Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.09.2019, 23:02   #231
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 godz 10 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
nie wiem po co oddzielny licznik skoro jest już tablet...,
Było o tym parę stron wcześniej. Możesz sobie "puścić" nawi z telefonu na tablecie, a wówczas ten oddzielny licznik będzie jak znalazł. Dobrze to obmyślili i zrobili. Można zrezygnować z montowania oddzielnej nawi, a jednocześnie mieć i rybkę, i pipkę.

O cenie też już było. Wzrosła symbolicznie, szczególnie biorąc pod uwagę ulepszenia.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2019, 23:02   #232
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 28 s
Domyślnie

Czy ta dyskusja nie staje się (lub już stała się) wystarczająco żenująca? Czy AT to parada karzełków i ich coraz większych portfeli? Querva, co z Wami ludzie się porobiło, że onanizujecie się elektrycznymi pierdami. Gdzie jest duch jazdy donikąd i w najciekawsze zadupia. Chyba pora umierać.
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2019, 23:10   #233
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 godz 10 min 33 s
Domyślnie

Każdy ma prawo onanizować się czym chce i lubi. Jeden woli zadupia, drugi elektryczne pierdy. Niech każdy rozsądza we własnym zakresie co dla niego lepsze. Do portfela też najlepiej zaglądać do własnego, nie cudzego. A forum jest od tego, by dyskutować, a potem wyciągać wnioski, każdy dla siebie.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2019, 23:17   #234
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,085
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 8 godz 17 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
(...) Dodałem konfigurację GSa aby lepiej porównać ofertę, dołożyłem wszelkich starań aby wyposażenie było porównywalne
Nie jest porównywalne. GS ma ES, ale nie ma DCT i malowania Tesco...
A zatem:
.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg NNAT.jpg (77.1 KB, 42 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 27.09.2019 o 23:36
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2019, 08:22   #235
polifoska


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Dobra
Posty: 10
Motocykl: CRF 1000
polifoska jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 13 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jac Zobacz post
Czy ta dyskusja nie staje się (lub już stała się) wystarczająco żenująca? Czy AT to parada karzełków i ich coraz większych portfeli? Querva, co z Wami ludzie się porobiło, że onanizujecie się elektrycznymi pierdami. Gdzie jest duch jazdy donikąd i w najciekawsze zadupia. Chyba pora umierać.
Bozia faktycznie wzrostu mi nie dała (173 cm). I będąc "karzełkiem" z na szczęście troszkę większym portfelem, na który pracuję od 25 lat przejechałem min. na używanych GSach, kilkadziesiąt krajów od Albanii po północną Rosję. Autostradami (wiem, wiem - one zawsze prowadzą dokądś) i małymi górskimi ścieżkami (chyba wypełniają definicję zadupia i jazdy donikąd). 20 lat wcześniej miałem dziesięcioletnie i starsze moto i byłem bardzo szczęśliwy. Dzisiaj przy jakimś wysiłku finansowym i oszczędzaniu mogę mieć nową Afrykę (GSa pewnie też tylko wysiłek większy i oszczędzanie dłuższe). Czy jest w tym coś żenującego? Jak człowiek ma 20 lat to bywa "twardy", jeździ na crossie, śpi pod drzewem itd. Po trzydziestce nadal jest twardy więc sypia w namiocie i brzydzi się hotelami. Po czterdziestce czasem jak jest już ubłocony i śmierdzący szuka jakiegoś miejsca żeby się umyć w ciepłej wodzie. Jak jest twardy to wraca z Rumunii 1000 km z połamanym obojczykiem na moto zagryzając zęby z bólu. Po pięćdziesiątce ma kilka mniej twardych miejsc . I jak łamie sobie nogę w jakimś lesie w Bułgarii (nie na plaży w Złotych piaskach) to już nie daje rady samemu jechać muszą go do tej Polski przywieźć. Tak to z tą twardością jest. I jak kolega chce umierać to moja rada: może warto wsiąść na swoją starą AT i jednak nadal poganiać po krzakach. A po pięćdziesiątce przesiąść się na coś nowszego nawet z DCT i z krzaków zjechać na szutry żeby nadal robić to co się kocha. P.S. Jak już mnie poskłada chirurg ortopeda to na nowej NNATAS z DCT i kolorowym wyświetlaczem wybieram się z ekipą 40,50 i 60 latków na szutry Litwy, Białorusi i Ukrainy. Planowanie w trakcie. Krzaki juz chyba odpadają
polifoska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2019, 09:00   #236
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Mimo wszytko mam nadzieję że rzeczywistość nie będzie skrzeczeć, a cena, już 50tys PLN mnie mierzi, a co dopiero 80. Patrząc chłodnym okiem, porównując modele z ES i bez różnica niby nie jest zbyt wielka, ale znając życie diabeł tkwi w szczegółach. W tej wszytkomającej mamy wszystko regulowane guzikiem, nie ukrywam że fajna rzecz, w GS też sobie założyłem akcesoryjne i po czasie zmieniłem na takie regulowane ręcznie. Teraz mam zawieszenie regulowane w pełni ale głównie zmieniam napięcie wstępne, czasem twardość i co 2 lata lub 30 kkm serwisuję. Serwis kosztuje i to niemało i pewnie gdybym miał oryginalną ESE i uległa zepsuciu to pewnie bym wymienił zepsuty element na oryginalny, to też kosztuje ale w ostatecznym rozrachunku mogłoby to być tańsze rozwiązanie. Nie wiem jak dobre jest zawieszenie w Hondzie, mając kiedyś TA nie zachwycało mnie swoją pracą, ale to był transalp. Teraz mogąc mieć wszystkorobiące zawieszenie ES albo manualne mimo wszystko nie rozważałbym manualnego zawieszenia, ze względu na poręczność tego pierwszego rozwiązania. Tak naprawdę to nie potrzebuję 1100 pojemności, wystarczyłoby 750, 800 i waga w granicach 220, celowo nie piszę poniżej 200 bo zbyt lekki motocykl źle mi się prowadzi. W GS na dzień dzisiejszy zaczyna mi przeszkadzać waga ale tylko jak go mam przestawić, zaczynam też zastanawiać się nad daleką jednoosobową wycieczką gdzie żona dolatywałaby na poszczególne etapy, po co miałbym ją męczyć na dojazdówkach.
Może jednak ostatecznie skończy się na x adv
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2019, 10:57   #237
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jac Zobacz post
Czy ta dyskusja nie staje się (lub już stała się) wystarczająco żenująca? Czy AT to parada karzełków i ich coraz większych portfeli? Querva, co z Wami ludzie się porobiło, że onanizujecie się elektrycznymi pierdami. Gdzie jest duch jazdy donikąd i w najciekawsze zadupia. Chyba pora umierać.


Oczywiście, że stała się żenująca. Osobiście jednak uważam, że jeszcze nie wystarczająco ;-).
Za to bardzo mnie zainteresował podział forumowiczów jaki opisujesz (obrazowo i przenikliwie). Jak rozumiem, każdy musi zdecydować czy idzie w paradzie obok swojego wielkiego portfela, korzystając jednocześnie z elektrycznej sex-zabawki czy też może jest duchem, który pojedzie donikąd, w najciekawsze pośladki.
😀
Sorki jeśli nieprecyzyjnie sparafrazowałem.
Jeśli nie ma trzeciej drogi, to z pewną dozą nieśmiałości, ale poproszę jednak o namiar do Twojego dealera. On na pewno sprzeda mi właściwy motocykl.
😀
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2019, 11:10   #238
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 4 godz 2 min 21 s
Domyślnie

__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2019, 12:23   #239
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

ciekawa czy rama będzie rdzewieć
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2019, 12:42   #240
spoco


Zarejestrowany: Apr 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 58
Motocykl: NAT
spoco jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 18 min 59 s
Domyślnie

Dlatego zrobili odkrecany subframe 🤣
spoco jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja w 2020 bez wizy zz44 Kwestie różne, ale podróżne. 1 16.12.2018 22:42
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.