Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.02.2013, 11:52   #21
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

wez gietki magnes na przegubie i poszperaj w środku silnika

powyciaga co nie co opiłków

__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2013, 20:39   #22
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

Tak zrobię na razie przepłukałem dno naftą i wydmuchałem kompresorem na 15 atmosfer sporo wyszło w poniedziałek poszperam magnesem. Rozebranie pompy wymagało by chyba rozpołowienia silnika. Po prostu po miesiącu wymienię olej jeszcze raz.
Tak jak wcześniej pisałem dostałem dzis nity, oto nowy i stary.



Sprzęgło już zanitowane wszystko wydaje sie być ok.


Porobiłem parę kosmetycznych poprawek przy motorze i zanurzyłem tarcze w oleju żeby czekały na montaż.

A teraz pokaże wam mój sposób na łożyska bez spawania i bez walenia. Zbudowałem prosty ściągacz który sprawdza sie doskonale tylko w przypadkach jak ten czyli kiedy brak kilku kulek lub rozsypał się wianuszek. polega to na spiłowaniu w odpowiedni sposób główek pasujących śrub ciężko to wytłumaczyć ale zięcia wszystko wyjaśnią w razie pytań wyjaśnię szczegóły a od każdego komu to pomoże czekam na piwko







Parę minut zabawy ze szlifierką i trzeba ściąć łepki tak, żeby wchodziły do łożyska i blokowały się po przekręceniu,
jest trochę zabawy z wykręcaniem ale da się to opanować, trzeba tylko przytrzymać śrubę którą się akurat kręci
i tak na zmianę, blachę opiera się oczywiście o wałek.
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.

Ostatnio edytowane przez igi : 03.06.2013 o 15:13
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2013, 23:53   #23
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,277
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 52 min 40 s
Domyślnie

A mówiłem Dabalowi że musimy opatentować sposób to nie chciał słuchać.
Tak , taki ściągacz działa i to bardzo dobrze.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2013, 01:45   #24
makumba
 
makumba's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Mielec
Posty: 91
Motocykl: AT kumpel ma.
makumba jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 6 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał igi Zobacz post
No i się zaczęło. miałem tylko godzinkę wiec przygotowałem pokrywę do zdjęcia została na 4 poluzowanych śrubach, ale i tak roboty się narobiło.





A tak przy okazji wie ktoś jaki kod ma lakier ramy bo mam kilka "kwiatków".





pierwszy problem miałem jak zabrałem sie za kolektor jak do ch..a wykręcić te "drugie nakrętki z kolektora, bo pierwsze (łatwiejsze) poszły od razu ale spoko dałem rade. No i po zdjęciu wydechu następny "kwiatek" pokazuje na zdjęciu.




a w zasadzie na kilku zdieciach





Jak żyć panie premierze? Co robić spawać jakąś końcówkę tylko tam jest taki specjalny materiał jakiś igelit czy co? można to kupić gdzieś czy co? dodatkowo odkryłem ze tłumik to jedna wielka grzechotka coś tam DUŻEGO!! lata a tak ładnie z zewnątrz wygląda. Do tego obejma, która miała to trzymać to głównie trzymała się tego, wydechu.
Rychu a ty za swojego Leona ile dałeś, może jak już wymieniać to po grubości muszę internet poprzeglądać a wy radźcie.

Co do garażu to faktycznie nie u Rycha tylko w ktm'ie na budowlanych 6 z odwiedzinami no problem ale ciężko powiedzieć kiedy bo wpadam jak mam czas dziś 15-16 byłem jutro nie wiem bo Marcin wyjeżdża na śląsk jak zdąży wrócić przed 15 to też będę. Można wpaść i wypytać Czaso-umilacz tylko bez% bo kierownica występuje w drodze do domu. Elektrykę będę robił gdzie indziej mam na Kępskiej bardzo dobrego elektryka i do tego kuzyn żony .

Foto-plastykon będzie kontynuowany, coś mi się wydaje, że kwiatki będą coraz piękniejsze oby tylko nie w środku.
nie wiem jaki to kod... ale sie samo nasuwa.... Czarny Tulipan.
makumba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2013, 01:55   #25
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

Pan w lakierni coś pocmokał popatrzył i wręczył mi puszkę lakieru, jak sprawdze to powiem czy pasuje.
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2013, 08:46   #26
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Takich napraw sprzęgła było już kilka na forum , ale nikt nie odezwał się jak to później działa ? Po kilku tysiącach kilometrów... Ja już miałem jedną regeneracje sprzęgła w serwisie motocyklowym pod Warszawą w Starej Miłosnej której nikt tu na forum nie przebije A teraz szukam sposobu żeby drugi kosz naprawić jakoś porządnie... Podzielisz się tym ile kosztują takie nity i sprężyny ? Jest jakakolwiek pewność że to się nie rozpadnie ?:P
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2013, 11:13   #27
Borewicz
 
Borewicz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Posty: 528
Motocykl: KTM 1190 adv
Borewicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 59 min 57 s
Domyślnie

Gawien bo jak naprawiać w Starej Miłośnie to tylko u Maćka z Fabrycznej, chłopak bardzo polecany na forum TA. Sam u niego też kilka rzeczy robiłem.
A wracając do tematu, sam chce jeszcze przed tym sezonem rozebrać kosz i tak jak Gawien czekam na opinie ludzi, którzy zrobili parę tysi km jak sprawuje się kosz z nowymi sprężynami itd. ?
Jaki materiał na nity, czy to jakaś specjalna stal?
__________________
Raz na wozie, raz w nawozie

CUinHell na forum TA
Borewicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2013, 12:13   #28
pantufl
 
pantufl's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 292
Motocykl: RD07a
pantufl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 15 min 16 s
Domyślnie

Mam taki kosz zregenerowany ale nie byłem w pełni usatysfakcjonowany efektem. Niby ciszej, niby inaczej ale jakoś za twardo to chodziło. Zwariowałem i kupiłem oryginalny kosz. Chodzi teraz bardziej miękko, Ale niech nikt się nie łudzi, że będzie super cicho. Na wolnych obrotach sobie cichutko szumi i tak ma być. W oryginalnym koszu dwie sprężyny tłumika drgań mają fabrycznie luz. W regenerowanym wszystkie były osadzone bez luzu jak by się wydawało że powinno być. Teraz już byłbym mądrzejszy i zrobił jak w oryginalnym dwie sprężyny z luzem to może chodziłby super jak fabryka wymyśliła.
__________________
Królowa RD 07a
a w razie kłopotów 601 318 347

Ostatnio edytowane przez pantufl : 02.02.2013 o 12:48
pantufl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2013, 15:03   #29
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pantufl Zobacz post
Mam taki kosz zregenerowany ale nie byłem w pełni usatysfakcjonowany efektem. Niby ciszej, niby inaczej ale jakoś za twardo to chodziło. Zwariowałem i kupiłem oryginalny kosz. Chodzi teraz bardziej miękko, Ale niech nikt się nie łudzi, że będzie super cicho. Na wolnych obrotach sobie cichutko szumi i tak ma być. W oryginalnym koszu dwie sprężyny tłumika drgań mają fabrycznie luz. W regenerowanym wszystkie były osadzone bez luzu jak by się wydawało że powinno być. Teraz już byłbym mądrzejszy i zrobił jak w oryginalnym dwie sprężyny z luzem to może chodziłby super jak fabryka wymyśliła.
Igi
U Ciebie też były luźne i napięte tylko nie pamiętam ile których.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2013, 15:57   #30
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Gdyby to tylko szumiało to by nie było problemu :P u mnie napierdziela równo
Też ciąglę myśle o funkiel nówka koszu i pewnie na tym się zakończy , bo regeneracja chyba też wyjdzie koło 600 zł ? Wtedy różnica między regenerowaniem a kupnem nowego się zmiejsza ....
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tańczący z szybami - czyli trzęsąca się szyba! Brzozrider Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 5 27.05.2010 00:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.