Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2013, 12:32   #1
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie Tańczący z(e) sprzęgłami.

Własnie nastał ten dzień.
Postanowiłem skorzystać z zaproszenia do warsztatu motocyklowego mojego kolegi. "Wpadaj, wstawiaj swoją v-ke, pokręcisz se tu śrubkami, pogadamy sobie, jak będziesz potrzebował pomocy to jestem obok wszystkie narzędzia mam, zawsze się czegoś nauczysz"- to były jego słowa a ze warsztat ogrzewany co przy tej aurze nie jest bez znaczenia pomyślałem 2-3 dni i stwierdziłem, że rozebrane lekko moto może być trochę ciężej wrzucić na przyczepkę.



Tak oto księżniczka stoi na przyczepce i za godzinę wjeżdża do "spa". Pozwolę sobie od czasu do czasu wrzucić kilka fotek z postępów ew zapytać o waszą opinie, a drugą linią mojej obrony będzie kolega Rychu . Generalnie moim zamiarem jest wymiana sprzęgła i całej jego okolicy, niestety nie będę wymieniał gotowego kosza tylko forumową metodą naprawię ten który tam siedzi, dodatkowo do kupiłem gmole przód tył i parę szpei elektrycznych od rafwro i trza to wszystko pozakładać. Jeśli chodzi o sprzęgło to mam tuleje, łożysko główne, sprężyny (nie dociskowe tylko te szumiące ), uszczelkę pokrywy,uszczelki wydechu,filtry oleju i powietrza, króćce ssania od kolegi wd60 a za kilka dni dojdą tarcze sprzęgła i przekładki, linka sprzęgła i linki gazu, podwyżka kiery. przy okazji przejże całą elektrykę, pompę i regulator dokładnie ew rozważę wymianę, zrobię synchronizacje gaźników a wcześniej je wyczyszczę i sprawdzę ilu konna jest moja wersja (jest w numerze vin litera B wiec kiedyś była 50 konna a jak jest teraz popatrzę).
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.

Ostatnio edytowane przez igi : 03.06.2013 o 13:03
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2013, 20:30   #2
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

No i się zaczęło. miałem tylko godzinkę wiec przygotowałem pokrywę do zdjęcia została na 4 poluzowanych śrubach, ale i tak roboty się narobiło.





A tak przy okazji wie ktoś jaki kod ma lakier ramy bo mam kilka "kwiatków".





pierwszy problem miałem jak zabrałem sie za kolektor jak do ch..a wykręcić te "drugie nakrętki z kolektora, bo pierwsze (łatwiejsze) poszły od razu ale spoko dałem rade. No i po zdjęciu wydechu następny "kwiatek" pokazuje na zdjęciu.




a w zasadzie na kilku zdieciach





Jak żyć panie premierze? Co robić spawać jakąś końcówkę tylko tam jest taki specjalny materiał jakiś igelit czy co? można to kupić gdzieś czy co? dodatkowo odkryłem ze tłumik to jedna wielka grzechotka coś tam DUŻEGO!! lata a tak ładnie z zewnątrz wygląda. Do tego obejma, która miała to trzymać to głównie trzymała się tego, wydechu.
Rychu a ty za swojego Leona ile dałeś, może jak już wymieniać to po grubości muszę internet poprzeglądać a wy radźcie.

Co do garażu to faktycznie nie u Rycha tylko w ktm'ie na budowlanych 6 z odwiedzinami no problem ale ciężko powiedzieć kiedy bo wpadam jak mam czas dziś 15-16 byłem jutro nie wiem bo Marcin wyjeżdża na śląsk jak zdąży wrócić przed 15 to też będę. Można wpaść i wypytać Czaso-umilacz tylko bez% bo kierownica występuje w drodze do domu. Elektrykę będę robił gdzie indziej mam na Kępskiej bardzo dobrego elektryka i do tego kuzyn żony .

Foto-plastykon będzie kontynuowany, coś mi się wydaje, że kwiatki będą coraz piękniejsze oby tylko nie w środku.
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.

Ostatnio edytowane przez igi : 03.06.2013 o 13:06
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2013, 20:56   #3
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

A trzymając się głównego tematu to - stoczyłem nocną walkę z myślami odnośnie tłumików a nawet odbyłem rozmowę z rambo i rychem i kto wie jak by się to skończyło gdyby nie pojawił się mój mechanik i stwierdził, że taki tłumik to on jeszcze przed śniadaniem naprawi i faktycznie środek pospawany i końcówka a w zasadzie "początków-ka" zrobione, więc poszło po taniości, za to rozpocząłem rozmowy z AdventureParts z BB o kufrach i chyba się dogadamy ale jak byśmy się nie dogadywali to jednako za tanio nie będzie ale cóż trza się będzie w coś zapakować na te wyjazdy. Jutro wsadzę fotki tłumika naprawionego by Pan Marian.

A dziś krótka aczkolwiek ekscytująca opowieść podparta fotkami o dalszej rozbiórce sprzęgła. ostrzegam jednak młodzież i osoby o słabych nerwach bo relacja będzie zawierała sceny mrożące krew w żyłach.

Zacząłem od rozłożenia narzędzi i mrożonego donata - rewelka. Tego akurat nie mam na fotkach ;(. potem szybko 4 sróbki i pukam do panienki w okienko można by rzec gdyby pokrywa chaoc troche płastrza była pukam pukam delikatnie aczkolwiek zdecydowany na zdiecie i co .....?

...nie wierze schodzi efekt mogl byc tylko jeden



żeby nie było tak słodko to oczywiście uszczelka poszła w diabły, mam nową wiec się nie rozklejam. Szybki oblook wnętrza jest pięknie - pierwsze widzę mądrą minę robię i po głowie się drapie. Nie będę samolub i pokaże.







potem 5 śrubek i zbieramy wszystko po kolei nakładka sprężyny docisk tarcze.Rzekł bym bez boleśnie. kupka w kuwecie rośnie ale jakby wszystko do siebie pasuje wiec pełen luz zanim zabrałem się za śrubę centralną to cos mnie zaniepokoiło w pokrywie, to cos wygląda tak.





Dziwne otarcia na pokrywie próbuje zlokalizować na koszu no coś tam, coś tam ale nie wiele. No trudno, wracam do śruby - nie stawiała oporu zresztą sprzęt boscha wkręcająco wykręcający nie znosi sprzeciwu. Po zdjęciu kosza czekała mnie niespodzianka która spowodowała ze na chwile przestałem oddychać luz na wałku sprzęgłowym ok 1 cm góra i dół orzesz ku..a m.ć a wygląda to tak.



jak już odzyskałem przytomność to się w sumie ucieszyłem ze tak szybko otworzyłem pacjenta ale jak sobie tylko pomyślałem co by było jak by się to rozsypało to zaraz zemdlałem z powrotem,i tak mam aż do teraz. Na szczęście zdążyłem. Kolega majster powiedział że w ktm to się wiąże z rozbiórką silnika na szczęście honda w 97 myślała jeszcze o użytkownikach a nie tylko o servisach. Po konsultacjach okazało się, że to się zdarza i nie trzeba nic rozbierać tylko cudownym sposobem wybić łożysko z obudowy i wbić nowe i tak oto nastała nowa nadzieja. Niestety muszę moto przepchać 500 m do mojego warsztatu gdzie dysponuje sprzętem gaśniczo-spawalniczym.
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.

Ostatnio edytowane przez igi : 03.06.2013 o 14:52
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2013, 00:09   #4
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

Jak wroce na duży komp to sprawdze link ale uprzedzam ze to tylko dla widzów o mocnych nerwach. Zapomniałem napisać wcześniej , ze mam do was prośbę o przesyłanie pozytywnej energi w stronę moja i księżniczki, jak ktoś wierzy to może być modlitwa, jak nie to jakakolwiek inna dobra myśl , można zamówić msze w intencji albo pare razy sie stuknac sie szkłem oczywiście najlepiej by było z kimś drugim ale jak ktoś ma ciśnienie to może nawet z lusterkiem, tylko plis ostrożnie bo żadne 7 lat nieszczęść nie jest nam na ręke, poza mną jeszcze kilka osób planuje w najbliższym czasie rożne naprawy więc apeluje o delikatność z tym lustrem. Za wszystkie zastrzyki energii/myśli/modlitw z góry dziękuje.

-niewiem Kupek u mnie bangla, spróbuj może na innej przeglądarce or inszym kopmpie.
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.

Ostatnio edytowane przez igi : 26.01.2013 o 03:32
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 20:12   #5
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

Dziś pare słów bez fotek bo nie było co fotografować. Moto chwilowo zmieniło warsztat sam krasule pchałem prawie 1km po śniegu. Sprzęgło już rozłożone jutro wymiana sprężyn ( bo dziś zapomniałem klucza do kufra) i zanitowanie. Rychu mam dobrą wiadomość kupiłem 10 nitów więcej wiec przy następnej okazji dam ci 4 jeden będzie na zapas. Tłumik już zrobiony kolektor tez. Jutro bierzemy się za wyciąganie łożyska ze ścianki silnika. Może ktoś z was potrafi odpowiedzieć na pytanie które zadałem w tym wątku? http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16207
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2013, 08:08   #6
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Oczewista, że biere te nity.
Z tego co widzę to już chłopaki odpowiedzieli.

Jak będziesz wyciągał łożysko? Na spawacza, czy jakiś inny sposób?
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2013, 11:45   #7
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

mam inny sposób na łożyska ale tak bez piwka to nie wypada mówić o tajnikach pracy
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2013, 11:53   #8
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Powoli wracam do zdrówka więc ..... będzie piwko
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2013, 15:01   #9
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

Łożysko zamówione jak by ktos kiedys potrzebował to podaje dane łożyska o numerze cześci Part Number 91001-MV1-003 Name: Part 31 BEARING, RADIAL BALL, 62/25



a po naszemu



trzeba oczywiscie było poluzować wszystko do okoła łożyska



ale liczę, że się z tym pozbieram, jak obiecałem wklejam tez fotki z naprawionego tłumika jeszcze nie przymierzałem ale powinno być ok, wystarczy solidna polerka i będzie gut






No i oczywiscie roznitowałem sprzęgło i wymieniłem sprężyny teraz wygląda to tak



a różnica miedzy sprężynami starymi i nowymi jest spora tamte latały luźno a te fajnie siedzą na miejscu



rozmiary i nr spreżyn zamawianych na sprezyny.pl http://africatwin.com.pl/showpost.php?p=168262&postcount=120

niestety nity które kupiłem są o 0.03 mm za cienkie jak by miały 6 mm jak powinny to by było ok ale najgrubszy ma 5.97 a ideał to 6,03 ale zamówiłem nity 8 mm i będę toczył (oczywiście kilka więcej Rychu).

jutro przerwa na dojście części, Chyba, że łożysko wsadzę to się pochwale.
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.

Ostatnio edytowane przez igi : 25.04.2014 o 10:47
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2013, 21:18   #10
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

Przyszło łożysko,jest identyko ale mam zagadkę znajdzie 8 różnic . .

Nity też przyszły i poszły do tokarza, uprzedzajac pytanie rysia tak robię wiecej sztuk .

Dla potomnych podaje symbol łożyska z pudełka
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.

Ostatnio edytowane przez igi : 03.06.2013 o 15:08
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tańczący z szybami - czyli trzęsąca się szyba! Brzozrider Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 5 27.05.2010 00:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.