tak wiec jak mam kogos ratowac to jedynie powiem: Nie wdpenijcie w mine bo bedzie bolało !!!

PS naszczescie teraz jest nowy i cyka jak w zegarku - 2 wypady bez najmniejszego problemu.
Magnus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2008, 00:08   #19
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

"Tak nadepnołeś, bo wq..a mnie jak ktos nie majac pojecia o temacie rozsiewa plotki.
Niczym Bartosiewiczowa u mnie na wsi "
-Te plotki są ze starego forum, jak jeszcze pociagiem wracałeś.

" Nie wdpenijcie w mine bo bedzie bolało !!! "
- Najlepsze silniki są na allegro do 1500zł (to tak tylko od siebie dodaję...)
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 19.11.2008 o 00:11
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2008, 00:32   #20
Magnus
 
Magnus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kozienice
Posty: 165
Motocykl: EXC 200
Galeria: Zdjęcia
Magnus jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 10 min 16 s
Domyślnie

Dlugi obniż obroty do granicy zgasniecia i obserwuj kontrolke czy nie miga.
Odkrec lewą oslone silnika i zobacz czy nie masz luzow na wale (na kole od alternatora) jak w granicach i wiecej niz 0,5 cm to pewnie panewki. To chyba najprostsze sposoby na sprawdzenie.
Magnus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stuki w serduchu Xargo1 Silnik, sprzęgło, skrzynia 73 12.02.2009 12:28
Stuki z silnika plakiet Silnik, sprzęgło, skrzynia 17 26.08.2008 08:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.